Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?
 Parchet care se lasa

feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...
 Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato
 Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...
 

Toshiba Satellite L500-1XU VS Laptop Toshiba Satellite L500-1XZ

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
vyktor_x

vyktor_x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.08.2009
As dori un sfat privind achizitionarea unuia dintre aceste doua laptopuri! In primul rand si hotarator ar fi placa video la care primul are una integrata cei de la magazin mi-au spus ca o pot face pana la 1gb (habar n-am cum a numit procedeul fiindca chiar nu am auzit de asa ceva daca mi-ar putea explica cineva as fi recunoscator) si al doilea placa din seria 5000 ati radeon care mi se pare o optiune destul de buna.
O prima intrebare ar fi daca se compara placile video adica cea integrata fortata pana la 1 gb cu cea dedicata de 512 mb ?
Si a doua intrebare ar fi dac ase merita achizitionarea acestor laptopuri? (accept si alte optiuni oricum sunt hotarat sa cumpar ceva!)
Va multumesc ca ati citit mai intai si eventual daca veti raspunde !O zi buna!

#2
Ygret

Ygret

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 25.06.2010
Dintre cele doua variante in mod clar este mult mai buna configuratia celui de-al doilea laptop. Placa video a  acestuia este superioara primului cu mult.
pe langa cei 512 Mb memorie video dedicata se mai adauga inca 1 gb din memoria ram.

O alta varianta ar fi orientarea spre seria l650 superioara din mai mjulte punce de vedere seriei l500.

http://www.cel.ro/la...b-4gb-hd5145-l/

#3
ondroo

ondroo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 17.09.2009
asa cum ti-a zis si @Ygret, seria 650 este mut superioara seriei l500. eu as merge pe un L650-116, daca nu ma insel e cel mai puternic din aceasta serie.

#4
vyktor_x

vyktor_x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.08.2009

View PostYgret, on 20th September 2010, 12:56, said:

Dintre cele doua variante in mod clar este mult mai buna configuratia celui de-al doilea laptop. Placa video a  acestuia este superioara primului cu mult.
pe langa cei 512 Mb memorie video dedicata se mai adauga inca 1 gb din memoria ram.

O alta varianta ar fi orientarea spre seria l650 superioara din mai mjulte punce de vedere seriei l500.

http://www.cel.ro/la...b-4gb-hd5145-l/
deja il detin pe al doilea din lista mea oricum nu imi permiteam si aveam si neaparata nevoie de un laptop!mersi de raspuns!

#5
bmorari

bmorari

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.08.2007
Servus, am doua probleme cu un laptop toschiba l500-xz, achizitionat de 2 saptamani.
1)nu-mi dau seama daca are bluetooth si daca are cum al setez??
2)sunetul pe microfon nu reusesc sa-l setez, pe mess nu-mi mere.

as ramane indatorat daca mi-ati da o solutie.

#6
maxx_bgd

maxx_bgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.05.2008

View Postbmorari, on 24th September 2010, 20:18, said:

Servus, am doua probleme cu un laptop toschiba l500-xz, achizitionat de 2 saptamani.
1)nu-mi dau seama daca are bluetooth si daca are cum al setez??
2)sunetul pe microfon nu reusesc sa-l setez, pe mess nu-mi mere.

as ramane indatorat daca mi-ati da o solutie.

1. Are, trebuie insalat driverul, il gasesti pe site-ul lor...
2. Eu m-am jucat cu microfonul, nu pe mess, dar am inregistrat ceva si se aude destul de bn...

#7
bmorari

bmorari

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.08.2007
mersi maxx am sa incerc sa caut driver-ul si sa vada daca mere.

#8
ladybird

ladybird

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.02.2007
L-am achizitionat recent si eu si nu gasesc driverele. Am pus pe el un Win7 pe 64. E ok?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate