Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...

Hamsie si Capelin prajiti in tiga...
 Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa
 feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC
 Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato

Credit Ipotecar Italia
 

Problema Laptop TOSHIBA

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
CatalinBlue

CatalinBlue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.05.2011
Buna seara tuturor,am si eu o problema.Am un laptop marca "TOSHIBA",de o saptamna aparea o duga mica si subtire pe ecranul laptopului.Acea dunga nu aparea mereu,aparea odata la un anumit timp.Problema s-a agravat si acum nici macar nu se mai vede displayul in totalitate.Il deschid si apare niste Punctulete mici,apoi niste patratele in diferite locuri!Acum se deschide,si se afiseaza,dar nu se vede bine,pana cand ajunge la stadiul de a se deschide DESKTOP-ul,atunci ecranul se inegreste si ramne asa!Eu fiind nevoit sa-l inchid!Am incercat sa intru in el.Prin SAFE MOD,atunci ecranul apare sters/neclar, dar nu merge folosit laptopul,sunetul nu merge.Nu stiu ce sa fac,as dori sa ma ajute cineva!!!Va rog frumos daca imi puteti da solutii sau moduri prin care pot sa-l fac sa mearga din nou!


                                                                                                                                                                                      Cu respect Catalin!


#2
edydotmail

edydotmail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 22.02.2009

View PostCatalinBlue, on 8th May 2011, 19:48, said:

Buna seara tuturor,am si eu o problema.Am un laptop marca "TOSHIBA",de o saptamna aparea o duga mica si subtire pe ecranul laptopului.Acea dunga nu aparea mereu,aparea odata la un anumit timp.Problema s-a agravat si acum nici macar nu se mai vede displayul in totalitate.Il deschid si apare niste Punctulete mici,apoi niste patratele in diferite locuri!Acum se deschide,si se afiseaza,dar nu se vede bine,pana cand ajunge la stadiul de a se deschide DESKTOP-ul,atunci ecranul se inegreste si ramne asa!Eu fiind nevoit sa-l inchid!Am incercat sa intru in el.Prin SAFE MOD,atunci ecranul apare sters/neclar, dar nu merge folosit laptopul,sunetul nu merge.Nu stiu ce sa fac,as dori sa ma ajute cineva!!!Va rog frumos daca imi puteti da solutii sau moduri prin care pot sa-l fac sa mearga din nou!


                                                                                                                                                                                      Cu respect Catalin!

Un sfat... mergi la un service, sau du-l in garantie!

#3
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,170
  • Înscris: 19.01.2008
Sa fie o problema la placa video sau memoria video?

#4
CatalinBlue

CatalinBlue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.05.2011
Ok,inafara de a ma duce la service cu laptopul,nu exista o alta metoda?Daca as reinstala Windows-ul ar fi o metoda buna?Astept Raspuns!Multumesc!

#5
CatalinBlue

CatalinBlue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.05.2011
Va multumesc tuturor!S-a Rezolvat!

#6
M00g

M00g

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 18.06.2004
Cum s-a rezolvat? ce avea?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate