Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...

Comercianti (inclusiv PFA) obliga...
 Recomandare cazare tranzit, 1 noa...

Inchidere stalpi in placa de la u...

Acceleratie sacadata Vespa 300ccm

Microfon pentru un Sony A6100?
 Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!

Circular Makita de negasit in RO

Statii cu baterii
 [TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera
 

munca in qatar

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
roxana1988

roxana1988

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.02.2011
lucreaza cineva in qatar? mai precis in doha , mi s-a oferit un loc de munca acolo in domeniul hotelier si as dori sa stiu cum sunt tratate femeile acolo daca se respecta programul, daca se platesc orele suplimentare, care sunt conditiile de locuit
etc

#2
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Se pare ca sunt ok cu femeile - sunt prima tara araba (din Golful Persic) care le-au lasat sa voteze.
Dar nu au un record bun cu privire la drepturile de munca in general (femei sau barbati).
http://en.wikipedia....rights_in_Qatar

Quote

The report states that Qatari laws against forced labour are rarely enforced and that labour laws often result in the detention of victims in deportation centers pending the completion of legal proceedings. The report ranks Qatar at Tier-3, which groups countries that do not satisfy the minimum standards of labour rights, or demonstrates reasonable effort to comply with them.[4][5]
Like other Persian Gulf nations, Qatar has sponsorship laws, which have been widely criticized as "modern-day slaver.y

Edited by SuperDuper, 18 February 2011 - 16:39.


#3
sickofitall76

sickofitall76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.11.2010
Buna Roxana,ce ai mai facut?ai mai plecat?daca da,poti sa vii,te rog,cu informatii la zi despre ce se intampla acolo?sunt si eu in situatia ta din februarie...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate