Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie
 Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...
 3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408
 Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 

Samsung Galaxy Tab 10.1

- - - - -
  • Please log in to reply
886 replies to this topic

#847
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 17.05.2004
am un P5100 care a fost decodat din Vodafone si root-at iar acum cind il leg la Kies si ii dau upgrade imi spune ca nu suporta initializarea pentru upgrade, iar cind incerc din tableta, setings imi spune ca dispozitivul a fost modificat iar actualizarea nu este disponibila.
Inseamna ca de acum o sa fac update numai prin ondin???

#848
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,482
  • Înscris: 14.04.2002
da

#849
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 17.05.2004
Cum aflu cind vine update de la producator la JB 4,1,2 sau 4,2,2

#850
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
www.sammobile.com - aici

#851
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 17.05.2004
Aici se anunta update oficial

#852
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004
Am o problema super-naspa cu displayul Posted Image Practic nu mai pot folosi tableta...
Am luat-o din SUA inca de la aparitie, in iunie 2011. De cateva zile a inceput sa tremure putin imaginea iar de doua zile face ca toti dracii !

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J09-m8Tb_Ws?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asta sa-i fie sfarsitul ? Am gasit pe cineva cu o problema similara care dupa ce a dus-o in service la Samsung i s-a spus ca tb. schimbat displayul (300 de euro). Totusi dupa doi ani sa o arunci la gunoi mi se pare cam nasol, ce dracu' ca doar nu e vreo chinezarie de doi lei...
Mentionez ca nu am avut nicio problema cu tableta pana acum, nu a fost scapata pe jos sau altceva - chiar am avut grija de ea.

Aveti sau ati avut careva aceeasi problema ?  
Vreo idee de remediere, ceva ?

#853
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Nasoala treaba... Eu nu am nici o problema cu ea. Ai incercat sa-i rescrii softul? Poate scapi doar cu atat, desi sincer nu as prea crede.

#854
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004
Deocamdata nu am incercat nimic.
Iti dai seama ca daca nu voi primi niciun raspuns de la nimeni si practic nu o sa mai am ce face/ pierde, voi face si acest pas.

#855
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Cand booteaza se vede bine? in Recovery se vede bine? Daca raspunsul este nu. Inseamna ca trebuie schimbat display-ul care NU este 300 de euro ci vreo 400 de ron. Problema este ca nu stiu daca se schimba usor sau nu :). Cel mai bine incerci la un service de telefoane.

#856
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004

View Postvibecatalin, on 29 iunie 2013 - 23:58, said:

Cand booteaza se vede bine? in Recovery se vede bine? Daca raspunsul este nu. Inseamna ca trebuie schimbat display-ul care NU este 300 de euro ci vreo 400 de ron. Problema este ca nu stiu daca se schimba usor sau nu Posted Image. Cel mai bine incerci la un service de telefoane.

Problema apare total aleator. Poate sa inceapa imediat dupa bootare (uneori sunt unele semne gen tremur la imagine/fonturi chiar in timpul bootarii) sau pot sa o folosesc doua ore fara probleme si din senin sa inceapa sa faca ca toti dracii.

Pana la urma o sa ma duc cu tab-ul in service. Imi puteti recomanda unul in Bucuresti unde sunt oameni profesionisti & seriosi ?

#857
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 11.07.2006
Se pare ca pe noi cei cu galaxy tab 1 ne ocolesc total update-urile,tot la ics am ramas,oare cand va fi si pt noi ceva noutati.

#858
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 17.05.2004
m-am intors din concediu unde am avut cu mine si tableta, dupa cîteva incercări de a face ceva fotografii cu ea m-am lasat pagubas pentru ca ieseau foarte prost referitor la nuantele de culori ale fotografiilor.
Erau toate cu o nuanta de rosu persistent,  chiar rosiatice pot spune de suparare nu am pastrat nici una.
Din cite imi aduc aminte inaninte sa intalez Cyanogen-Mod, cu softul original de la samsung parca fotografiile erau cit de cit acceptabile(la 2mpcit are camera), poate fi camera defecta sau cyanogenul este cel vinovat......sau cum pot testa camera ............

#859
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 17.05.2004
Am gasit motivul era setata pe nor

Edited by dannek, 17 September 2013 - 06:10.


#860
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 11.07.2006
Am si eu rugamintea la voi cine si-a pus jelybeam sa ma ajute si pe mine cu un rom bun,si un tutorial,deoarece m-am saturat sa tot astept dupa update ul oficial.

#861
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 11.07.2006
In ultima vreme aproape in fiecare zi ii dau un restart la tableta deoarece ii sta mai tot timpul memoria la 690 mb,si degeaba inchid din programe tot nu scade.Agata ingrozitor si devine inutilizabil si nu imi dau seama din ce cauza creste asa de mult memoria,dupa un restart am 450mb.

#862
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 17.05.2004
Daca o ai rootată recomand Cyanogen eu il folosesc de circa 7 luni si sunt foarte multumit de el.
Cu softul original se restarata cind si cind dar cu acesta este mult mai stabil
Cum se instaleaza gasesti pe youtube o gramada de tutoriale
Succes

#863
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 11.07.2006
Teoretic nui rootat,un coleg de pe forum m-a ajutat sa pun ics,o sa mai caut sa vad ce si cum.

#864
hitch0206

hitch0206

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 01.02.2009
Update oficial Romania disponibil prin Kies la Android 4.0.4 .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate