Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Radio Black (Rock)

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
sonnic

sonnic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.01.2011
Asculta muzica Rock oricand navigand pe net, jucand jocurile preferate sau la servici.

Click sa asculti

Bafta!

#2
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
ce e porcaria asta? nu ma intelege gresit, ascult rock dar melodiile astea sunt de tot kktu... si dj ii vostri (exista dj rock???) pun muzica de pe pc-urile lor? cat de legal este?

Edited by iulik17d, 14 January 2011 - 22:10.


#3
sonnic

sonnic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.01.2011

View Postiulik17d, on 14th January 2011, 23:10, said:

ce e porcaria asta? nu ma intelege gresit, ascult rock dar melodiile astea sunt de tot kktu... si dj ii vostri (exista dj rock???) pun muzica de pe pc-urile lor? cat de legal este?

Rock-ul nu se rezuma doar la cateva melodii, la fel ca si house-ul si alte genuri, rock-ul are si el categoriile lui: Classic, Gothic, Metall, Punk, etc. Poate nu ai ascultat indeajuns radioul incat sa iti faci o parere corecta, am vazut ca ai dat reply foarte repede, sau poate ca genul de muzica de pe radioul meu nu se potriveste cu ceea ce asculti tu. Daca crezi ca se poate schimba ceva, de ex. numele, crezi cu numele de "Black" nu prinde? da`mi tu ex de altceva.
Si inca ceva...tu nu ai mai auzit pana acum e radio pe net? www.shoutcast.com - da o privire!

#4
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
daca numele e black iti da impresia ca sunt melodii mai gothic, hard rock, metal asa ca nu va merge sa pui si rock classic, asta e parerea mea.
eu ascult ac-dc, ozzy, metallica, judas priest, guns n'roses, linkin park, scorpions, queen...
uite, am am intrat si acum sa ascult si sincer ma asteptam la altceva, muzica asta nu imi place deloc, rock modern facut in garaj... nu se potriveste cu numele de black

Edited by iulik17d, 15 January 2011 - 07:35.


#5
sonnic

sonnic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.01.2011
Da...deocamdata radioul e la inceput, si incercam sa ne slefuim dupa cerintele publicului. Orice parere e luata in considerare. O sa adaug in playlist cateva melodii din formatiile spuse de tine (desi sunt melodii cu linkin park, metalica, guns, ac-dc)

#6
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,002
  • Înscris: 31.03.2003
metall si metalica ??

#7
sonnic

sonnic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.01.2011

View Postoaspetele, on 15th January 2011, 12:35, said:

metall si metalica ??

Daca te-ai referit daca se difuzeaza pe post, da.

#8
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
poate ii schimbi numele ca nu se potriveste cu ce difuzeaza acum

#9
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
propun sa ii schimbi pe copii aia care spun : "asculti radio black" au voce de elev de clasa a 11-a.
ps: ati schimbat muzica si imi place.

Edited by iulik17d, 15 January 2011 - 14:41.


#10
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Hello...cand o sa bagati/integrati in lista de programe si o emisiune/un anumit timp din emisie cu melodii Extreme Metal(si aici ma refer la tot ce inseamna Extreme de la Black la Death,Blackened death metal,Doom,Viking Metal etc).

Cand o sa puneti si asa ceva in playlist te rog un PM sau pui aici pe acest topic.

Danke.

#11
sonnic

sonnic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.01.2011

View PostSecuristu, on 16th January 2011, 11:02, said:

Hello...cand o sa bagati/integrati in lista de programe si o emisiune/un anumit timp din emisie cu melodii Extreme Metal(si aici ma refer la tot ce inseamna Extreme de la Black la Death,Blackened death metal,Doom,Viking Metal etc).

Cand o sa puneti si asa ceva in playlist te rog un PM sau pui aici pe acest topic.

Danke.
Cu emisiunile o sa incep sa ma ocup de sa saptamana viitoare. O sa fac si asa ceva, te anunt eu ;)

#12
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,880
  • Înscris: 08.12.2006

View Postsonnic, on 15th January 2011, 12:38, said:

Daca te-ai referit daca se difuzeaza pe post, da.
Cred că se referea la ortografiere. Mă rog, fiind vorba de o trupăoarecum necunoscută, nu e mare chestie, se poate întâmpla și la case mai mari (taraf sau etno, de ex)...

#13
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Pana acum ascultam muzica doar pe Youtube....dar acum....am un nou post de rock favorit.


Si hai cu emisiunea dedicata Blackului sau Deathului....

Sonnic ai castigat un ascultator...:thumbup:

#14
sonnic

sonnic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.01.2011
Da, o sa vina si Blackul sau Deathul, sambata o sa lucrez la playlistu-ri si pana duminica seara sper sa fie gata.
Pana atunci, daca vreti sa vedeti cam cum o sa arate site-ul datimi un pm (ps...? am voie sa postez linkuri externe?).
Mai tarziu, cand radioul o sa fie ascultat mai mult o sa cumpar domeniu .ro sau .com care va fi un site despre rock. Daca vrea cineva sa se bage, ar fi nemaipomenit (stiti, unde-s doi puterea creste) sa facem o comunitate impreuna.
Pana atunci mai avem de asteptat, n-avem de ce sa ne grabim ;)
Bafta !

Edited by sonnic, 17 January 2011 - 13:12.


#15
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Scoate vocea aia de la început cu "asculți radio blec" dacă vrei să asculte cineva radio black.

#16
sonnic

sonnic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.01.2011
ok, am sa fac si asta...dar chiar deranjeaza spotul de intrare, sau nu e pronuntat corect "black"?

Edited by sonnic, 19 January 2011 - 17:50.


#17
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
E deranjant și enervant; de multe ori dai să vezi ce-i și auzi vocea 10 secunde.

Și zice radio black, radio pronunțând în română. Pă-i dacă-i black și nu negru, atunci se pronunța ceva în genul "reidio". Și mai e și aia cu all day long; majoritatea ascultă noaptea! :P
Anyway, mai bine scoate tot introul. Eventuak mai pune-l între melodii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate