Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

abon telefon dat odata cu netul

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Noi avem tel de la Romtelecom si mai avem si acel abon de telefonie bagat pe gat odata cu netul de la RDS, dar pe pe care nu-l folosim. Ma intreb daca incep sa-l folosesc, economisesc ceva? exceptand ca e gratuit in reteaua lor cu 031, mai pot folosi cumva acest tel de la RDS ca sa economisesc ceva? n-au incluse ceva min gratuite catre alte retele?

Edited by tarzaan, 15 March 2011 - 00:20.


#2
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
daca din asociat il treci pe abonament de 2 eur (adica 5 lei in plus fata de taxa de mentenanta) o sa ai nelimitat si in reteaua UPC si Romtelecom, plus niste tarife de bun simt in retelele mobile, ca sa nu mai vorbim de apeluri internationale.
la ce mai tii Romtelecom? poti sa portezi numarul la astia, daca ti-l stiu toate neamurile...
uite AICI tarifele, erau usor de vazut.

Edited by dygey, 15 March 2011 - 00:31.


#3
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
De ce te gandesti tocmai la RDS sa economisesti, Romtelecom e pentru tine. Si ai si minute gratuite. La RDS nu exista asa ceva pe cand la Romtelecom ai pana la 800 de minute gratuite catre mobil sau international. Ca se consuma si catre apeluri in retea catre fix si poti face cost suplimentar nu prea conteaza, pretul  abonamentul oricum e modic. Fixul de la RDS il platesti degeaba, deci nu prea ai ce economisi. Macar platesti Romtelecom dar stii o treaba.

PS. Acest post nu se adreseaza celor care nu au simtul umorului.

Edited by danutz1, 15 March 2011 - 00:39.


#4
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,698
  • Înscris: 13.01.2011
Și câștigi indirect că renunți la Romtel. și nu mai plătești abonamentul la ei.

Vezi că Romtelecom o să încerce să te agațe cu oferte să prelungești abonamentul ca să nu te piardă, ai grijă.

#5
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
deci aia e o gluma ori serior? ai mei folosesc, eu nu stiu, deci in RTC ce avantaje sunt? chiar sunt min gratuite in abonament?

a, la ce mai tin RTC? CA SA AM NET DE BACKUP de la RTC CAND cade RDS!! Daca as avea stickul ala cu net de la RDS poate as renunta la RTC dar nu se gaseste la nici un sediu!! stiti unde sun ca sa intreb zilnic daca au venit stick-uri? am uitat nr. Sau nu mai are rost sa sun, au disparut?

Edited by tarzaan, 15 March 2011 - 00:43.


#6
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
la Romtelecom ai minute gratuite pe cand la RDS ai nelimitat in 3 retele fixe, plus aia mobila.

 danutz1, on 15th March 2011, 00:33, said:

PS. Acest post nu se adreseaza celor care nu au simtul umorului.
:coolspeak: :thumbup:

 tarzaan, on 15th March 2011, 00:41, said:

a, la ce mai tin RTC? CA SA AM NET DE BACKUP de la RTC CAND cade RDS!! Daca as avea stickul ala cu net de la RDS poate as renunta la RTC dar nu se gaseste la nici un sediu!!
si pica asa des RDS-ul ala? :huh:
vezi ca vin stick-uri, mai uita-te pe Softpedia sau intreaba-l direct pe catalinman.

Edited by dygey, 15 March 2011 - 00:44.


#7
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,698
  • Înscris: 13.01.2011

 tarzaan, on 15th March 2011, 00:41, said:

deci aia e o gluma ori serior? ai mei folosesc, eu nu stiu, deci in RTC ce avantaje sunt? chiar sunt min gratuite in abonament?

a, la ce mai tin RTC? CA SA AM NET DE BACKUP de la RTC CAND cade RDS!! Daca as avea stickul ala cu net de la RDS poate as renunta la RTC dar nu se gaseste la nici un sediu!! stiti unde sun ca sa intreb zilnic daca au venit stick-uri? am uitat nr. Sau nu mai are rost sa sun, au disparut?

Chiar ești copil ?!

Nu vezi că face șto de tine ?

A văzut că nu îți dai seama de avantaje și te-a luat în bâză.

Normal că merita RDS și câștigi și că renunți la Romtelecom.

#8
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 928
  • Înscris: 08.03.2007

 tarzaan, on 15th March 2011, 00:19, said:

Noi avem tel de la Romtelecom si mai avem si acel abon de telefonie bagat pe gat odata cu netul de la RDS, dar pe pe care nu-l folosim. Ma intreb daca incep sa-l folosesc, economisesc ceva? exceptand ca e gratuit in reteaua lor cu 031, mai pot folosi cumva acest tel de la RDS ca sa economisesc ceva? n-au incluse ceva min gratuite catre alte retele?
depinde de cand il ai! pana acum vreo 2 ani la RDS primeai cateva sute de minute in RTC la abonamentul asociat internetului si/sau televiziunii; acele abonamente inca exista dar nu mai fac parte din oferta.

daca incepi sa folosesti RDS-ul nu economisesti nimic! economisesti doar daca nu mai folosesti romtelecomul si folosesti RDS-ul!

Edited by cristi712, 15 March 2011 - 00:59.


#9
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

 cristi712, on 15th March 2011, 00:56, said:

pana acum vreo 2 ani la RDS primeai cateva sute de minute in RTC la abonamentul asociat internetului si/sau televiziunii
aham. mai nou s-a inventat nelimitatul si abonamentul de 2 EUR, tot cu nelimitat si ala in UPC si Romtelecom

#10
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,698
  • Înscris: 13.01.2011

 dygey, on 15th March 2011, 01:05, said:

aham. mai nou s-a inventat nelimitatul si abonamentul de 2 EUR, tot cu nelimitat si ala in UPC si Romtelecom

Exact.

#11
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 928
  • Înscris: 08.03.2007

 dygey, on 15th March 2011, 01:05, said:

aham. mai nou s-a inventat nelimitatul si abonamentul de 2 EUR, tot cu nelimitat si ala in UPC si Romtelecom
da, dar el daca il are de mult si nu a semnat nicio modificare de contract e posibil sa aiba in continuare 200-300min in RTC si 1000 in RDS ceea ce e mai bine decat 0 min in RTC si nelimitat in RDS; sa sune la ei sa se intereseze...

 tarzaan, on 15th March 2011, 00:19, said:

exceptand ca e gratuit in reteaua lor cu 031
ca sa te bag in ceata mai mult decat esti deja:
nu toate numerele cu 031 sunt RDS!
nu toate numerele RDS sunt cu 031!


 tarzaan, on 15th March 2011, 00:41, said:

stiti unde sun ca sa intreb zilnic daca au venit stick-uri? am uitat nr.
ai mai mult de 10 ani? intra pe goagal, scrie RCS si dupa fix 2 clickuri aflii nr de tel de la relatii cu clientiii!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate