Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...

Hamsie si Capelin prajiti in tiga...
 Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa
 feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC
 Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato

Credit Ipotecar Italia
 

Fractura Deschisa Dubla !

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
d3nis_razvan

d3nis_razvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.04.2007
Bine v-am gasit dragi "colegi" de breasla  :thumbup:  ,sunt Razvan am 23 de ani ,
in data de 13 Martie 2011 am avut un accident , cautam ceva asemanator despre fracturi deschise ,
si nu prea am gasit , pe forum , poate oi fi mai ametit de la sedativele astea si ma puteti voi ajuta .
In prezent sunt inca internat in spital de aprox 2 saptamani de la accident
si de cand nu m-am mai dat jos din pat , sunt foarte "varza" cu piciorul stang ;
am avut parte de un accident rutier care sa urmat cu fractura deschisa de gradul III C ,
adica cea mai urat posibila fractura care o poti avea! Tibia e rupta in 3 bucati prin care mi s-a bagat o tija
cu 2 suruburi la capete , sus si jos , peroneu facut aschii , despre acela nu am detalii sa va dau ca sincer sa
fiu niici nu mai stiu daca m-ai il am , iar muschiul adica o parte din gamba facut "snitel" (vorba doctorului)
+ ca la aceasta fractura deschisa am cam ramas fara o buna bucata din picior aprox cat un pumn
, dc zic cat un pumn , ca asa imi arata acuma locul acela ! O bucata mare cat forma pumnului
si urata de muschi mi-a fost pusa si lipita pe aceea fractura deschisa peste care mi sa pus grefa
(adica piele de pe pulpa de sus a piciorului) ... Am sa postez niste poze daca nu va este rau
, si v-as ruga sa-mi dati detalii, orice stiti despre acest caz ,sau ceva asemanator
sau ceva doctori pt chirurgie plastica daca stiti ! Va Multumesc Anticipat.

#2
bambucea76

bambucea76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 14.02.2009
Recupereazate si apoi chirurgie plastica. Oricum va dura.

#3
d3nis_razvan

d3nis_razvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.04.2007

View Postbambucea76, on 27th March 2011, 11:05, said:

Recupereazate si apoi chirurgie plastica. Oricum va dura.

Multumesc frumos , mare domn mare caracter  :coolspeak:
Pacat ca se inghesuie lumea sa se uite si nu sa imi si scrie ceva , ca pana la urma e nasol, nici doctoru ,nimeni nu imi zice nmk , sti vorba aia : " EU SUNT IN PLOP SI PLOPUL IN AER "!

#4
bambucea76

bambucea76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 14.02.2009
Am avut o fractura de platou tibial in septembrie care pare doar buba pe linga ce ai patit si inca trag la recuperare si mei urmeaza o operatie de scoatere a suruburilor. Oricum sanatate.

#5
musatalin2000

musatalin2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 13.04.2010
Daca ai si niste radiografii impreuna cu pozele am putea discuta.
Sanatate.

#6
d3nis_razvan

d3nis_razvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.04.2007

View Postmusatalin2000, on 28th March 2011, 00:48, said:

Daca ai si niste radiografii impreuna cu pozele am putea discuta.
Sanatate.

Da am , dar as prefera pe private daca se poate , nu de alta dar chiar arata foarte urat piciorul si nu cred ca ar fi bine sa-l fac public si am si radiografii dupa accident la o luna dupa , etc care ar fi mai bune ... multumesc ! :peacefingers:

#7
Punker_01

Punker_01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.04.2011
Esti destul de vesel pentru ce ai patit...
E super nasol, sper sa te insanatosesti cat mai repede posibil...nu stiu cine ar vrea sa fie in locul tau :( .
Pune niste poze sa vedem si noi :D .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate