Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Mobil

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Ajustare pret contract mixt

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...
 MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...

C Embedded

DUO Street View
 Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt

Cum setez sa trimit sms de pe dig...

Microciment in bucatarie
 

Game of Thrones (2011 - 2019)

* * * * - 20 votes
  • Please log in to reply
5450 replies to this topic

#3727
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 yuladi, on 22 aprilie 2019 - 15:46, said:

Daca esti fan LOTR si ai 12 ani, poate sa-ti placa ultimele doua sezoane.
Pe mine ma irita dragonii, zombilaii si vrajitoarele.  

Imi pare rau ca n-au pastrat realismul si dramatismul  din sezonul 1.

Iti spun eu ce s-a intamplat..au centrat actiunea asupra lui jon, danny,sansa, arya...cam cei mai slabi actori din tot serialul

#3728
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,740
  • Înscris: 02.07.2011

 ArthurMorgan, on 22 aprilie 2019 - 13:53, said:

Serialul ăsta cred că peste vreo 4-5 ani va fi deținătorul recordului de cel mai supraapreciat serial făcut vreodată.

Foarte probabil. Din momentul in care au ramas fara material scris de George R.R (adica ultimele 2 sezoane) show-ul a devenit un fel de fictiune pentru satisfactia fanilor tocilari si cam atat.

Edited by StefanSC, 22 April 2019 - 16:27.


#3729
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Pai si ce ati fi vrut sa faca, sa il astepe pe mosul ala sa scrie cate 5 fraze pe an?  In ritmul ala , faceau ultimul sezon peste 30 de ani.

#3730
chryspris

chryspris

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 16.08.2017

 ArthurMorgan, on 22 aprilie 2019 - 13:53, said:

Serialul ãsta cred cã peste vreo 4-5 ani va fi deținãtorul recordului de cel mai supraapreciat serial fãcut vreodatã.

Povestea a început excelent, dar pe parcurs, s-a transformat într-o lãbãrealã grețoasã cu iz de telenovelã sud-americanã. Când și-au dat seama cã producãtorii au gherlit-o și serialul rãmâne fãrã personaje principale, au apelat la faimoasele învieri din morți selective și alte cârlige soap-opera, menite sã ținã turmele de oi cu ochii beliți de ecranul monitorului.

Primele douã episoade din sezonul opt nu fac excepție. Au fost crâncene. O ciorbã infantilã care jignește intelectul oricãrui om normal.
pai si ce ai fi vrut? Pana in sezonul 6 au respectat cartile(atat cat sa putut)

#3731
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,710
  • Înscris: 13.12.2006
nu stiu ce va apuca in halul asta...bucurati-va ba de film, de poveste, de intriga, dinamica personajelor...asta e in carte, nu futaiuri si batalii

mie mi-a placut episodul. cred ca au pregatit foarte bine avantul spre batalia.

#3732
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,420
  • Înscris: 23.05.2003
^^What he said.

#3733
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,521
  • Înscris: 20.02.2008
CAm da... din episodul asta cel mai mult mi-a placut melodia de final.
Pe langa curul si juma de tzatza de la Arya...

#3734
stavreschi

stavreschi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 07.03.2006
Nu are cum urmeze bătălia victorioasă împotriva zombilor. E prea devreme. Sigur și-o iau pe cocoașă rău și se vor retrage mai mult sau mai puțin dezorganizat. Atunci Iara la ce face curățenie pe Insulele de Fier ?
Trebuie să se bată și hoarda de aur ( sau aia e la tătari ???!?!?) un pic cu umblătorii și în ultima clipă intervin rămășițele de la John și vreun dragon rănit dar bun de ultima suflare....
Haidi breee dacă și asta mai are cur și țâțe .....mă duc în pustie. Cel mai mult m- a bucurat aparația lui Nalucă sau stafie, care cred că moare in episodul 3 ( RR Martin îi pusese gând rău de la razboiul bastarzilot !)

Edited by stavreschi, 22 April 2019 - 20:07.


#3735
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Eu cred ca in episodul 3 o sa moara prima tura de personaje, mai neimportante, programate oricum sa moara, urmand ca de restu' sa scape la final.

#3736
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 22.03.2009

 ioppo, on 22 aprilie 2019 - 19:58, said:

CAm da... din episodul asta cel mai mult mi-a placut melodia de final.
Pe langa curul si juma de tzatza de la Arya...
Te-ai uitat la fundul Aryei si n-ai mai vazut nimic interesant in restul episodului. Posted Image

 vladul_care_este, on 22 aprilie 2019 - 20:33, said:

Eu cred ca in episodul 3 o sa moara prima tura de personaje, mai neimportante, programate oricum sa moara.
Eu as spune ca sunt candidati urmatorii: Gendry, Podrick, Tormund, Beric, Davos, poate si fata Lyanna Mormont, care vrea sa se avante in lupta.

Edited by M0D3, 22 April 2019 - 20:51.


#3737
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,740
  • Înscris: 02.07.2011

 VipeR85, on 22 aprilie 2019 - 18:27, said:

bucurati-va ba de film, de poveste, de intriga, dinamica personajelor...asta e in carte, nu futaiuri si batalii

Care poveste, intriga si dinamica personajelor? Ca de cand nu mai au material de la George R.R jumate din personaje se teleporteaza peste tot, iar cealalta jumatate zici ca au suferit atac cerebral...

#3738
Jumong

Jumong

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 01.05.2009

 stavreschi, on 22 aprilie 2019 - 20:01, said:

care cred că moare in episodul 3 ( RR Martin îi pusese gând rău de la razboiul bastarzilot !)

Poate, da' cum naiba i-a pus GRRM gand rau cand ala a scris doar pana la moartea lui Jon ? Posted Image

#3739
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,927
  • Înscris: 25.12.2016

 M0D3, on 22 aprilie 2019 - 20:51, said:

Eu as spune ca sunt candidati urmatorii: Gendry, Podrick, Tormund, Beric, Davos, poate si fata Lyanna Mormont, care vrea sa se avante in lupta.
S-ar putea sa cada si Viermele. Nu cred ca scenele lui cu Missandei, cand isi faceau ei planuri, sa fi fost intamplatoare.

#3740
Patiserul

Patiserul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.05.2018
Primele 2 episoade au fost un fel de "fan service". In urmatorul episod, cu siguranta vor muri cateva personaje interesante. Sunt multe personaje, au si ei un buget. Mai are rost sa mentionez banii pe care il incaseaza vedetele "importante"?

Am vazut pe Youtube la behind the scenes pt.. episodul 1, si-a facut aparitia si George Lucas.

#3741
roxxana_s

roxxana_s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 15.04.2019
Eu ma bucur ca Arya s-a cuplat cu Gendry.Se placeau de mici,si oricum se va uni in sfarsit casa Stark cu casa Baratheon,as cum vroiau NED sI ROBERT.Gendry va ajunge liderul casei Baratheon .Sunt curioasa pe cine iubeste Daenerys mai mult:tronul de fier,sau JON?Bran o sa se lupte si el cu NIGHT KING,dar la nivel mental.Altfel ce rost ar avea sa aiba puterile?Ai Sansa sigur ajunge LADY DE WINTERFELL.

#3742
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,927
  • Înscris: 25.12.2016

 Patiserul, on 22 aprilie 2019 - 20:57, said:

Sunt multe personaje, au si ei un buget. Mai are rost sa mentionez banii pe care il incaseaza vedetele "importante"?
Nu mi se pare ca incaseaza chiar atat de mult, avand in vedere ce succes are serialul. Doar 5 vedete incaseaza 500.000 de dolari pe episod, iar restul iau mult mai putin. Comparativ cu Friends, unde cei sase actori aveau salarii de 1.000.000 dolari pe episod, sau Seinfeld (1.000.000 el, ceilalti cate 600.000, asta in anii '90!), sumele castigate de actorii din GoT nu sunt exagerate.


Sophie Turner este cunoscută pentru rolul său din „Game of Thrones“. Aceasta a dezvăluit că deşi actorul Kit Harington, colegul ei, este plătit de trei ori mai bine decât este ea, nu are o problemă cu asta. Actriţa a mărturisit pentru Harper Bazaar că simte că este corect ca ea să câştige mai puţin decât Harington, deoarece apariţia lui este mai frecventă în episoade. În serial, Kit Harington joacă rolul lui Jon Snow, în timp ce Sophie Turner o portretizează pe sora lui vitregă, Sansa Stark. Kit şi Peter Dinklage, Lena Heady, Emilia Clarke şi Nikolaj Coster-Waldau sunt plătiţi cu 500.000 de dolari pe episod. O sursă a declarat pentru Daily Mail că Sophie, Maisie Williams şi Isaac Hempstead Wright câştigă în jur de 175.000 de dolari pentru fiecare dintre cele şase episoade ale ultimului sezon.
sursa

Edited by Manasu, 22 April 2019 - 21:10.


#3743
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Sophie Turner a evoluat ca actrita, destul de bine as spune, mai bine ca maysie :)....cred ca dintre toti actorii tineri din GOT ea o sa ajunga cea mai cunoscuta.... restul, sunt slabuti

#3744
roxxana_s

roxxana_s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 15.04.2019
Sper sa apara si Namiria lupul Aryei,cu haita de lupi pe care si-a creat-o.Si sa lupte si corbii pe care-i comanda Bran.Si Tyrion parca stia sa faca focul verde.Cu ala termina jumatate de morti vii ,imediat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate