Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

B1 TV isi va dezvolta statii locale. Vlad Pufu, director de dezvoltare.

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

B1 TV isi va dezvolta statii locale. Vlad Pufu, director de dezvoltare.





Vlad Pufu este noul director de dezvoltare al postului B1 TV, in formula cu Sorin Oancea la conducerea statiei. Din aceasta pozitie, Vlad Pufu se va ocupa, printre altele, si de dezvoltarea unei retele de statii la nivel local si regional.

„Pentru inceput, vor fi patru cinci statii locale, in centrul tarii si in zona Ardealului”, a declarat Vlad Pufu pentru paginademedia.ro.

Pufu va coordona, practic, toate proiectele de dezvoltare si business ale B1. Ion Cristoiu, partener cu Pufu in grupul Evenimentul Romanesc, va fi “unul dintre cei mai importanti oameni” din B1.

Cine este Vlad Pufu si cum a ajuns la B1?

Vlad Pufu:

    “Propunerea a venit de la Sorin Oancea, care a apreciat activitatea pe care am avut-o pana acum. Ne cunoastem de aproape cinci ani.”

Vlad Pufu este partener cu jurnalistul Ion Cristoiu in grupul Evenimentul Romanesc.

Va fi implicat Ion Cristoiu in proiectul B1?

    Vlad Pufu: “Probabil ca va fi unul dintre oamenii cei mai importanti ai postului”.

Carte de vizita Vlad Pufu

        * Detine grupul Evenimentul Romanesc, impreuna cu Ion Cristoiu. Evenimentul romanesc are in portofoliu doua statii de televiziune (Focus TV Buzau si Vrancea), sase radiorui locale (Focus FM) in Buzau, Vrancea, Galati si Braila si cotidianul Sansa Buzoiana.

        * Este unul dintre fondatorii proiectului Local TV Network, unde a lucrat, pana sa fie aleasa in Parlament, Teo Trandafir.

        * In primavara, a vandut revista Historia grupului Adevarul si a cumparat editura Eminescu.

        * A lucrat la Evenimentul zilei, ca sef al departamentului anchete economice, in perioada 1992-1994.

        * Membru fondator la cotidianul Ziua (alaturi de Sorin Rosca Stanescu, Sorin Ovidiu Balan, Gabriel Stanescu).

        * Sef departament economic si realizator la Tele 7 abc.

        * Absolvent de ASE, promotia 1997 si de Relatii internationale si integrare europeana, SNSPA (2004).

        * In 1997, a fondat impreuna cu Ion Cristoiu grupul de presa Evenimentul romanesc, din care detine 51%.

Sursa: Paginademedia.ro

Edited by Shock-G, 06 December 2010 - 05:09.


#2
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,997
  • Înscris: 21.08.2008
Va redenumi televiziunile locale în B2, B3, B4, B5, B6? :D

Și Adevărul are un proiect asemănător și Prigoană se laudă cu ceva similar.
Vom vedea care din ei va reuși, deocamdată intenții au mulți.

#3
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,683
  • Înscris: 07.04.2010
O intrebare de unde are b1 tv bani de asa ceva.Avand in vedere ca este o televiziune cu raiting foarte slab fiind intrecuta fara probleme si de otv.

#4
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

 OriOn20, on 6th December 2010, 11:54, said:

O intrebare de unde are b1 tv bani de asa ceva.Avand in vedere ca este o televiziune cu raiting foarte slab fiind intrecuta fara probleme si de otv.
Tocmai de asta se doreste la inceputul anului viitor relansarea B1. Patronul postului, Bobby Paunescu poti fi sigur ca are bani. In plus Oancea nou venit, care acum detine 50% din post e posibil sa vina si cu un aport de capital si o strategie de reorganizare. Oricat s-ar vorbi de rau de Antene, omul si-a facut treaba pe unde a fost. De asta, din punctul meu de vedere Oancea era o achizitie mult mai buna, daca il cooptau in echipa 10TV cei de la RDS in locul Nashului Moraru.

Faptul ca emisiunea Nashul va fi de luni pana joi intre orele 20-23.30, ma va face sa nu ma uit in acel interval orar. Nu ca nu mi-ar place neaparat de prezentator, insa pe un post generalist intervalul orar 20-23.30 ar trebui ocupat de un film bun, un jurnal de stiri,eventual si un sserial sau o emisiune buna. Nu 3 ore jumatate de nashul. Oare ei chiar spera ca vor atrage asa de multa audienta pe acel interval orar cu un talkshow. In plus o sa adormim cu Nashul...se ne trezim tot cu el ca dimineata e in reluare.

Stiu, poate ca ar trebui sa asteptam grila si sa vedem ce va fi. Eu m-am legat insa doar de emisiunea Nashul, o miscare gresita din partea RDS-ului. Asta e...

#5
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 26.07.2004
In Brasov, televiziunea locala RTT retransmite programul B1.
Postul local RTT apartine primarului PDL.

#6
Miranda

Miranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.01.2005

 crematoryro2005, on 6th December 2010, 12:32, said:

Faptul ca emisiunea Nashul va fi de luni pana joi intre orele 20-23.30, ma va face sa nu ma uit in acel interval orar.
Adica , nasul va avea 3 ore si jumate pe zi, in fiecare zi???? daca-i asa cand o sa transmita astia filme? dimineata?

#7
b0gdan14

b0gdan14

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2009
noaptea.

Edited by b0gdan14, 06 December 2010 - 14:15.


#8
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

 Miranda, on 6th December 2010, 13:56, said:

Adica , nasul va avea 3 ore si jumate pe zi, in fiecare zi???? daca-i asa cand o sa transmita astia filme? dimineata?
In cazul in care nu ajung cele 3 ore jumatatea seara, mai ai 3 ore jumatate de la 10 la 13.30 cand vezi reluarea emisiunii din seara trecuta. asadar 7 ore de nashul. :) Mie unul mi se pare prea mult. Au ocupat un interval orar la care posturile se bat pentru audienta cu un talkshow ce nu va avea o audienta asa de mare. Parerea mea.

#9
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,756
  • Înscris: 10.05.2008
probabil se va incepe cu 3,5 ore si se va continua peste noapte sa rivalizeze cu DD.

#10
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003
Cred ca va fi la concurenta cu Zeus Tv. Cu 7 ore de nasul nu au NICI O sansa sa ajunga pe locul 3-4 cum vor ei. Au cucuri in cap. Hm, auzi la ei 3.5 ore de nasu' in fiecare seara. Eu unul cred ca in loc de 10tv mai bine ii spuneau Nasu' TV :punk:

#11
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,084
  • Înscris: 29.04.2006
Ce fantezii au astia, domne. Vreau si eu ce-au tras ei pe nas!

#12
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Afara de Nasul inseamna ca nu are vreo oferta. Deci cand acesta oboseste baga mira.  :coolspeak:

#13
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,997
  • Înscris: 21.08.2008
Nu va fi Nașul pe care îl știți, va fi un fel de Florin Călinescu + Andreea Marin + Mircea Radu.
Deci ei vin in Prime Time cu o emisiune de divertisment și mai puțin de politică prezentată de Radu Moraru și... alții.

Ar fi primii care ar difuza filme de la 18:00, de cu seară, exact când ceilalți difuzează știri...

#14
filiew

filiew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 14.03.2008
cui ii pasa de b1 doamne, nici nu stiu cine se mai uita LABE1 tv
printre cele mai penibile televiziuni

#15
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Apropo de statiile, locale o sa dea si astia chix cum au dat cei de la Realitatea, unde statiile locale pot fi receptionate doar de abonatii prin cablu. Cum insa majoritatea (sau o buna parte) a populatiei e abonata la DTH-uri, nu vor putea avea acces la aceste statii, deci din start targetul statiilor locale va fi unul foarte mic.
Spre ex. Antena 1 de Constanta care are maxim 2 ore/zi (si alea reluari in ultima vreme) cine credeti ca se uite la ea? Sau Pro TV de Constanta, intra dupa ora 22:00 ca sa-ti aduca niste informatii pe care le-ai aflat din jurnalele de dimineata sau de-a lungul zilei.

#16
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
n-am sa intleleg trendul cu presisti deveniti televizionisti niciodata. tocmai asta este motivul care a transformat televiziunea in circ ieftin. ma rog, avem si multi menegeri in cautare de scaune.

Pufu sefu?

#17
langle

langle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.03.2011

 Centris, on 9th December 2010, 17:32, said:

n-am sa intleleg trendul cu presisti deveniti televizionisti niciodata. tocmai asta este motivul care a transformat televiziunea in circ ieftin. ma rog, avem si multi menegeri in cautare de scaune.

Pufu sefu?

Vlad Pufu e directorul de dezvoltare. Oancea e sefu'
Si, apropos, e Pufu, Vlad Pufu! :)

Si ca tot veni vorba de Vlad Pufu, ca director de dezvoltare la B1, iete! cica B1 a cumparat drepturile de difuzare ale meciului dintre Lucian Bute si Brian McGee.
Zice asta chiar in ziarul lui Vlad Pufu, Sansa Buzoiana:
"MECIUL LUI BUTE VA FI LA B1 TV
Așa a anunțat Directorul de Dezvoltare al postului, Vlad Pufu"
http://www.sansabuzo...d...&numar=3837

#18
Tavy88

Tavy88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 22.09.2010
Mai oameni buni...Nu mai criticati atat de mult B1 Tv ...B1 Tv are in acest moment oameni foarte competenti si care sunt capabili sa faca din B1 Tv un program bun precum era acum cativa ani buni cand transmitea si fotbal...Echipa B1 Tv este una foarte competena, cu experienta si axati spre tehnologia de viitor.

Relansarea B1 Tv inatarzie dar sunt convins ca va iesi foarte bine.O noua fata a B1 Tv cu productii proprii de calitate. Pana acum Nasul era B1 Tv ...Emisiunea caracteristica si deja devenise monoton ...Nu cred ca va avea un program asa de lung aceasta emisiune daca va reveni.

Lasati oameni sa isi faca treaba. Incet , incet vad ca trec spre o transmisiune 16:9, stirile din ora in ora arata altfel, iar unele emisiuni interesante.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate