Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?

5 mituri comuniste demontate
 Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux

Sfaturi amplificator + bose
 Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...

Cer autorizatie, modific fara aut...
 Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024

Ventilatorul centralei nu se opre...
 

aparat artromot k1 - Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
minie

minie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.01.2009
Pe scurt:
- accident moto septembrie 2009
- dupa 4 saptamani de gips (inutil), pentru ca nu puteam merge, ajung la un dr. care imi face trimitere RMN, apoi CT.
- ma operez la genunchiul stang, apoi in urma unor complicatii ma reoperez la acelasi genunchi...
- recuperat genunchi stang corect si bine
- la aproape 1 an (1 octombrie 2010), in urma aceluiasi accident sunt nevoita sa ma operez si la genunchiul drept
- incep recuperarea la 21 zile de la operatie dar din pacate aparatul din spital merge prost (ineficient), fiind stricate suruburile care mentin pozitia corecta a aparatului (si cum, din pacate, noi nu investim in aparatura din spitale probabil ca 'intro joi' o sa-l repare cineva si pe acesta)
Iesire din spital cu: lcm si lia - operate, lip leziune gradul 2, leziuni atat la nivelul menisc intern cat si extern - operate, condromalacie gr.2 rotula dreapta - operata, condromalacie gr. 4 trohlee dreapta - operata.
:helpsmilie:
Pentru castigarea mobilitatii am foarte mare nevoie de artromot k1 asa ca in speranta ca cineva l-a inchiriat sau macar stie alta locatie unde as mai putea ajunge pentru continuarea recuperarii, sper sa primesc macar un raspuns.

Va multumesc pentru timpul pierdut pentru a citii postul.  
Ioana

Edited by adadoi, 01 November 2010 - 09:02.


#2
laura2208

laura2208

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.12.2010
eu am avut un accident de masina acum 3 luni..am inchiriat un astfel de aparat pana acum 3 sapt..nu stiu daca ai reusit sa inchiriezi pana acum..daca nu, astept sa imi scrii din nou si poate te pot ajuta cumva, daca esti din bucuresti...si la ce spital ai facut operatiile?

Laura

#3
mihaivt

mihaivt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.10.2006
Laura,

voi avea si eu o operatie pt reconstructie LIA. Sunt interesat sa inchiriez acest aparat. Poti da mai mult detalii?

Multumesc

Edited by mihaivt, 03 January 2011 - 20:40.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate