Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy
 Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...

Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...
 Publicarea unor sondaje de opinie...

Reparatie interfon

Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...

Ce este Rotary si la ce serveste?...
 Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti

Explozie la Dedeman Botoșani...

Cat consuma un AC ?
 

Cosmote MMS - setari pentru Android

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
utilizator_ok

utilizator_ok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 19.07.2012

View Postmotanu44, on 14th April 2011, 00:19, said:

S-A REZOLVAT !
[...]

1. La Settings > Wireless and network > Mobile networks > Network mode am fost dintotdeauna pe GSM/WCDMA (auto mode).
[...]

Salut,

Pe telefonul meu Samsung Galaxy Fit GT-S5670 cu OS Android 2.3.4 nu gasesc "Network mode" dupa ce intru la "Mobile networks", am doar: Use packet data, Data roaming, Access Point Names, Use only 2G networks si Network operators .

Am incercat setarile si sfaturile tale cu exceptia schimbarii Network mode de pe GSM pe WCDMA si invers,  insa tot nu pot timite mms.

Inca o intrebare, pot sa imi trimit mms tot mie, adica numarul de pe care trimit sa  fie si emitator si receptor ? pt sms functioneaza.

Multumesc :)

#38
Framiatt

Framiatt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.04.2014
MERGE!! Citeste mai jos tot ce trebuie sa faci !

Eu am reusit sa ii dau de cap si merge pe cam toate telefoanele pe care am facut aceste setari !

◙ Activarea serviciului se face cu unul din pasi de mai jos 1,2,3..(Ca sa nu pierzi timp incearca doar pasul 1 si 4*).

1. Prin transmiterea unui mesaj gratuit la numarul 1234 cu textul "A MMS";
2. Printr-un apel la numarul 1234 (Serviciul de Relatii cu Clientii), numar apelabil gratuit de pe numere COSMOTE;
3. Solicitand activarea acestui serviciu in orice magazin COSMOTE sau al parteneriilor comerciali.
...................................................................................................
◙ Setarile le veti obtine cu pasul 4 care nu merge de fiecare data, asa ca va ramane doar sa bagati manual setarile gasite de mine de la pasul 4*.

4. Pentru a receptiona setarile serviciului pentru telefonul tau trimite un mesaj fara text catre numarul netaxabil 667. Pentru a verifica compatibilitatea telefonului cu setarile automate,

4*. Introdu setarile in ordinea asta:  (setari a caror ordine am descoperit-o dupa multe incercari, la mine au mers pe toate telefoanele pe care le-am facut.)


SETARI MANUALE

Meniu --> Settings -->Wireless & networks --> Mobile networks --> Network Mode seteaza GSM / WCDMA auto,
apoi,

Meniu --> Settings -->Wireless & networks --> Mobile networks --> Access Point Names --> apasa butonul Meniu --> New APN si aici introduci:

Name --- Cosmote MMS
APN --- mms
Proxy ---  Not Set
Port --- Not Set
User name --- mms
Password --- mms
Server --- Not Set
MMSC ---
http://mmsc1.mms.cosmote.ro:8002
MMS proxy --- 10.252.1.62
MMS port ---  8080
MCC --- 226
MNC --- 03
Authentication type --- PAP
APN type --- Not Set


ATENTIE ! atunci cand trimite-ti un mms este necesar sa aveti:
• in Access Point Names bifat in dreptul numelui "Cosmote MMS"
• internetul mobil activat

Va doresc mult succes si sper sa va mearga !

Edited by Framiatt, 15 April 2014 - 19:52.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate