Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?
 Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?
 Rezervare gresita

Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die
 Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...
 

Temperatura laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
g2gg

g2gg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.03.2007
Salut. Am un Acer Aspire 5738ZG. Jucam starcraft  si mi s`a inchis de cateva ori.   I`am pus  un ventilator  extern si vad ca imi ajunge pe la 52 de grade.  iar cand deschid starcraftul imi ajunge pe la 86... am pus si un print mai jos .  As vrea sa stiu din ce cauza se incalzeste asa tare. Se poate sa fie de la altceva ? Se poate sa fie de la praf  ? Multumesc anticipat
http://i85.photobuck...11111111111.jpg

#2
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
e prea mult, o sa ai probleme cu el. il ti pe birou sau in pat? sufla-l de praf. de cand il ai? poate e nevoie si de pasta termoconductoare. ventilatorul merge?

#3
g2gg

g2gg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.03.2007

View Postiulik17d, on 20th February 2011, 15:21, said:

e prea mult, o sa ai probleme cu el. il ti pe birou sau in pat? sufla-l de praf. de cand il ai? poate e nevoie si de pasta termoconductoare. ventilatorul merge?


Aerisirea sta tot timpul in aer . Am grija sa nu fie nimic sa o blcheze. Ventilatorul il aud ca merge. Il am de un an si jumatate. L`as desface sa`l curat de praf dar nu am experienta. Ce ma sfatuiesti sa fac ?

#4
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
ori sufli cu o pompa pe acolo, ori te duci la cineva care are un compresor ori tragi cu aspiratorul.

#5
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 30.07.2009
Nu e recomandat sa il desfaci, probabil mai ai garantie care se pierde daca umblii in el, si eu am acelasi model de laptop, la mine procesorul sta normal la 40 de grade, in jocuri la 64, probabil ai praf in el, cel mai bine ar fi sa te duci cu el la magazinul de unde l-ai achizitionat, cei de acolo iti vor da o solutie  :naughty:

#6
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
adineauri i-am dat solutia. trebuie suflat cu aer comprimat.

#7
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 30.07.2009
Da dar, cred ca doreste sa mai tina si de garantie, si cu el nedesfacut nu stiu cum ar putea sa il curete cu aer comprimat

#8
g2gg

g2gg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.03.2007

View PostShahrukhkhan, on 20th February 2011, 16:30, said:

Da dar, cred ca doreste sa mai tina si de garantie, si cu el nedesfacut nu stiu cum ar putea sa il curete cu aer comprimat

Am avut doar un an garantie.
Am sa incerc cu aer comprimat apoi daca tot nu a sa scada am sa ma duc probabil la un service sau am sa`l desfac.
Va multumesc pentru raspuns. O Duminica placuta.

#9
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010
al meu sata in idle in 50 grade... si urca la 60 sau 65 in full load... nu are nimic...

totusi , 86 sunt prea multe grade...

azi l am aspirat cu un aspirator pe la gurile de aerisiere... recomanda sa faci la fel

#10
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
nu trebuie desfacut ca sa fie suflat cu aer.
si metoda cu aspiratorul e bunicica.
problema e temperatura de la gpu (92)
am vazut ca turatia de la ventilatorul de la gpu e la 30% cauta un program sa o maresti atunci cand rulezi 3d-uri.

#11
g2gg

g2gg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.03.2007

View Postiulik17d, on 20th February 2011, 18:58, said:

nu trebuie desfacut ca sa fie suflat cu aer.
si metoda cu aspiratorul e bunicica.
problema e temperatura de la gpu (92)
am vazut ca turatia de la ventilatorul de la gpu e la 30% cauta un program sa o maresti atunci cand rulezi 3d-uri.


Am  sa ma duc maine sa  incerc cu un compresor  sa bag aer . Deocamdata doar am suflat cat am putut prin gaurile de aerisire si vad ca se cunoaste mult.
http://i85.photobuck...ghoul/11111.jpg

Edited by g2gg, 20 February 2011 - 23:48.


#12
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 30.07.2009
Vad ca se observa remedieri, bafta si sa mai postezi sa ne spui ce ai rezolvat. Bafta  :thumbup:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate