Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?
 Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?
 Rezervare gresita

Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die
 Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...
 

Cum trag jocuri pe telefon?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
LifeSilent

LifeSilent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.03.2011
Salut am o mare problema cu trasul jocurilor pe telefon.....am un sony Ericson w200i(un tel bun in opinia mea) si am intrat pe un site destul de bun de tras jocuri(nui dau numele) ptr a trage jocurile.....un coleg din clasa mia zis sa trag arhivele(in care se afla fisiele cu jocul) si sa le duc in telefon si atata ptr ca rhivele acelea au o extensie .jar si asta inseamna ca sunt jocuri Java.Dar chestia e ca alt coleg mia zis ca trebuie sa bag un id sa nustiu ce si nustiu ce si abia dupa aceea jocurile vor merge pe telefon,e adv?Multumesc frumos!!!!

#2
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005
instalezi extensia .jar a jocului respectiv

#3
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010

 LifeSilent, on 17th March 2011, 20:45, said:

alt coleg mia zis ca trebuie sa bag un id sa nustiu ce si nustiu ce si abia dupa aceea jocurile vor merge pe telefon
Asta-i idiot.Nu toate jocurile au astfel de sisteme de restrictie.

 LifeSilent, on 17th March 2011, 20:45, said:

un coleg din clasa mia zis sa trag arhivele(in care se afla fisiele cu jocul) si sa le duc in telefon si atata ptr ca rhivele acelea au o extensie .jar si asta inseamna ca sunt jocuri Java.
Asta-i doar nestiutor.Cauti simplu "[joc] java game [rezolutie telefon]",dupa ce descarci ti se vor instala automat,vei alege sa-l duci in jocuri,si gata.

#4
LifeSilent

LifeSilent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.03.2011

 asasinuxp, on 17th March 2011, 20:58, said:

Asta-i idiot.Nu toate jocurile au astfel de sisteme de restrictie.


Asta-i doar nestiutor.Cauti simplu "[joc] java game [rezolutie telefon]",dupa ce descarci ti se vor instala automat,vei alege sa-l duci in jocuri,si gata.
frate poti fi mai explicit???deci bag cablul USB copii arhivele cu extensia .jar in other si ce fac mai departe???Multumesc.

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,931
  • Înscris: 01.01.2010

 LifeSilent, on 17th March 2011, 21:15, said:

frate poti fi mai explicit???deci bag cablul USB copii arhivele cu extensia .jar in other si ce fac mai departe???Multumesc.
Da click pe ele, adica le deschizi. Unele aparate cer ambele arhive ale unui joc, atat numelejocului.jar, cat si numelejocului.jad.

-!

#6
LifeSilent

LifeSilent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.03.2011

 YOUR_GOD, on 17th March 2011, 21:19, said:

Da click pe ele, adica le deschizi. Unele aparate cer ambele arhive ale unui joc, atat numelejocului.jar, cat si numelejocului.jad.

-!
Aaaaaa ok merci dar chestia e ca de unde leam tras nu scria nimic de a 2-a arhiva cu numele .jad scria doar ceva de un id cod.....poti sami lasi un pm cu id tau sa vorbim daca vrei???oricine e specializaat in asta....nu de una alta dar chiar nu am ce sa fac in timpul orelor :naughty:  :naughty:  si plus ca am numai note bune :notangel: .....Multumesc din nou ptr raspunsuri!!

#7
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Jocurile in w200 se pot instala si doar cu .jar-ul.Despre ce joc e vorba?

#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,931
  • Înscris: 01.01.2010
Ce tel ai?

-!

#9
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
w300i.Am cunoscuti care au w200i,si le-am instalat jocuri si aplicatii pe telefon.

#10
LifeSilent

LifeSilent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.03.2011

 asasinuxp, on 17th March 2011, 21:31, said:

Jocurile in w200 se pot instala si doar cu .jar-ul.Despre ce joc e vorba?
Este vorba despre PES 2010,2009,2011,dynamite footbal,counter strike(vreo 2 jocuri) si altele.....deci le instalez asa copii jarul in other si gata???dau d2 click pe arhiva aia(jarul) si merge jocul???sau mil instaleaza??

 asasinuxp, on 17th March 2011, 21:52, said:

w300i.Am cunoscuti care au w200i,si le-am instalat jocuri si aplicatii pe telefon.
Stii cumva si cum sa fac rezolutiile si chestiile legate de setari in aceste jocuri????

#11
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Pes-urile merg toate,trebuie doar sa gasesti variante cu rezolutia 128x160.La fel si dinamita aia fotbalistica,dar la counter s-ar putea sa-ti ceara un cod,anunti aici daca asa e.Dupa ce le copiezi in other,te duci in telefon->other si dai click pe ele,se vor instala,apoi alegi unde sa se duca,aplicatii sau jocuri.In acest fel,din other poti trimite jocurile altora prin infrarosu.

#12
LifeSilent

LifeSilent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.03.2011

 asasinuxp, on 17th March 2011, 22:16, said:

Pes-urile merg toate,trebuie doar sa gasesti variante cu rezolutia 128x160.La fel si dinamita aia fotbalistica,dar la counter s-ar putea sa-ti ceara un cod,anunti aici daca asa e.Dupa ce le copiezi in other,te duci in telefon->other si dai click pe ele,se vor instala,apoi alegi unde sa se duca,aplicatii sau jocuri.In acest fel,din other poti trimite jocurile altora prin infrarosu.
Frate de pe situl de unde leam luat scria doar pes 2011,pes 2010,pes 2009 si atat nu scria nici o rezoulutie nimic si pentru orice eventualitate de unde iau aceste coduri????Si trimitemi un PM cu id tau cel mai bine ca aici ne intelegem mai greu plzzzz!!!!

#13
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Uita-te la profil,aici pe forum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate