Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina
 cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 

NextGen

- - - - -
  • Please log in to reply
465 replies to this topic

#253
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

Vizualizare mesajedyttzu, pe 01 octombrie 2014 - 08:12, a scris:



Uite dovada!
TVR HD pe analogic la Next Gen în București
E preluat de pe STB HD Kaon de la DIGI Cablu La mama mea am decodor kaon si functioneaza sa vezi canale HD si pe o rasmerita de CRT din 96

#254
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Mă confrunt si eu cu ceva probleme in reteaua Telekom, recepționez canale digitale cu tunerul tv-ului DVBC dar desi semnalul este foarte bun imaginea e in frameuri apar macrobocuri la posturile HD. Seara mai ales nu pot urmari mai nimic... A se vedea minutele 1;45 si 2;41 cu puterea si calitatea semnalului.
Am pus un film cu posturile protv hd si tvr hd in receptie in reteaua Telekom TV : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uSS_gHc4y-4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by musicallro, 27 December 2014 - 12:19.


#255
edinsorin

edinsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 27.06.2008

Vizualizare mesajmusicallro, pe 27 decembrie 2014 - 12:17, a scris:

Mă confrunt si eu cu ceva probleme in reteaua Telekom, recepționez canale digitale cu tunerul tv-ului DVBC dar desi semnalul este foarte bun imaginea e in frameuri apar macrobocuri la posturile HD. Seara mai ales nu pot urmari mai nimic... A se vedea minutele 1;45 si 2;41 cu puterea si calitatea semnalului.
Am pus un film cu posturile protv hd si tvr hd in receptie in reteaua Telekom TV : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uSS_gHc4y-4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Deschide un tichet la deranjamente,e varza reteaua. Cam de aceeasi calitate am avut si eu parte o perioada; acum s-a rezolvat.

#256
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
E posibil sa invoce ca nu plătesc pentru hd si ca recepționez eu asa prin tunnerul tv-ului si nu au ce face ?

Edited by musicallro, 28 December 2014 - 00:41.


#257
edinsorin

edinsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 27.06.2008

Vizualizare mesajedinsorin, pe 27 decembrie 2014 - 17:06, a scris:

Deschide un tichet la deranjamente,e varza reteaua. Cam de aceeasi calitate am avut si eu parte o perioada; acum s-a rezolvat.

Vizualizare mesajmusicallro, pe 28 decembrie 2014 - 00:40, a scris:

E posibil sa invoce ca nu plătesc pentru hd si ca recepționez eu asa prin tunnerul tv-ului si nu au ce face ?
Canalul HD pe care ai probleme este  la liber pt toti abonatii Telekom/ dvbc. Nu iti fa niciun fel de probleme; suna la ei sa iti vina echipa si sa iti regleze semnalul. Fii ferm si spune ca ai pe analogic zgomot mare.

Edited by edinsorin, 28 December 2014 - 16:20.


#258
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
Din București a ieșit din grilă postul Mynele TV

#259
narcisluca

narcisluca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 15.05.2004
Sa înțeleg , ca pe lângă posturile digitale care se vad cu receiver dedicat, pe cablu Telekom transmite ca si UPC si posturi in analog care pot fi văzute direct pe TV?

#260
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Da... am scanat pe Finlanda si imi apar si posturi digitale.

#261
MariuSsss1

MariuSsss1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 08.02.2015
A fost adaugat canalul Music Channel in grila.

#262
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 16.08.2007
Incepand cu 16 martie 2015 in grila analogica posturile HBO si HBO Comedy vor fi inlocuite cu Paramount Channel si Comedy Center Extra.

#263
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,571
  • Înscris: 16.12.2006
Era de asteptat ca nu o sa fie mereu in grila analogica HBO si HBO Comedy. Logic ca le-au lasat in grila gratis o perioada de circa 1 an cat sa atraga abonati la acest serviciu.

#264
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Să fie asta un motiv de reziliere cu Telekom ??

Attached Files



#265
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,500
  • Înscris: 05.09.2013
In contract ce scrie ? Poate baga gogoasa asta :
Lista de canale TV este valabilă la data de 01.11.2014. Telekom Romania îşi rezervă dreptul de a modifica această listă prin înlocuirea anumitor canale cu altele, de calitate similară. Numărul de canale TV variază în funcţie de tehnologia aleasă şi disponibilă (prin Telekom TV Interactiv sau Telekom TV Satelit) la adresa la care se furnizează serviciul.
Daca in contract nu au specificat HBO si HBO Comedy pe toata durata contractului, ci promotional pe perioada nedeterminata, nu poti rezilia fara penalizari. +1 pentru catalinman - HBO-urile sunt canale premium si probabil scumpe si poate nu mai vor sa suporte cheltuielile.

Edited by _Claudiu_, 20 February 2015 - 23:07.


#266
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Mersi o sa ma uit pe contract...

#267
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Interesant  ,au lasat la liber atata vreme si acum isi dau seama ca nu prea se omoara nimeni pentru ele ,A m fost si eu sunat in legatura cu hbo ,daca nu vreau sa le adaug in continuare  ,a fost mirata rau tipa cand am refuzat ,mai ales ca i-am si raspuns ca avand in vedere ca redau la nesfarsit aceleasi filme pe care le-am invatat pe de rost de acum nu sunt interesat ,avand pe net atatea surse de filme !

#268
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
Nu este misto, am fost la o prietena acasa si pe analogic exista si PRO TV HD.
Nu stiam ca Telekom-ul introduc canale HD pe analogic cu purici.
Au mai introdus acum cateva luni TVR HD pe analogicul cu purici.
Pe ultima frecventa este DIGI 24 SD cu purici si fara sunet. Asta da' sabotare

#269
geniul

geniul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 29.06.2008
La draqu, a picat semnalul digital, în afară de frecvență cu protv hd sibtvr hd, nu se mai prinde nimic. Cică e la nivel național... Și în seara asta este ucl...

#270
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 04.09.2006
Am și eu câteva nelămuriri: aș vrea să contractez un abon. Internet M de 100 Mbps prin FTTH (a instalat Telekomul fibră pe la mine) și am înțeles că pt. respectivul abonament se oferă ONT Huawei HG8247H, care are port CATV, port pe care se poate recepționa tv. analogic ca bonus la respectivul abon. de internet. Există pe undeva vreo listă cu canalele din pachetul analogic?
La Telekom dacă am disponibil TV analogic prin portul CATV al ONT-ului, se poate totodată recepționa și pachetul digital cu ajutorul unui tv cu DVB-C, la fel cum e la RDS? Dacă da câte canale sunt necriptate?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate