Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit

Problema sunet boxa noua

Despre proiectarea drumurilor urb...
 Final Cut Camera

Z6III vs Z8

Foloseste careva CFD-uri si sa ai...

Un calculator ieftin ?!
 macbook pro 16 VS AMD Laptop

Sistem ON-GRID fara curent din re...

rectin Romania - site uri fake

Recomandare telefon
 Achizitie SSD

Cum se vor numi romanii care vor ...

Recomandare videoproiector buget ...

Are importanta unde este faza sau...
 

carte poezii pentru copilul meu

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
danutzablondutza

danutzablondutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 02.10.2010
Buna tuturor! revin la voi cu o problema..va rog sa nu radeti de mine pentru ca sunt cam incepatoare in domeniu! Am mai multe poezii pentru copii pe care le-am adunat cu scopul de a face o carte pentru copilul meu! Poeziile sunt puse in Word si as vrea sa iasa ceva deosebit...sa inserez imagini, poze, nu stiu..stiti si voi cum arata cartile pentru copii! Intebarea e : as putea face si eu acasa asa ceva sau sa merg la un centru specializat? Voi ce parere aveti? Daca pot face eu ce programe sunt...va amintesc ca sunt incepatoare dar ma straduiesc! Multumesc anticipat !

#2
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Nu am înțeles dacă vrei să faci o cărticică virtuală sau dacă vrei s-o și printezi după. Nici nu am înțeles cât de complicată vrei să-ți iasă. Pentru ceva basic poți folosi chiar Microsoft Word (din suita Office, bineînțeles)

Nu sunt neapărat greu de făcut, dar cere multă migală și mai ales timp. Până te înveți cu programul... până aranjezi toate chestiile în pagină, până potrivești etc. Depinde de tine și de cât timp ai. Eu m-am ocupat de un album de sfârșit de an de clasa a 12-a, și mi-a luat extrem de mult, am zis că-mi iese și mie un bacșiș. Nu mai fac asta a doua oară :lol:

#3
OvidiuIantoc

OvidiuIantoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 20.12.2008

View Postdanutzablondutza, on 25th October 2010, 17:54, said:

Buna tuturor! revin la voi cu o problema..va rog sa nu radeti de mine pentru ca sunt cam incepatoare in domeniu! Am mai multe poezii pentru copii pe care le-am adunat cu scopul de a face o carte pentru copilul meu! Poeziile sunt puse in Word si as vrea sa iasa ceva deosebit...sa inserez imagini, poze, nu stiu..stiti si voi cum arata cartile pentru copii! Intebarea e : as putea face si eu acasa asa ceva sau sa merg la un centru specializat? Voi ce parere aveti? Daca pot face eu ce programe sunt...va amintesc ca sunt incepatoare dar ma straduiesc! Multumesc anticipat !
Poti sa incerci Corel Draw.E putin mai complicat dar e mult mai ok.Stiu ca o sa-mi sara in cap alti useri zicand ca pentru un incepator Corel e greu, dar si eu am fost incepator si am invatat foarte repede.Eu fac niste reviste scolare pentru liceu in Corel Draw si ies foarte bine, are o multime de functii . Eu zic ca ar fi bine daca ai face tu singura, descarci programul de pe site de la ei ( ai 30 de zile trial) iar apoi cu cateva tutoriale de pe net inveti ce ai de facut.Dupa te duci la editura sa o scoata.
Daca nu vrei sa te complici poti sa duci poeziile la o editura(de obicei fac si chestii din astea) si ti le pun ei cum vrei pe hartie,dar o sa te coste in plus.

Edited by OvidiuIantoc, 25 October 2010 - 17:31.


#4
costid_1

costid_1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.11.2010

View Postdanutzablondutza, on 25th October 2010, 16:54, said:

Buna tuturor! revin la voi cu o problema..va rog sa nu radeti de mine pentru ca sunt cam incepatoare in domeniu! Am mai multe poezii pentru copii pe care le-am adunat cu scopul de a face o carte pentru copilul meu! Poeziile sunt puse in Word si as vrea sa iasa ceva deosebit...sa inserez imagini, poze, nu stiu..stiti si voi cum arata cartile pentru copii! Intebarea e : as putea face si eu acasa asa ceva sau sa merg la un centru specializat? Voi ce parere aveti? Daca pot face eu ce programe sunt...va amintesc ca sunt incepatoare dar ma straduiesc! Multumesc anticipat !

Poti folosi indesignul, care e unul din cele mai utilizate programe de tehnoredactare. Cu el, poti importa atat texte - din orice alt program  inclusiv word, in cazul tau - iar cu pozele poti "sa te joci" cum vrei tu. Daca te joci putin cu el - parca e un trial pe net - nu cred ca o sa ai vreo problema. succes.  :thumbup:

#5
kkpebatz

kkpebatz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.07.2009
e posibil sa gasesti si templaturi gata facute pentru ce ai nevoie. decat vii cu textul

Merci

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate