Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!

Circular Makita de negasit in RO

Statii cu baterii
 [TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera
 Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...
 Camping Franta - Chamonix

Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.
 

Hotel Ceahlău-Piatra Neamț

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 17.06.2007
Am dormit azi noapte la hotel Ceahlău din Piatra Neamț după 27 de ani. L-am găsit total renovat, condiții plăcute de ședere în cameră, óo priveliște panoramică urbană de la balcon de jos pălăria. Voi ce părere aveți? Piatra Neamț e un oraș frumușel.

Edited by Mihai-Cosmin, 20 September 2010 - 11:35.


#2
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,949
  • Înscris: 03.08.2008
Intradevar Piatra Neamt e u oras frumos.Are avantajul locatiei, dar s-au facut si niste investitii. Blocurile arata foarte bine cel putin prin zonele centrale pe care le am vazut mai des, telegondola este o atractie a orasului, totuarele in mae parte sunt pavate, orasul are un aspect placut si este curat. Are parca si unul din cele mai mari strnaduri din Moldova si parca avea si o gradina zoo. In legatura cu hotelul nu am fost cazat dar de pe afara arata bine, ingrijit si panorama este un avantaj.

#3
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Orasul natal  :rolleyes:

Si Hotel Central a obtinut niste fonduri europene, de 0 milioane de euro am inteles, pentru renovare, nu stiu cand va fi gata, dar sigur va iesi ceva frumos.

In afara faptului ca e un oras relativ mort pentu tineret in timpul facultatii, nu degeaba i se spune Perla Moldovei.

Cat despre blocuri, toate trebuiau renovate, pacat ca s-au sistat fondurile de catre Guvern.

Momentan partea carosabila lasa de dorit, dar din ce-am inteles, dupa ce se termina toate proiectele cu schimbarea tevilor, canaliare, hidrante, va fi ras ca acum cativa ani tot, si turnat asfalt nou ... si acum imi aduc aminte, faceai liniute unde aveai chef  -_-

Este si gradina zoo, si strandul nu e chiar ultima parjoala :lol:

Ii mai las si lui December cuvinte de lauda  :D

#4
valentine1

valentine1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 09.09.2008
eu m-am mutat aici din București, și n-am regretat nici o secundă

#5
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Frumos frumos, dar mort dupa ora 21.00. Nu mai era lume pe strazi, nu mai era nimic nimic... Ps: si eu cred ca tot la asta am stat, dar nu bag mana in foc. Cel la care am stat eu, era langa un parculet, frumusel, se vedea frumos si orasul de la etajul  10, curat, a fost chiar ok.

#6
iulia_

iulia_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 20.03.2008

View PostGoofy, on 20th September 2010, 13:47, said:

Frumos frumos, dar mort dupa ora 21.00. Nu mai era lume pe strazi, nu mai era nimic nimic... Ps: si eu cred ca tot la asta am stat, dar nu bag mana in foc. Cel la care am stat eu, era langa un parculet, frumusel, se vedea frumos si orasul de la etajul  10, curat, a fost chiar ok.


Da, daca era langa parc ai stat la Ceahlau. E un hotel foarte frumos, dar sub Central. Iar acum ca Central a obtinut fonduri europene pentru renovare (au fost recent in Piatra Neamt si e inchis complet se lucreaza din plin la el) cred ca il va lua de departe.

Oricum in Piatra nu recomand nici Centralul, nici Ceahlaul ci pensiunile...sunt cateva extrem de frumoase, primitoare, cu o mancare delicioasa, cu peisaje de vis. La iesirea din oras spre Bicaz (in drumul spre Manastirea Bistrita) gasiti o multime cu preturi foarte bune. Favorita mea ramane Pensiunea Troian, cunoscuta ca si "pensiunea artistilor" datorita multiplelor personalitati care ii calca pragul an de an atrase de atmosfera si mancarea deosebita cu care se lauda, dar sunt si alte pensiuni  la fel de primitoare si cu preturi mult sub hotelurile din centru.

Sfatul meu: daca veniti intr-o delegatie, pentru o conferinta alegeti "Centralul" (cand va fi gata) sau "Ceahlaul". Daca veniti cu familia intr-o minivacanta alegeti o pensiune.

Edited by iulia_, 23 November 2010 - 20:36.


#7
nerromiha

nerromiha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.07.2006
Camera draguta, renovata, dar baile nerenovate, in care miroase urat si fara pr5esiune la bideu, lenjeria mirosea a mucegai. Precizez ca am stat la etajul 9. Nu isi merita cele 3 stele. PS. Raspunsurile celor de la hotel: 1. Hotelul este vechi si in baie nu are aerisire si 2. nu s-a mai intamplat niciodata sa primeasca astfel de plangeri. Aceste 2 raspunsuri au fost date de 2 persoane diferite. Am fost pe 1 august acolo

#8
Danny08

Danny08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.05.2008
Pacat de terasa pe care o au. E foarte frumoasa, dar serviciile sunt ca in vremea lui Ceausescu. E suficient sa te servesca, ca pe noi, Marinica si o sa regreti ca ai fost acolo. Cand am intrat am vrut sa ne alegem o masa, la care Marinica ne zice: "-Ce va tot uitati, stati jos aici. -Dar e murdara de la porumbei masa. Ii da Marinica doua prosoape si zice: -Acuma-i curata, stati jos. -Vreti bere? -Pai de care aveti?-Ciuc, Silva, Heineken si Goser. Deci va aduc Ciuc! -Pai stati sa vedem ce luam. Pleaca si ne aduce Ciuc, fara ca noi sa fi cerut asta si ne zice: -Trebuie sa achitati. -Pai nici nu ati scos dopurile. Am achitat, dar nici n-am mai calcat pe acolo. Daca vreti sa va simtiti bine, mergeti pe orice alta terasa in Piatra Neamt si o sa vedeti ca veti fi primiti cum se cuvine. In general veti gasi ospatari tineri si cu foarte mult bun simt. O varianta la Ceahlau ar fi Centralul refacut complet, acum de 4 stele cu personal tanar sau pensiunile de la iesirea dinspre Bicaz.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate