Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dop furtun evacuare condens combi...

Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...
 Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...
 Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto
 Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5
 

Chiriasi ANL - str. M. Bacila 32-24 - bloc B

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
pajelu

pajelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.01.2011
Salutare tuturor si La Multi Ani (pt. 2011)!

Am deschis un nou thread, dedicat chiriasilor noi (prin ANL) din str. M. Bacila, nr. 32-34, blocul 2 ( B ).
Sa speram ca ne reunim cat mai multi aici, cu scopul de a impartasi anunturi, actiuni comune etc.
Si asta, deoarece pesemne o sa dureze un timp (cateva saptamani, luni) pana cand sa se mute o mare parte din chiriasi la noua locatie.

Ca prima intrebare:
Ce s-a discutat (si hotarat) la sedinta comuna din data de 5 ian. 2011 (la care nu am reusit sa ajung) ?

Edited by pajelu, 07 January 2011 - 14:36.


#2
pushtiu66

pushtiu66

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.07.2009
Salutare si La multi ani si tie.
S-a ales un comitet, s-a discutat de utilitatile aferente locuintelor si s-a stabilit o noua intrunire pentru duminica, 09.01.2011, ora 17:00.
Toate cele bune!

#3
novomatic

novomatic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 16.10.2006
Cit aveti chirie la un apartament cu 3 camere acolo?
Eu stau la ANL pe Barbu Vacarescu si am auzit ca la noi e cel mai scump.

#4
pajelu

pajelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.01.2011

 novomatic, on 8th January 2011, 08:14, said:

Cit aveti chirie la un apartament cu 3 camere acolo?
Eu stau la ANL pe Barbu Vacarescu si am auzit ca la noi e cel mai scump.
Din ce stiu eu, aici sunt doar garsoniere si ap. cu 2 camere.
La garsoniera e 66 lei/luna.

#5
pajelu

pajelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.01.2011
@pushtiu66: Merci pentru informatie.
Datorita post-ului tau pe acest forum, am ajuns si eu la sedinta.

S-a aranjat urmatoarea intalnire pt. duminica viitoare 16.01, tot la ora 17.

Si, legat de plata chiriilor, am aflat si eu cu mirare programul de incasare:
Luni-Joi - intre 12-16.
Cam greu, pentru cei care au si serviciu.

#6
carladominique

carladominique

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.07.2009
salutare !

Aveti informatii noi despre cum rezolvam problema montarii contoarelor de gaz ? Din ultimele informatii pe care le aveam eu (vechi de cel putin o saptamana), firma care a proiectat instalatiile nu mai exista drept pt care nu mai exista nici proiectul necesar pentru procedurile premergatoare montarii contoarelor....

Multumesc anticipat !

#7
pajelu

pajelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.01.2011
Eu doar am depus dosarul (contract) la Distrigaz si astept...
Acolo mi s-a spus ca voi fi contactat in aproximativ o luna si sa am deja un consumator (aragaz) instalat, in vederea montarii contorului.

As dori sa aflu ce s-a discutat la sedinta de duminica trecuta. N-am reusit sa ajung.

Edited by pajelu, 18 January 2011 - 10:18.


#8
carladominique

carladominique

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.07.2009
La sedinta de duminica trecuta s-au reluat cateva teme de la sedintele anterioare datorita faptului ca au fost mult mai multi participanti...
Respectiv: s-a votat inca o data problema numarului de asocatii de locatari ( o asociatie/doua), s-au prezentat si reconfirmat membrii comitetului. De asemenea, referitor la un proiect comun pentru inchiderea balcoanelor s-au anuntat primele 2 oferte : 200,00 Euro respectiv 150,00 Euro/apartament.

Bineinteles, a fost subliniata necesitatea achitarii cat mai urgente a sumelor anuntate la sedinta anterioara, pentru  constituirea patrimoniului Asociatiei, pentru curatenie, pentru interfon si daca am retinut corect pentru cablu, tel & internet.  Este si un anunt la intrarea un bloc cu sumele exacte si intervalul in care pot fi achitate.

Cam asta am retinut eu, care mi-am impartit atentia intre discutiile de la sedinta si pustoaica mea "incantata" de faptul ca eram in mijlocul unor discutii aprinse.

Sper ca am fost de folos !

Zi cu spor,

Carla.

Edited by carladominique, 19 January 2011 - 10:10.


#9
haty_74

haty_74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.10.2010
Se strang bani pentru interfon (avans 42 ron)pret total 120 ron, si pentru cutii postale 48 ron ,15 ron pentru constituirea asociatiei

#10
aneluta

aneluta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.01.2011

 haty_74, on 20th January 2011, 09:46, said:

Se strang bani pentru interfon (avans 42 ron)pret total 120 ron, si pentru cutii postale 48 ron ,15 ron pentru constituirea asociatiei


Salut,
In calitate de chirias al acestui bloc, va adresez o intrebare:
Ce facem fratilor cu inchiderea balcoanelor? eu nu ma pot muta pina nu-l inchid, si :confuzzled: si nu am bani si pentru rahatul ala de proiect. voi cum va ganditi sa faceti?

#11
haty_74

haty_74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.10.2010
Are cineva informatii despre pasii care trebuie sa ii facem la ENEL M-au sunat sa ma duc sa ridic avizul si mi-au spus ca trebuie un aviz pentru proiect de la o firma autorizata pentru a intocmi contractul.Stie cineva ceva???

#12
Paul_B

Paul_B

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.02.2011
Salutare.
Ma numesc Paul si locuiesc la ap. 143. As dori f. mult sa particip la sedintele de bloc/ scara, dar ora respectiva din duminica imi este absolut inaccesibila. Nu s-ar putea incerca duminica mai devreme (de ex. 12.00-13.00) sau sambata?
Daca usa de la scara sta descuiata pana la 22.00, de ce nu poate fi la fel si pt. cea din spate, de unde e mai usor accesul catre parcare si tomberon? Majoritatea avem de adus lucruri/ aruncat ambalaje si ne-ar fi mult mai usor. Sau de unde pot cumpara o dublura de cheie pt. usa respectiva?
Multumesc.


#13
someone1

someone1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 22.06.2006
Eu inca nu m-am mutat, dar de cate ori am trecut prin gars. m-a lovit un puternic miros de fum de tigara chiar de la intrare si apoi in baie.  :rant:  Se pare ca fumul ajunge la mine prin "aerisirea" de la baie, de la vecinii de jos. Se poate reglementa cumva situatia? Multumesc!

#14
Paul_B

Paul_B

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.02.2011

 someone1, on 23rd February 2011, 12:49, said:

Eu inca nu m-am mutat, dar de cate ori am trecut prin gars. m-a lovit un puternic miros de fum de tigara chiar de la intrare si apoi in baie.  :rant:  Se pare ca fumul ajunge la mine prin "aerisirea" de la baie, de la vecinii de jos. Se poate reglementa cumva situatia? Multumesc!

eu stau la et. 3 si uneori e un miros oribil in baie (din ce in ce mai des); si nu vine doar prin aerisire, cat prin sifoanele de scurgere apa (chiuveta, cada si cel din podea).
e clar ca este ceva in neregula. daca stie cineva un instalator bun (sau inginer constructor, tehnician, doctor sau orice pricepere e necesara) care sa identifice cauza si sa propuna o rezolvare, ar trebui sa-l recomande administratiei. sunt de acord sa platesc pt. remedierea problemei. haideti sa nu ne complacem si sa facem lucrurile cum trebuie de la inceput si nu cu carpeli si improvizatii romanesti.
multumesc.


#15
pajelu

pajelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.01.2011
Salut.
Din pacate au inceput sa se intample si chestii neplacute... "a cazut tavanul"!
Zilele acestea am gasit in casa ceea ce se vede in poza:
[ http://i52.tinypic.com/25k2d6h.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Noroc ca inca nu m-am mutat...
A mai patit cineva ceva de genul asta?

Edited by pajelu, 24 March 2011 - 13:15.


#16
spiderjoker

spiderjoker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 06.06.2006
Nenea de la firma care a construit blocul a promis in aprilie ca rezolva problema cu tavanul cazut pana in mai-iunie...
Care mai e stadiul?!

#17
pajelu

pajelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.01.2011
Nu s-a mai auzit nimic! Am inteles insa ca nu se va face receptia finala pana nu se rezolva si problemele astea LOL

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate