Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Audiențe TV: Băsescu și F.M.I.-ul, bătuți de Alexa și Ropotan!

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

Audiențe TV: Băsescu și F.M.I.-ul, bătuți de Alexa și Ropotan!

Știți de ce naționala a fost ascunsă la TVR 2? Pentru că șefii postului național au considerat că fotbalul e mai  puțin important decât doi invitați speciali, președintele Traian  Băsescu și americanul Jeffrey Franks, șeful misiunii F.M.I. la București.  Cifrele de audiență spun însă că interesul oamenilor a fost altul!
  Marți, în timp ce tricolorii lui Răzvan Lucescu jucau la TVR 2 cu Ucraina, la primul post național vorbea președintele Traian Băsescu.

  Teoretic, temele abordate de șeful statului ar fi trebuit să fie mult  mai   atractive însă stupoare: rating-ul emisiunii în care a fost invitat Traian Băsescu a fost de numai 1,4 la sută (adică vreo 74.000 de telespectatori), în timp ce meciul de fotbal a adunat la TVR 2 de trei ori mai mulți privitori: 4,6% rating (242.000 de telespectatori).

"Cred că e relevant. Dacă meciul era la TVR 1, audiența sa era și mai mare. Televiziunea națională ar trebui să țină cont de preferințele oamenilor" , a declarat un federal.

Aseară, în timpul jocului cu Cipru, la TVR 1 a fost invitat Jeffrey Franks, iar cifrele de audiență au fost, mai mult ca sigur, asemănătoare cu cele din ziua precedentă.
Sursa: http://www.mediafax....opotan-7972354/

Edited by megafanro, 11 February 2011 - 18:01.


#2
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,583
  • Înscris: 16.12.2006
nu ma mira deloc  :lol:

cine il mai asculta pe Basescu  :naughty:

#3
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
De ascultat nu l-o mai asculta nimeni acuma... treaba e ca l-au ascultat cu pixelu' albastru cind nu trebuia...  :death: Asculta-l-ar cateii pamintului...  :curse:

Edited by megafanro, 10 February 2011 - 22:46.


#4
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,815
  • Înscris: 25.09.2010
Meciul de fotbal era programat pe tvr 2 de la bun început. Pe tvr 1 era programată emisiunea "Eu, cetățeanul" care a fost reprogramată din cauza emisiunii cu Băsescu. Personal, preferam să-l reprogrameze pe Băsescu!

#5
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
ctingeo@ Toti preferam asta, dar la televiziunea publica bastan e Chiorete :ciocan:

#6
luci1tl

luci1tl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 21.05.2006

View Postctingeo, on 11th February 2011, 16:11, said:

Meciul de fotbal era programat pe tvr 2 de la bun început. Pe tvr 1 era programată emisiunea "Eu, cetățeanul" care a fost reprogramată din cauza emisiunii cu Băsescu. Personal, preferam să-l reprogrameze pe Băsescu!
"eu,cetateanul"pe bune?exista in secolul 21 asa ceva la tvr?

#7
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,815
  • Înscris: 25.09.2010
'Eu, cetățeanul' cu Cătălin Sava pe Tvr 1 marțea de la ora 21.

#8
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 21.04.2004

View Postaljarreau, on 11th February 2011, 17:27, said:

ctingeo@ Toti preferam asta, dar la televiziunea publica bastan e Chiorete :ciocan:

Pai si care-i problema? Dacă meciul a fost pe TVR2 nu s-a putut urmări? TVR2 nu are aceeași acoperire ca TVR1?

Sau poate ca in logica unora TVR2 fiind al doilea nu are voie sa aibă audiență mai mare ca 1? Mai terminati cu prostiile!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate