Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Jurnal de Bord - VW Bora

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
dicu_ro

dicu_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.01.2005
Sunt fericitul posesor al unui VW Bora 2002 1.9tdi 110 cp
azi are pe bord 65mii km.. acum 2luni am vrut sa o vand asa ca in loc de 260mii am scris cu markerul 55mii :)
la 260mii km eu zic ca este o masina mai mult decat fiablila...o adevarata masina de familie

au cam inceput sa se exfolieze schimbatorul si butonul de la lumina.. centrul volanul s-a cam decolorat si patat..poate de la claxonat... in rest perfecta..

am avut un accident minor cu un logan(vina mea).... io m-am ales cu o aripa noua si o bara revopsita iar iel cu 2 zgarieturi de 10 cm pe sploilerul spale si rama numarului crapata  .. de atunci traiesc cu impresia ca ori loganul are tabla mai tare ca vw.. ori vw face tabla mai moale din motive de securitate...

p.s. de la mecanici am auzit ca ar cam fi singura masina cu sigla vw care are toate piesele facute in Germania

#2
dicu_ro

dicu_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.01.2005
data stelara nr2. : motoarele cedeaza.. trebuie sa fac plinul de motorina maine la prima ora.. ca am facut 635km de bucuresti cu 54l motorina euro 3... scanerul indica o gaura neagra in buzunar...

#3
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Parca Bora este fabricat in slovacia...

#4
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,399
  • Înscris: 29.11.2001
keep it ON-TOPIC, please!

Am curatat eu ultimile minuni, care n-au a face DELOC cu subiectul! hmmm ...

#5
Ahile

Ahile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,651
  • Înscris: 11.07.2004
Care subiect?!
Te referi la data stelara? :lol:
Sau la faptul ca dicu trebuie sa alimenteze la prima ora?
E cumva un jurnal de bord pe aici, ca eu nu l-am vazut?

Edited by Ahile, 27 October 2005 - 00:23.


#6
Dok

Dok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 11.02.2004
Stergeti porcaria asta ca eu nu am reusit sa inteleg nimic. Omul a inteles ca aici poate sa isi scrie jurnalul, asa face economie de hartie. :)

#7
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Sa intelegem ca, dupa parerea ta, omu nu are voie la jurnal de bord aici ?

#8
Dok

Dok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 11.02.2004
Pai eu sincer nu am inteles ce vrea sa spuna si am citit cam de 2 ori primul post.

"azi are pe bord 65mii km.. acum 2luni am vrut sa o vand asa ca in loc de 260mii am scris cu markerul 55mii smile.gif
la 260mii km eu zic ca este o masina mai mult decat fiablila...o adevarata masina de familie"

WTF???

#9
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
si ca sa continuam offtopicul, ia uite ce scrie la directii: Softpedia Forum > Life & Entertainment > Auto > Jurnal de Bord

#10
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004

View PostAhile, on Oct 27 2005, 00:20, said:

Care subiect?!
Te referi la data stelara? :lol:
Sau la faptul ca dicu trebuie sa alimenteze la prima ora?
E cumva un jurnal de bord pe aici, ca eu nu l-am vazut?


View PostDok, on Oct 27 2005, 09:09, said:

Stergeti porcaria asta ca eu nu am reusit sa inteleg nimic. Omul a inteles ca aici poate sa isi scrie jurnalul, asa face economie de hartie. :)


View PostDok, on Oct 27 2005, 12:17, said:

Pai eu sincer nu am inteles ce vrea sa spuna si am citit cam de 2 ori primul post.

"azi are pe bord 65mii km.. acum 2luni am vrut sa o vand asa ca in loc de 260mii am scris cu markerul 55mii smile.gif
la 260mii km eu zic ca este o masina mai mult decat fiablila...o adevarata masina de familie"

WTF???


Rad de vreo 5 minute incontinuuuu!!!!!!
bhahahahhahaaahh    :roflmaofast:  :roflmaofast:  :roflmao:  :roflmao:

Omul pe bune a inteles ca aici isi poate scrie jurnalul, numai ca dezordinea e cam mare in ganduri si deci si pe hartie

:clapping:

#11
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
MIEZ :) :))

#12
mushi

mushi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 18.06.2006
salutare!
si eu eu am una exact la fel 2002 110 CP, minunatie de masina, merge de nu ai treaba; pacat ca nu sunt eu omu s-o alerg mai mult, desi mi-au spus mecanicii sa ma mai dau la ea din cand in cand, ca altfel imbatraneste repede, bineinteles intre ghilimele.de fapt se refereau la faptu ca se plafoneaza repede daca o tii la turatii mici. oricum super masina, pacat ca nu se mai fabrica.
apropo, are careva vreun manual de intretinere, carte tehnica sau cum s-o chema. multumesc anticipat!
:worthy:

#13
bora1999

bora1999

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.01.2010
Am si eu un Bora din '99, 1,9 TDI, 90 de cai, 152000 km la bord si vrea sa va intreb ce parere aveti despre aceasta masina, si care sunt punctele slabe ale ei.

Edited by bora1999, 05 January 2010 - 22:09.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate