Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand crezi ca le-ai vazut pe toat...

O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?
 5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux
 Sfaturi amplificator + bose

Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...
 Cer autorizatie, modific fara aut...

Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024
 

Blitz Sony DCS-650

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Dr3aq

Dr3aq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.12.2008
Am un aparat foto sony dsc-650 , cum scrie si in  titlu, si nu se mai declanseaza blitzul.

Fotografiile cu blitz si fara blitz se aud la fel ( cunoscatorii stiu despre ce vorbesc).


Nu este din setarile camerei !


Probabil s-a stricat tranzistorul din oscilator?

Astept ale pareri si intrebari.


(Blitzul a incetat sa functioneze dupa ce am facut mai multe poze consecutive intr-un intervat foarte scurt.)

Edited by Dr3aq, 18 April 2011 - 20:17.


#2
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

View PostDr3aq, on 18th April 2011, 21:17, said:

Am un aparat foto sony dsc-650 , cum scrie si in  titlu, si nu se mai declanseaza blitzul.

Fotografiile cu blitz si fara blitz se aud la fel ( cunoscatorii stiu despre ce vorbesc).


Nu este din setarile camerei !


Probabil s-a stricat tranzistorul din oscilator?

Astept ale pareri si intrebari.


(Blitzul a incetat sa functioneze dupa ce am facut mai multe poze consecutive intr-un intervat foarte scurt.)


    Salut.Daca vrei iti pot trimite o unitate de blitz, insa nu sunt 100% sigur ca e blitz-ul defect.Daca te pot ajuta sau doresti mai multe detalii da-mi un PM.Numai bine.

#3
Matracucu

Matracucu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.05.2011
La s650 si S730 se strica uneori modull blitz, mai precis tranzistorul de putere de pe el.Desi aceste camere nu sunt reparabile( in garantie se obisnuia inlocuirea lor), au aparut totusi pe reteaua de service anumite partumbere de schimb pentru defectele comune( cum ar fi la blitz). Din cate imi amintesc, se inlocuiau  module blitz sau  doar tranzistori pe S730,in functie de complexitatea defectului(modulul era 22 euro fata de tranzistor> asta parca era vreo 11 euro).
Mergi la un service Sony autorizat in Bucuresti si, chiar daca la modelul S650 piesele de schimb sunt mult mai restranse, este posibil sa iti puna un modul blitz/tranzistor nou sau, in lipsa, macar  dintr-un aparat care a fost inlocuit din cauza altui defect(obiectiv, Main board,etc.)
(asta insa nu este o practica obisnuita si  este mai complicat sa iti dea garantie la reparatia fara piesa noua).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate