Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?

5 mituri comuniste demontate
 Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux

Sfaturi amplificator + bose
 Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...

Cer autorizatie, modific fara aut...
 Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024

Ventilatorul centralei nu se opre...
 

Probleme cu genunchiul de 7 luni

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
badtiger

badtiger

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.10.2010
Buna ziua,
Am 21 ani, 1.90 si 95 Kg (atletic am facut sport toata viata).
Acum 7 luni, intr-o dimineata m-am ridicat brusc de jos, moment in care am auzit un pocnit puternic la genunchiul stang si am simtit o durere ascutita dupa cateva secunde apoi a disparut.
Mai tarziu in acea zi coboram topait 2 saci (unul pe un umar unul pe altul ~20Kg/fiecare). La un moment dat am simtit o durere ascutita in genunchiul stang care a durat cateva minute (timp in care isi micsora intensitatea).
Dupa o saptamana au inceput durerile, cand apareau, cand dispareau (fara a putea sa asociez cu o anumita miscare -> mai frecvent era in extensie - tot durere ascutita). De atunci nu am mai facut sport inafara de inot (ocazional). Iar durerea cand pare ca cedeaza cand reapare. Acum reapare dupa ce merg o zi intreaga sau fac efort, sau uneori la scari.
Mentionez ca de la "accident" nu am mai avut dureri ascutite in genungi decat foarte rar si au fost perioade in care ma simteam perfect sanatos in timp ce eram in miscare.

Ma poate ajuta cineva cu un sfat competent?
Va multumesc anticipat.

#2
moneylord13

moneylord13

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 427
  • Înscris: 09.05.2010
daaa!


du-te la ortoped  RAPIIIDDDD !
nu cred ca vrei sa auzi parerea mea, caci s-ar putea sa fie nevoie de operatie



PS: de ce drequ pierzi timp cu astfel de intrebari aici ?!
      ce astepti ?!  sa ti se erodeze cartilagiul de tot ?!

Edited by Mig VWFan, 09 June 2011 - 12:03.


#3
WillyCR-VFAN

WillyCR-VFAN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.02.2011
Fa un RMN si cauta un ortoped, recomand clinica Medsport, daca stai asa nu e bine, te duci spre artroza !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate