Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Cum se sparge antifurtul de la bicicleta?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 08.01.2010
Cum se distruge antifurtul de la bicicleta...? Se taie sau se deschide incuietoarea? Si daca se deschide incuietoarea exista lacate la care nu se poate face asta???
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JZJe23UD8wU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
(mi s-a furat bicicleta acum 2 luni si vreau sa o protejez pe urmatoarea)

#2
theblackfury

theblackfury

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 11.09.2010

 autoplayer, on 11th September 2010, 18:40, said:

Cum se distruge antifurtul de la bicicleta...? Se taie sau se deschide incuietoarea? Si daca se deschide incuietoarea exista lacate la care nu se poate face asta???
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JZJe23UD8wU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
(mi s-a furat bicicleta acum 2 luni si vreau sa o protejez pe urmatoarea)

Ai grija unde o lasi, e cel mai sigur  :peacefingers:

#3
antymanele

antymanele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 09.09.2010

 autoplayer, on 11th September 2010, 20:40, said:

Cum se distruge antifurtul de la bicicleta...? Se taie sau se deschide incuietoarea? Si daca se deschide incuietoarea exista lacate la care nu se poate face asta???
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JZJe23UD8wU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
(mi s-a furat bicicleta acum 2 luni si vreau sa o protejez pe urmatoarea)
Lacatele pe care tu le cauti nustiu in ce masura exista..Asa ca dupa cum spunea si cel dinaintea mea ai grija cum si unde o lasi :console:

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,725
  • Înscris: 26.11.2001
Lant de protectie pt moto, dar e cam greu.
Pe de alta parte, sunt cam mult eparti ce pot fi demontate de baieti :D

#5
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,250
  • Înscris: 12.02.2010
sfantul bomfaier :D :D :D

#6
zepar

zepar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 24.06.2010
care e pus pe asa ceva nu cred ca sta sa taie cu bomfaierul.. cel mai probabil are un cleste cu care taie lantu si in 5 secunde a si plecat cu ea

#7
liviu87c

liviu87c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.09.2009
Cine are o foarfeca de otel este foaarte usor sa taie cu ea orice lant si orice lacat oricat de gros ar fi. Nu dureaza decat 5 secunde :).

#8
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Eu cand ma duc cu bicileta pe undeva unde trebuie sa o las nesupravecheata, de exemplu la o banca, magazin, birou, etc, leg bicicleta de ceva solid, un gard, un semn de circulatie, un glilaj si ii scot roata din fata pe care o iau cu mine.

Atractia devine minima pentru hoti. Nu ii intereseaza o bicicleta pe care nu pot incaleca sa dispara rapid.

Evident imi iau si vitezometrul wireless si lampile de semnalizare.

Asta numai cand sunt in Romania. In strainatate de cele mai multe ori o las rezemata de zid si intru unde am treaba.

#9
corneliu_89

corneliu_89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 09.11.2005
Se taie, nu stiu cum se numeste instrumentul, dar seamana cu un patent si are parghia lunga, permitand astfel sa taie un lant de bicicleta si de 1,5cm in diametru, in cateva secunde.
Am patit-o si eu, mi s-a furat in centrul Bucurestiului; cel mai bine este sa nu o lasi legata in acelasi loc zile la rand (incluzand scara de bloc), asta in cazul in care nu o poti lua cu tine intr-o incinta izolata de persoane neautorizate, sau sa o lasi macar undeva unde o poti vedea.

Nu uitati, daca vedeti un eveniment in desfasurare, sunati imediat la 112  ;)

#10
drq101

drq101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.03.2007

 autoplayer, on 11th September 2010, 21:40, said:

Cum se distruge antifurtul de la bicicleta...? Se taie sau se deschide incuietoarea? Si daca se deschide incuietoarea exista lacate la care nu se poate face asta???
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JZJe23UD8wU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
(mi s-a furat bicicleta acum 2 luni si vreau sa o protejez pe urmatoarea)

tu de fapt vrei niste idei ca sa te apuci de treaba, nu?? :thumbdown:

#11
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 08.01.2010
Da de fapt doar asta vroiam... Dar ideea cu scosul rotii mi se pare destul de buna :)

#12
mymothman69

mymothman69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 16.01.2006

 corneliu_89, on 12th September 2010, 12:08, said:

Se taie, nu stiu cum se numeste instrumentul, dar seamana cu un patent si are parghia lunga, permitand astfel sa taie un lant de bicicleta si de 1,5cm in diametru, in cateva secunde.
Am patit-o si eu, mi s-a furat in centrul Bucurestiului; cel mai bine este sa nu o lasi legata in acelasi loc zile la rand (incluzand scara de bloc), asta in cazul in care nu o poti lua cu tine intr-o incinta izolata de persoane neautorizate, sau sa o lasi macar undeva unde o poti vedea.

Nu uitati, daca vedeti un eveniment in desfasurare, sunati imediat la 112  ;)


Ii zice cleste pentru bolturi. E sfant la ciordit de biciclete, il tii sub geaca si tai lantul in 5 sec.

Daca aveti curaj sa o lasati totusi legata cu lantul, confectionati unul mai lung (lant gros, bagat pe furtun, si la capat un lacat cat mai mare posibil- ochiul de la lacatele profesionale este din otel si nu se poate taia cu scula de mai sus. Daca si zalele de la lant sunt babane, ai nevoie de un cleste cu brate de min. 60 cm, cu care umbli greu pe strada. ) Treceti apoi lantul prin cadru si ambele roti-  baietii se multumesc si cu rotile, daca ai legat numai cadrul... asta am vazut-o personal :thumbup:

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate