Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa
 pret manopera

ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...
 Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie
 Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...
 

Minciunile si hotiile la AliBaba

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Am achitat un sejur la Corinthia Tekirova, printr-o agentie partenera a tur operatorului AliBaba . Ajunsi in Antalya, ne-am trezit ca toti turistii preluati de AliBaba urmam sa avem aceeasi destinatie : Attaleia Shine Hotel - Belek . Nu pierd timpul aici sa descriu hotelul deprimant , stil muzeu de antichitati, insa ceea ce este revoltator este ca NU am primit ceea ce am platit . Fiecare turist facuse deja o alegere si aceasta era una impusa . Ironic, erau si turisti care platisera pentru Calista - resort aflat chiar langa Attaleia .
Dupa 3 zile de telefoane, SMS-uri si nervi am primit promisiunea transferului inapoi la Corinthia , respectiv la hotelurile pentru care au optat fiecare dintre cei veniti cu Alibaba. Numai ca hotia si minciunile acestora au mers inainte : chiar in dupa amiaza transferului am avut de ales intre a ramane pana la sfarsitul sejurului in hotelul muzeu Attaleia sau... de a merge la Miracle ; nu a fost facuta nici o plata catre Corinthia, hotelul intrand in stop sales pentru o perioada mai lunga decat sejurul nostru .
AliBabaul romanesc a dat vina , neputincios, pe partenerul turc - AliBaba ca are bani de primit de la alte firme, ca a fost in imposibilitatea de a face platile catre hotelurile solicitate , aceasta situatie existand din a doua decada a lunii septembrie .
Ca sa fie si bomboana de pe coliva prezenta, transferul de la Miracle ( unde am optat sa ramanem ultimile 4 zile din sejur ) la aeoport s-a facut cu ...TAXI pe cheltuiala proprie, intrucat reprezentantele romance de la AliBaba ne-au aburit cu promisiunea transferului...ulterior inchizandu-si telefoanele .

As vrea sa-i dau in judecata , singurul document pe care il am este voucherul unde apare AliBaba si numele noastre, contractul de servicii turisticii fiind incheiat , asa cum am spus mai sus, cu o agentie partenera a lui alibaba .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate