Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa

pret manopera
 ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...
 Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024
 Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta
 

Restaurant romantic in Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
alx0

alx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 01.10.2003
Stimabili si stimabile,

caut un restaurant romantic in BV ceva de genul intim, lumina difuza, un nene care sa cante la pian sau o muzica clasica pe fundal, eventual un meniu care sa contina fructe de mare... Am gasit doar la Hotel Belvedere dar care au sambata un botez deci pianul este iesit din schema...

Cu cazarea am rezolvat-o la Bella Muzica unde am mai stat si stiu ca e frumusel. Am rezervat si la Belvedere o camera, just in case...

Problema ramane restaurantul...

Ocazia o intuiti: V's D, fata noua, dorinta a impresiona, etc...

#2
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010
Impresioneaz-o cu sarmul si inteligenta ta !

Edited by ferrellroo, 09 February 2011 - 23:33.


#3
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

 alx0, on 9th February 2011, 21:57, said:

Stimabili si stimabile,

caut un restaurant romantic in BV ceva de genul intim, lumina difuza, un nene care sa cante la pian sau o muzica clasica pe fundal, eventual un meniu care sa contina fructe de mare... Am gasit doar la Hotel Belvedere dar care au sambata un botez deci pianul este iesit din schema...

Cu cazarea am rezolvat-o la Bella Muzica unde am mai stat si stiu ca e frumusel. Am rezervat si la Belvedere o camera, just in case...

Problema ramane restaurantul...

Ocazia o intuiti: V's D, fata noua, dorinta a impresiona, etc...
Pian au la Bistro dell Arte, din cand in cand, seara, in week end (sau ceva teatru scurt, etc).
Fructe de mare mai mult la Taverna del Chianti. Dar acolo n-au pian si nu prea pn muzica din genul clasic.
Eu zic s-o duci la amandoua: ii dai un brunch la Bistro si dinner la Taverna ca sa fie de toate.
:naughty:

#4
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 Pitzifelnic, on 10th February 2011, 06:48, said:

Eu zic s-o duci la amandoua: ii dai un brunch la Bistro si dinner la Taverna ca sa fie de toate.
:naughty:
Daca-i dai si cu brunch si cu dinner o sa ai burta plina si nu mai ai chef de... "exercitii fizice" :D Asadar eu votez pentru cina cu meniu vegetarian, ceva ayurvedico-afrodisiac... pentru ca "dupa" oricum vine pofta de mincare si mai e loc de-un room service :P

PS: alx0@ Scuze daca-am fost nesimtit... no offense :peacefingers:

#5
alx0

alx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 01.10.2003
mda, pana la urma am ales casa hirscher unde a fost frumos frumos. Cu pian, cu fructe de mare si un muschi de vita in sange cu gorgonzola dumnezeiesc! Un V's D foarte reusit!

Nu stiu daca a fost incantata de sarmul si/sau inteligenta mea dar macar nu s-a plans...

#6
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009
Phii, si-au bagat pian si la Casa Hirscher? O fi numai seara, ca eu am mancat numai la pranz acolo si n-am auzit vreun artist sa se produca.
Deci ati mancat gorgonzola si dupa aia v-ati sarutat. Sunteti tari.
:clapping:  :cheers:

#7
Iuliux

Iuliux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 13.03.2005

 Pitzifelnic, on 10th February 2011, 06:48, said:

Pian au la Bistro dell Arte, din cand in cand, seara, in week end (sau ceva teatru scurt, etc).
+1

#8
koko48

koko48

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 18.04.2009

 alx0, on 9th February 2011, 21:57, said:

Stimabili si stimabile,

caut un restaurant romantic in BV ceva de genul intim, lumina difuza, un nene care sa cante la pian sau o muzica clasica pe fundal, eventual un meniu care sa contina fructe de mare... Am gasit doar la Hotel Belvedere dar care au sambata un botez deci pianul este iesit din schema...

Cu cazarea am rezolvat-o la Bella Muzica unde am mai stat si stiu ca e frumusel. Am rezervat si la Belvedere o camera, just in case...

Problema ramane restaurantul...

Ocazia o intuiti: V's D, fata noua, dorinta a impresiona, etc...

Pai daca cobori la subsolul hotelului Bella Muzica e suficient de fumos si intim.
Daca vrei sa mananci bine si romaneste te duci la Segiana pe Muresenilor,daca vrei muzica mai veche ,tot pe Muresenilor la Old Music, restaurant cu muzica gen 39 la restaurantul Festival 39 pe Republicii,iar daca vrei un meniu superbun si dupa ora 12 noaptea pana dimineata te duci si iti iei de la Ando's vis a vis de teatru Dramatic, sau comanzi o pizza Hot direct la hotel (au livrari la domiciliu si e renumita pana la ora 22)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate