Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...
 Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...
 EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix
 Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 

Henri Coanda -> Militari

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mmaaddaa

mmaaddaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.04.2011
Cine poate sa ma ajute si pe mine?As vrea sa stiu cum ajung din aeroportul Henri Coanda in autogara Militari?Cineva care sa-mi poata da informatii de la plecare pana la sosire ca eu nu cunosc bucurestiul.Ce autobuz tre sa iau din aeroport,daca am inteles bn tre sa ajung la o gura de metrou,cum se numeste aceasta si cate opriri tre sa fac cu metroul si dupa aiaa...

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,931
  • Înscris: 01.01.2010
Cat ai postat aici+ plus cat astepti=cat imi ia mie sa calculez cu Google Earth o ruta pana in Suedia, plus 10 beri.

#3
xmmd

xmmd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 23.12.2005
Iei autobuzul 783 de la Henri Coanda pana la Piata Victoriei , de acolo iei metroul in directia Eroilor , la Eroilor schimbi metroul pana la Pacii unde cobori si ai ajuns la Autogara Militari .

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,722
  • Înscris: 26.11.2001
http://www.bucharest.......&article=54

Mergi cu autobuzul pana la Unirii, apoi iei metroul pana la statia Pacii.

#5
mihaieparu

mihaieparu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 20.03.2011

View Postmmaaddaa, on 26th April 2011, 17:14, said:

Cine poate sa ma ajute si pe mine?As vrea sa stiu cum ajung din aeroportul Henri Coanda in autogara Militari?Cineva care sa-mi poata da informatii de la plecare pana la sosire ca eu nu cunosc bucurestiul.Ce autobuz tre sa iau din aeroport,daca am inteles bn tre sa ajung la o gura de metrou,cum se numeste aceasta si cate opriri tre sa fac cu metroul si dupa aiaa...

Pai este cam greut... O cale este ca din Henri Coanda sa iei Henri Coanda Express, apoi in Gara de Nord iei metroul pana la Eroilor, apoi de la Eroilor iei M3 pana la Politehnica iar de acolo cauti Autogara Militari, sau iei din Gara de Nord 178 - RETUR pana la Bd. Iuliu Maniu si de acolo tot la fel, cauti Autogara Militari:D
Sper sa fi fost de ajutor
Bafta!

#6
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,259
  • Înscris: 14.02.2007
Daca ajung in Bucuresti la Hendri Coanda cu avionul in jur de ora 21.15 cum ajung in zona Intercontinental?
Am vazut ca autobuzul express are program pana la ora 23 dar ultimele bilete se pot lua pana la ora 21?
Iar ultimul tren express pleaca la ora 21.19 dar nu am sanse ca sa il prind.
Imi ramane doar varianta de a lua TAXI ???
:((

#7
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,117
  • Înscris: 07.07.2006
Incearca sa urci platind la sofer, ii explici tarasenia. Daca nu merge, poti iesi la DN1 cu speranta ca prinzi un maxi-taxi Ploiesti - Bucuresti, dar aici sint cam multe variabile, una ar fi sa mai fie o cursa la ora aia (teoretic ar fi, ultimul pleaca din Ploiesti la 21:30, deci e in Otopeni pe la 22 - 22:15), a doua ar fi sa opreasca.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate