Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?

5 mituri comuniste demontate
 Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux

Sfaturi amplificator + bose
 Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...

Cer autorizatie, modific fara aut...
 Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024

Ventilatorul centralei nu se opre...
 

A1000 IS pb alimentare?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
KMean

KMean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 21.04.2011
Am un Canon A1000 IS si de ceva vreme orice i-as pune sa alimenteze tine cateva poze, dupa care imi spune ca nu are baterie si se inchide aparatul.

Am 6 acumulatori si niciunul nu e mai vechi de 1 an si ceva. (4 varta si 2 sanyo)
Il duc la service sau am eu ghinioane si atunci cand cumpar baterii? O singura data a rezistat o zi cu baterii, in rest.. nix...

#2
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
99% acumulatori terminati ..
probabil stii ca , atunci cand nu incarci/descarci un acumulator ni-mh complet , i se scurteaza viata drastic . Practic , data viitoare cand il  vei incarca , se va incarca doar  cat l-ai incarcat ultima oara ..daca intelegi ce vreau sa spun .

#3
KMean

KMean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 21.04.2011
ok, dar eu am inlocuit acumulatorii doar atunci cand nu mai mergea aparatul .. cinstit as fiu nici nu prea am folosit acumulatorii :|

exista acumulatori pe care sa-i recmandati?
cinstit sa fiu nu ma asteptam ca ei sa se termine cat timp nu prea i-am folosit :|

#4
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
am vazut ca vorbeste lumea de sanyo eneloop ca fiind foarte buni.
acum , nu stiu cat de ok sunt
eu am avut de-a face doar cu 6 acumulatori tip r6 nimh , 4 fiind energizer si 2 GP (cea mai ieftina marca care am gasit-o la selgros ) .
sincer , nu am remarcat diferente la calitate(cel putin , nu majore) , de aceea , daca ar fi sa mai am nevoie vreodata , as cumpara din cei mai ieftini , barem sa-i pot schimba des . (cam tot pe GP as merge )

#5
KMean

KMean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 21.04.2011
si cat te-ai tinut/de cand ii ai?

#6
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
nu iti pot da prea multe date referitoare la asta , ca si eu i-am cam 'hartzuit' .
energizerii au cam 4-5 ani , sunt de 2500mah ,  da' in ultimii 2/3 ani au fost folositi doar in mouse/tastatura , iar in mouse tin cam 3/4 zile (f putin)
iar GP ii am din vara lui 2008 parca , de 1600mah , si tin tot cam la fel ..

nici eu nu i-am incarcat / descarcat cum trebuie , si s-au uzat prematur oricum ..
si-au facut treaba bine totusi , in primul an sa zic ..

#7
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

View PostCampers, on 30th April 2011, 15:05, said:

am vazut ca vorbeste lumea de sanyo eneloop ca fiind foarte buni.
acum , nu stiu cat de ok sunt
eu am avut de-a face doar cu 6 acumulatori tip r6 nimh , 4 fiind energizer si 2 GP (cea mai ieftina marca care am gasit-o la selgros ) .
sincer , nu am remarcat diferente la calitate(cel putin , nu majore) , de aceea , daca ar fi sa mai am nevoie vreodata , as cumpara din cei mai ieftini , barem sa-i pot schimba des . (cam tot pe GP as merge )


      Salut.Sanse mari sa ai o problema cu aparatul, avand in vedere faptul ca ai schimbat acumulatorii deja.Daca vrei sa fii 100% sigur pune-i pe alt aparat si vezi cate poze faci cu ei.Numai bine.

View PostKMean, on 30th April 2011, 10:00, said:

Am un Canon A1000 IS si de ceva vreme orice i-as pune sa alimenteze tine cateva poze, dupa care imi spune ca nu are baterie si se inchide aparatul.

Am 6 acumulatori si niciunul nu e mai vechi de 1 an si ceva. (4 varta si 2 sanyo)
Il duc la service sau am eu ghinioane si atunci cand cumpar baterii? O singura data a rezistat o zi cu baterii, in rest.. nix...


Salut.Sanse mari sa ai o problema cu aparatul, avand in vedere faptul ca ai schimbat acumulatorii deja.Daca vrei sa fii 100% sigur pune-i pe alt aparat si vezi cate poze faci cu ei.Numai bine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate