Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand crezi ca le-ai vazut pe toat...

O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?
 5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux
 Sfaturi amplificator + bose

Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...
 Cer autorizatie, modific fara aut...

Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024
 

Probleme cu un Canon 50mm f/1.4

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
uliciadrian01

uliciadrian01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 31.01.2007
Buna,
Am un Canon 50mm f/1.4 de 2 ani si ceva si de cateva saptamani am niste probleme de focus cu el.
M-ar interesa daca ati mai patit cineva asta si daca ati sti cat m-ar costa sa il repar?
Problema e urmatoarea: cand vreau sa focuses sub 1 metru nu mai poate; se blocheaza la 1m si nu vrea sa coboare mai jos si dupa aia foarte greu se deblocheaza sa focuseze si la distanta. Daca focusez doar la distanta merge totul in regula. Nici manual, invartind de inel, nu pot sa cobor mai jos de 1m. Degeaba invart pur si simplu nu vrea, am reusit de cateva ori manual sa cobor pana la distanta minima, dar mi-e frica sa nu-l fortez si sa-i fac mai mult rau.

Ati mai patit asa ceva? Stiti cat m-ar costa si cat ar dura sa-l repare? Garantia nu o mai am (l-am cumparat de pe f64 si au trecut mai mult de 2 ani).

Multumesc foarte frumos.


#2
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
Salut, scrie un email la Cris Professional pentru date exacte.

#3
ralcr

ralcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 03.07.2007
trebuie sa fie problema mecanica, eu pt ceva asemanator am dat 180lei parca, pt 135 f2. dar dute la ei, il lasi si o sa te sune sa-ti spuna cat costa si daca vrei sa-l faca.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate