Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

HBO OD (on demand) și în România. HBO DIGITAL RO.

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009
Conform site-ului HBO.ro  avem HBO OD (on demand) si in Romania ,cu toate ca nu e functional inca.site
S-ar putea sa aiba legatura si cu SVOD-ul de pe IPTV-ul RTC unde este asteptata aparitia OD pentru cei ce au subscris la pachetele HBO.

#2
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,163
  • Înscris: 10.10.2003
e un tease pe hbo, cu un fotoliu gol, la sfarsit spune "din decembrie"
Anul trecut, pe 18.12 a intrat si HBO HD, cine stie...

#3
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Am cautat un pic pe goagal, la cehi,  la platforma O2, HBO OD este gratis, pentru cei abonati la pachetele HBO.

http://www.o2-tv.cz/en/hbo-od/

#4
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,163
  • Înscris: 10.10.2003
La unguri si la polonezi pe UPC, deasemni gratis pentru cei cu Maxpack

#5
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004

View Postbecali, on 25th September 2010, 21:03, said:

La unguri si la polonezi pe UPC, deasemni gratis pentru cei cu Maxpack
Poate va fi si la noi gratis, dar ma indoiesc, noi suntem mai bogati ca vecinii, salariul e mai mare. :coolspeak:

#6
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,163
  • Înscris: 10.10.2003
tie pe dvbc nu iti apare nimic nou?
la mine pe 910 doar 2 canale test (1HD+1SD) + guide tv trial

#7
1kvoi

1kvoi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 10.11.2007

View Postrobedim, on 23rd September 2010, 19:26, said:

Conform site-ului HBO.ro  avem HBO OD (on demand) si in Romania ,cu toate ca nu e functional inca.site
S-ar putea sa aiba legatura si cu SVOD-ul de pe IPTV-ul RTC unde este asteptata aparitia OD pentru cei ce au subscris la pachetele HBO.

De ceva vreme ruleaza pe HBO o reclama. Zice simplu "din decembrie", asa ca mai asteptam putin si vom vedea. Cat mai dureaza? Chiar 2 luni nu e mult. :naughty:

#8
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View Post1kvoi, on 26th September 2010, 00:06, said:

De ceva vreme ruleaza pe HBO o reclama. Zice simplu "din decembrie", asa ca mai asteptam putin si vom vedea. Cat mai dureaza? Chiar 2 luni nu e mult. :naughty:
Va fi și la U.P.C. Și cu mister Zoli se negociază.  Și, cred, că și cu Romtelecom. Sunt curios la cine va fi prima dată introdus HBO Digital - HBO OD.

[ http://www.hbo.hu/images/logo_channels_svod.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  

Edited by megafanro, 25 September 2010 - 23:42.


#9
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009
Cred ca IPTV-ul RTC va fi primul: au deja functional SVOD

#10
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Nici la UPC nu cred ca va fi problema sa introduca HBO OD, au deja aplicatii interactive, deci platforma e pregatita, ma gandesc. Apropo, cum mai merge IPTV-ul de la RTC, intr-o vreme era dezastru, am urmarit sectiunea lor de pe forum si baietii erau disperati.

#11
1kvoi

1kvoi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 10.11.2007
la UPC va fi prima data

#12
nicoleta20

nicoleta20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 20.04.2007

View Postmojook, on 26th September 2010, 12:41, said:

Nici la UPC nu cred ca va fi problema sa introduca HBO OD, au deja aplicatii interactive, deci platforma e pregatita, ma gandesc. Apropo, cum mai merge IPTV-ul de la RTC, intr-o vreme era dezastru, am urmarit sectiunea lor de pe forum si baietii erau disperati.

si-au mai revenit, verifica topicul, eu cel putin sunt multumit, nu am avut niciodata probleme cu ei de cand m-am abonat (2 luni).
Cat despre HBO OD sigur va fi si la RTC, deja in meniul dedicat SVOD avem optiunea MAXPACK.

Edited by nicoleta20, 26 September 2010 - 12:20.


#13
robedim

robedim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 26.11.2009

View Postmojook, on 26th September 2010, 12:41, said:

Nici la UPC nu cred ca va fi problema sa introduca HBO OD, au deja aplicatii interactive, deci platforma e pregatita, ma gandesc. Apropo, cum mai merge IPTV-ul de la RTC, intr-o vreme era dezastru, am urmarit sectiunea lor de pe forum si baietii erau disperati.
Nesperat de bine si de stabil (si asta pe ADSL) ; "baietii" s-au mai linistit
Nu cred ca e locul aici,dar pentru ca m-ai intrebat : comparativ cu UPC digital (are un prieten cu o plasma similara cu a mea) se vad mai bine atat canalele HD cat mai ales cele SD .Scuze de offtopic...
Si ca sa fiu si ontopic: oricum se intrevede o alianta intre UPC si RTC :deci s-ar putea ca HBOOD sa fie lansat simultan la cei doi..

Edited by robedim, 26 September 2010 - 12:32.


#14
aquila

aquila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 29.07.2005

View Postbecali, on 23rd September 2010, 23:02, said:

e un tease pe hbo, cu un fotoliu gol, la sfarsit spune "din decembrie"
Anul trecut, pe 18.12 a intrat si HBO HD, cine stie...

Este vorba de serialul cu Marcel Iures (cred ca se numeste "La psiholog" si va fi lansat in Decembrie). Nu are lagatura cu HBO OD

Edited by aquila, 27 September 2010 - 09:16.


#15
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,163
  • Înscris: 10.10.2003
Atunci poate speram la HBO OD mai devreme

#16
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,113
  • Înscris: 31.08.2007
sunt putin cam nedumerit cu VOD la UPC. Nu stiu daca se poate.

La Romtelecom dolce interactiv se poate fara probleme. Se face streaming pe internet.
Dar UPC nu are cum sa transmita pentru fiecare abonat ce film doreste abonatul respectiv sa vada. Din cate stiu eu asa ceva nu e posibil pe DVBC (ma insel oare???) Ce poate face UPC e sa faca un program de filme, iar abonatul daca plateste pt un anumit film este obligat sa il urmareasca intre orele la care este transmis (asta daca nu are DVR)...
Dolce satelit e la fel ca UPC digital...
gresesc cu ceva???

Edited by vierme, 27 September 2010 - 12:53.


#17
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,435
  • Înscris: 05.09.2005

View Postvierme, on 27th September 2010, 13:24, said:

sunt putin cam nedumerit cu VOD la UPC. Nu stiu daca se poate.

La Romtelecom dolce interactiv se poate fara probleme. Se face streaming pe internet.
Dar UPC nu are cum sa transmita pentru fiecare abonat ce film doreste abonatul respectiv sa vada. Din cate stiu eu asa ceva nu e posibil pe DVBC (ma insel oare???) Ce poate face UPC e sa faca un program de filme, iar abonatul daca plateste pt un anumit film este obligat sa il urmareasca intre orele la care este transmis (asta daca nu are DVR)...
Dolce satelit e la fel ca UPC digital...
gresesc cu ceva???

Se poate si pe DVB-C.  Nu stiu cum, dar se poate. In Ungaria, Cehia, Polonia, UPC-ul are HBO Digital .

#18
nicoleta20

nicoleta20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 20.04.2007

View Postvierme, on 27th September 2010, 13:24, said:

sunt putin cam nedumerit cu VOD la UPC. Nu stiu daca se poate.

La Romtelecom dolce interactiv se poate fara probleme. Se face streaming pe internet.
Dar UPC nu are cum sa transmita pentru fiecare abonat ce film doreste abonatul respectiv sa vada. Din cate stiu eu asa ceva nu e posibil pe DVBC (ma insel oare???) Ce poate face UPC e sa faca un program de filme, iar abonatul daca plateste pt un anumit film este obligat sa il urmareasca intre orele la care este transmis (asta daca nu are DVR)...
Dolce satelit e la fel ca UPC digital...
gresesc cu ceva???

ceea ce zici tu se numeste NVOD (Near Video On Demand). stiu ca si pe dvbc se poate TVOD

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate