Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand crezi ca le-ai vazut pe toat...

O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?
 5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux
 Sfaturi amplificator + bose

Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...
 Cer autorizatie, modific fara aut...

Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024
 

Canon A95

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Popybo

Popybo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 31.08.2009
Salut !
De ceva vreme, o lună, aparatul nu î?i mai deschide lentila (cred, poate nu mă exprim bine), atât pe automat cât ?i pe manual, care să fie cauza, ce îi pot face ? Ca să fiu mai clar, pe automat în condi?ii de obscur nu se mai deschide diafragma, pe manual deasemeni nu are nici un răspuns, a?adar fotografiile îmi ies întunecate. Doar în condi?ii de lumină intensă (timp însorit, spa?iu foarte bine iluminat) aparatul mai reu?e?te unele poze bune, dar ?i atunci, parcă sunt mi?cate. Pentru că ?i focusarea se lasă mult a?teptată la ?inerea apăsată intermediară a declan?atorului
Mul?umesc pentru ajutor.

BP

Edited by Popybo, 06 March 2011 - 22:52.


#2
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

 Popybo, on 6th March 2011, 22:44, said:

Salut !
De ceva vreme, o lună, aparatul nu î?i mai deschide lentila (cred, poate nu mă exprim bine), atât pe automat cât ?i pe manual, care să fie cauza, ce îi pot face ? Ca să fiu mai clar, pe automat în condi?ii de obscur nu se mai deschide diafragma, pe manual deasemeni nu are nici un răspuns, a?adar fotografiile îmi ies întunecate. Doar în condi?ii de lumină intensă (timp însorit, spa?iu foarte bine iluminat) aparatul mai reu?e?te unele poze bune, dar ?i atunci, parcă sunt mi?cate. Pentru că ?i focusarea se lasă mult a?teptată la ?inerea apăsată intermediară a declan?atorului
Mul?umesc pentru ajutor.

BP


     La acest model nu se strica shutterul asa de repede.Ai senzorul optic defect mai mult ca sigur, si trebuie schimbat ca sa mearga.Daca ai nevoie de ajutor da-mi un PM.Numai bine.

#3
Popybo

Popybo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 31.08.2009

 cat3y3_2003, on 7th March 2011, 09:38, said:

La acest model nu se strica shutterul asa de repede.Ai senzorul optic defect mai mult ca sigur, si trebuie schimbat ca sa mearga.Daca ai nevoie de ajutor da-mi un PM.Numai bine.
Exact în urmă cu doi ani aparatul a avut o problemă cu CCD-ul ?i rezolvată gratuit de service-ul Canon, probabil ?tiau ei de ce  :confuzzled: (plus curierat pe ambele sensuri gratuit). Astăzi am primit răspuns de la acela?i service dar nefăcând referire la CCD, este posibil sa vină tot de la el problema, chiar dacă de data asta comportamentul este diferit de cel de-acum doi ani ?

Edited by Popybo, 07 March 2011 - 10:49.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate