Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh
 Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...
 Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 

Urgent

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
EliVal2010

EliVal2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.09.2010
Salut,

Sotul meu a fost internat de urgenta in spital ieri. Problema este ca nu are nici un fel de asigurare nefiind angajat. Asi dor sa stiu care sunt pasi pe care trebuie sa ii urmez exact pentru a deveni asigurat si a doua intrebare daca stie cineva sa imi spuna va rog, in cazul actual cum nu are nici un fel de asigurare... spitalizarea, inclusiv costurile medicamenteleor le achitam noi, dar daca eu reusesc in o saptamana sa ii fac asigurarea aveti idee daca polictica spitalelor imi acepta acea asigurare?

#2
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,250
  • Înscris: 12.02.2010

View PostEliVal2010, on 25th September 2010, 20:34, said:

Salut,

Sotul meu a fost internat de urgenta in spital ieri. Problema este ca nu are nici un fel de asigurare nefiind angajat. Asi dor sa stiu care sunt pasi pe care trebuie sa ii urmez exact pentru a deveni asigurat si a doua intrebare daca stie cineva sa imi spuna va rog, in cazul actual cum nu are nici un fel de asigurare... spitalizarea, inclusiv costurile medicamenteleor le achitam noi, dar daca eu reusesc in o saptamana sa ii fac asigurarea aveti idee daca polictica spitalelor imi acepta acea asigurare?


la cat de repede se misca totul in romania, la ce operativi sunt functionarii, cred ca se va mai intarzia ceva! inca de luni mergeti la cas de unde apartineti si acolo primiti lamuririle de care aveti nevoie! sa aveti actele sotului de identitate, o carte de munca eventual, daca are, si mai departe sper sa dea si ei dovada de intelegere

#3
EliVal2010

EliVal2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.09.2010

View Postdjpadrecito, on 25th September 2010, 20:53, said:

la cat de repede se misca totul in romania, la ce operativi sunt functionarii, cred ca se va mai intarzia ceva! inca de luni mergeti la cas de unde apartineti si acolo primiti lamuririle de care aveti nevoie! sa aveti actele sotului de identitate, o carte de munca eventual, daca are, si mai departe sper sa dea si ei dovada de intelegere

Multumesc pentru raspuns, dupa cum am spus nu este angajat si nici care de munca nu are. Stiu ca trebuie sa dovedesc veniturile prin o foaie pe care o voi scoate de la financiar... dar revin cu ultima intrebare: daca eu reusesc in o saptamana sa ii fac asigurarea aveti idee daca polictica spitalelor imi acepta acea asigurare?

#4
Kaskadoru

Kaskadoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 20.02.2010
Pentru internarea de urgenta propriu-zisa nu necesita asigurare, din cate stiu.

Daca faceti asigurarea, cum sa nu o accepte ?

Cred ca puteti rezolva aceasta in cateva zile, odata ce aveti toate actele necesare.

Nu stiu cat veti avea de platit, considerand penalitatile.

Edited by Kaskadoru, 25 September 2010 - 20:10.


#5
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View PostEliVal2010, on 25th September 2010, 18:59, said:

Multumesc pentru raspuns, dupa cum am spus nu este angajat si nici care de munca nu are. Stiu ca trebuie sa dovedesc veniturile prin o foaie pe care o voi scoate de la financiar... dar revin cu ultima intrebare: daca eu reusesc in o saptamana sa ii fac asigurarea aveti idee daca polictica spitalelor imi acepta acea asigurare?

Nu sunt 100% sigura, dar daca dvs aveti asigurare, am impresia ca e posibil ca sotul sa fie tratat pe asigurarea dvs. Intrebati si de acest lucru.

#6
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,805
  • Înscris: 25.11.2009
Urgentele se asigura indiferent ca esti asigurat sau homeless. Exista si categoria de co-asigurat. Sotul dvs nu munceste ptr ca ....?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate