Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring
 achizitie pneuri pirelli cinturato

Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1
 Ce benzinarie vinde motorina euro...

Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...
 La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?

Cunoaste cineva metoda de semideg...
 

find/replace color?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
costid_1

costid_1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.11.2010
Salut
Am folosit " select all unused" din "swatches" pentru a-mi face putina curatenie printre culori.
Le-am trecut pe toate prin "name with color value" pentru a le deosebi si mai bine intre ele.
Intrebare: nu exista o comanda - asemanatoare "find" pentru fonturi - unde sa vad unde le-am folosit si de unde pot sa le inlocuies/arunc, dupa caz?
Lucrarea mi-a venit "la pachet" cu toate problemele de mai sus neavand styles-urile.

#2
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
n-ai zis in ce program faci asta, dar in illustrator, e suficient sa faci un gradient, apoi sa apesi pe add used colors si sa ai muuuuulte culori in swatces
dar atita vreme cit pastrezi spatiul de culoare in care tre' sa faci documentul, n-ar trebui sa te intereseze numarul culorilor

#3
costid_1

costid_1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.11.2010
1. InDesign
2. Vreu sa pastrez minimum de (nuante) culori, dar sa nu o dau in bara atunci cand le inlocuiesc sau le arunc .
De ex. am mai multe tabele cu diverse nuante de albastru si vreau sa ramann cu un singur tip de tabel, in 2- max. 3 nuante. De unde stiu ce sa arunc a.i. sa nu am 2 randuri consecutive de aceeasi nuanta?

Attached Files


Edited by costid_1, 16 June 2011 - 11:20.


#4
costid_1

costid_1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.11.2010
Cred ca in cazul asta pot s-o fac nefacuta, avand in vedere nr. pg, asa ca o sa-mi aleg 2 culori pe care o sa le introduc cu degetelul; o sa-i ia timp mai mult. dar stiu ca o sa am si o verificare mai corecta.
Totusi prima intrebare ramane: cum pot afla in ce pagina pot gasi o culoare din lucrare - un fel de "go to link" pt imagini?
Mc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate