Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camping Franta - Chamonix

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 Nikon Z6III

Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!
 Recomanadare viniluri

Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...
 La multi ani @MariusEXxTREME!

Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...
 

Problema de Display dupa ce a cazut curentul

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ClaudiuCC

ClaudiuCC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 13.09.2007
Ciao,

azi noapte am lasat computerul sa se stinga in Sleep Mode, iar cand m-am trezit computerul era aprins cu fereastra de user login activata, iar cu rezolutia de 800

asta m-a lasat sa inteleg ca azi noapte a cazut curentul, iar cand si-a revenit curentul, mi s-a aprins automat si computerul. in plus mi-a dereglat ceva la display pt ca rezolutia era pusa pe 800, cand trebuia sa fie pe 1920.

problema este ca displayul nu mai functioneaza pe rezolutie de 1920, ci numai pe 1600, chiar si dupa ce am dezinstalat si reinstalat placa video.

folosesc windows 7 pe 32 bit, iar placa video este ati radeon xpress series 200.
Nota! pana acum a functionat perfect pe 1920 rezolutie. problema a aparut numai dupa caderea curentului.

sper sa nu fie nevoie sa reinstalez win. sper sa fie o alta solutie si mai ales, sper ca in cel mai rau caz reinstall de win 7 sa fie solutia.
nu pot sa raman pe rezolutie de 1600 pt ca ecranul este turit.

Edited by ClaudiuCC, 23 May 2011 - 15:40.


#2
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Nu are treaba Windows-ul cu faptul ca ti s-a bulit monitorul. Du-l repede la un electronist sa ti-l repare, ceva de genul am patit si eu de curand cu un CRT, si l-am lasat asa o perioada, folosind alta rezolutie, si m-am ales cu traful de linii ars, care nu e tocmai ieftin de inlocuit. E mai ieftin sa il repari acum, decat mai incolo ;)

#3
ClaudiuCC

ClaudiuCC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 13.09.2007

View Postedy_3dz, on 23rd May 2011, 17:58, said:

Nu are treaba Windows-ul cu faptul ca ti s-a bulit monitorul. Du-l repede la un electronist sa ti-l repare, ceva de genul am patit si eu de curand cu un CRT, si l-am lasat asa o perioada, folosind alta rezolutie, si m-am ales cu traful de linii ars, care nu e tocmai ieftin de inlocuit. E mai ieftin sa il repari acum, decat mai incolo ;)

ms edy_3dz pt raspuns.


aviz pt domnu' moderator
am rezolvat problema. se pare ca era de la windows.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate