Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

aveti idee ... ?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
yooyoo

yooyoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.01.2007
Saliu,

Oameni buni aveti idee de unde pot cumpara haine, ceasuri, orice ce tine de vestimentar, dar replica sa fie :)
In ultima perioada, am tot vazut pe strada oameni brand-uiti din cap pana-n picioare, dar care nu pareau neaparat bogati, ci mai degraba obisnuiti.
Stiu ca exista si fenomenul asta al omului nu cu foarte multi bani, care doreste sa se imbrace "scump".
Am studiat un pic situatia :), am fost prin targuri, magazine, sa inteleg si eu fenomenul.
Cei drept exista replici ale hainelor produse de mari creatori, realizate foarte bine, care nu par kitsch-oase.
Si ma gandesc ca ar merge foarte bine un site cu obiecte de genul asta, numai ca hainele astea trebuie cumparate de undeva.

Ideea e ca doresc ajutor din partea persoanelor care stiu locuri de unde pot cumpara in cantitate mare astfel de lucruri.

Numai bine.

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,710
  • Înscris: 01.01.2008
In magazinele turcesti/chinezesti,nu?

#3
yooyoo

yooyoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.01.2007

 xeleron, on 7th September 2010, 20:25, said:

In magazinele turcesti/chinezesti,nu?

Nu te pot contrazice :)
Problema e ca nu stiu astfel de magazine, nici in Romania, nici pe afara.
M-ar ajuta daca mi-ar spune cineva astfel de locuri.

Numai bine.

#4
Leo32

Leo32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 04.12.2008

 reovel, on 7th September 2010, 12:38, said:

NU mai predau de mult. Daca n-ati fi citit pe sarite ati fi vazut ca asta era cu mai mult timp in urma...

Keine sorge ... Ich spreche viel Deutsch ...

N-am nicio proba. Scrisorile vin in posta, nelivrate. (adica livrate manual) E-mailurile vin cu proxy si telefoanele de pe telefon public.

Daca nu are multe lovituri pe Google inseamna ca de firma aia nu multi au auzit. Deci nu exista opinii si/sau review-uri competente. :)
@eu_unul: multumesc de link. E perfect, mai ales ca sunt in NL inca.
Alte lamuriri?

Eu am fost in Turcia si in bazarele lor e plin de deastea. Numai haine "de firma" si incaltaminte.
Primu exemplu care imi vine in minte:
3 Tricouri "Lacoste" replica - 10 EURO
1 Tricou Lacoste original din magazinul oficial - 275 lire turcesti (550 - 600 de lei)

Oricum in zone comerciale gen Dragonul Rosu gasesti destule; sau exista si varianta sa imprimezi insigna firmei respective pe incaltaminte / tricou. Exemplu concret: Pe okazii.ro sunt unii care iau din Dragonul Rosu incaltaminte cu 10 lei / bucata. Imprimeaza insigna firmei (5 lei) si le vand cu 100 de lei.

Edited by Leo32, 07 September 2010 - 19:51.


#5
bogdan_boss

bogdan_boss

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 08.02.2010
mda..
pana cand vine in grupul tau un tip si iti spune "uite, x,y,z. astea sunt semnele ca e original al meu si al tau e chinezărie :lol: ."
parerea mea.

mai bine nu veni imbracat la "firma" ci doar in haine obisnuite. :angel:

Edited by bogdan_boss, 07 September 2010 - 19:52.


#6
Leo32

Leo32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 04.12.2008

 bogdan_boss, on 7th September 2010, 20:51, said:

mda..
pana cand vine in grupul tau un tip si iti spune "uite, x,y,z. astea sunt semnele ca e original al meu si al tau e chinezărie :lol: ."
parerea mea.

mai bine nu veni imbracat la "firma" ci doar in haine obisnuite. :angel:

Corect. Am intalnit si eu astfel de cazuri. :D De aceea eu sunt de parere ca mai bine ceva simplu decat o facura. Apropo, haine si incaltaminte originale poti gasi la preturi ok (sau cel putin asa ar trebui sa fie) in magazine de tip OUTLET. De ex stiu ca e unul in zona Militari la intrarea in Bucuresti de pe A1.

#7
yooyoo

yooyoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.01.2007
Eu as fi interesat sa cumpar modele replica reusite, care imita intocmai originalul, iar calitatea materialelor sa nu lase de dorit. Poate pare greu de crezut, dar exista astfel de haine. :)
Ce vand chinezii in Dragonu' nu e nici pe departe ceea ce caut eu.
Taman d-aceea vreau sa cumpar replici de calitate, fiindca ma gandesc ca as gasi mai multa lume interesata de a le cumpara, nu doar sa le discute.
Ma pun pe mine in situatia de a cumpara un astfel de fake. Daca materialul ar fi OK din punct de vedere calitativ, iar modelul sa fie reusit, nu vad de ce nu as cumpara.
Nu cred ca sunt persoane care ar sta pe ganduri, cel putin persoanele care isi doresc haine de marca, si nu isi permit sa achizitioneze produsul din magazin, opteaza pentru o replica bine realizata.

Totusi, poate stie cineva locuri de unde as putea cumpara ceea ce caut.

Numai bine.

#8
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
gasesti pe okazii cu carul ;)

#9
yooyoo

yooyoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.01.2007

 Volvo, on 7th September 2010, 21:29, said:

gasesti pe okazii cu carul ;)
Stiu lucrul asta. Sunt multe alte site-uri cu produse de gen.
Dar eu vreau sa cumpar pentru a le vinde la randul meu, iar daca ii intreb pe cei care se ocupa cu asa ceva, cu siguranta nu mi-ar spune, din cauza ca le-as putea fura din piata.

Raspunsul il astept de la o persoana care a auzit de lucrul asta, dar care nu vrea sa se ocupe de asa ceva, sau poate nu are timpul necesar.

Numai bine.

#10
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,297
  • Înscris: 19.07.2008
Tu te referi la "branduri" ca fiind Nike, Adidas etc. sau alea care chiar is branduri de haine de lux?

Nu prea mai merg afacerile astea ca daca tu te afisezi cu ceva Pr@d@. G|_|cc1 etc e prea batator la ochi mai ales ca e criza iar cel care le poarta vrea sa lase impresia ca sunt chiar valabile  -_-
O afacere paguboasa ai face in umila-mi opinie

#11
yooyoo

yooyoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.01.2007

 DarkEnemy, on 7th September 2010, 23:04, said:

Tu te referi la "branduri" ca fiind Nike, Adidas etc. sau alea care chiar is branduri de haine de lux?

Nu prea mai merg afacerile astea ca daca tu te afisezi cu ceva Pr@d@. G|_|cc1 etc e prea batator la ochi mai ales ca e criza iar cel care le poarta vrea sa lase impresia ca sunt chiar valabile  -_-
O afacere paguboasa ai face in umila-mi opinie
Ma refer la brandurile de lux, dar nu la haine Pr@d@, G|_|cc1 etc.
Eu am cateva haine cumparate de-a lungul timpului, de care sunt convins ca nu-s originale, dar arata exact ca cele veritabile.
De exemplu, cei din Bucuresti poate stiu ca acum ceva vreme exista in Mall Vitan un magazin cu haine de lux (Gianfranco Ferre, Dolce & Gabbana, Just Cavalli, Hugo Boss, Trussardi etc.), unde aveau preturi pe masura (500-700 RON bluzele, 1200-1400 RON blugii, 1000-1500 RON pantofii sport). Hainele de care spuneam ca le am si despre care cred ca nu-s originale le gaseam si la ei in magazine, numai ca eu le cumparam cu maxim 150 RON bluzele, 350 RON blugii, 400 RON pantofii sport. Repet, aceleasi modele, aceleasi etichete, totul era identic, si care mai mult ca sigur nu erau originale. :)

Astept in continuare raspunsul cautat.

Numai bine.

#12
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,297
  • Înscris: 19.07.2008
Hmm.. eu unul nu as da 150 pe o bluza. Cu atat mai mult daca e wanna be. Nu as da nici 350 pe blugi si nici 400 pe pantofi. Tu gandeste-te ca daca le cumperi din magazin, desi ai putea sa le iei de undeva mai ieftin, tot o sa pui un adaos. Si pui si tu minim 50 de lei ca altfel ce afacere mai faci. Si iarasi sunt multi bani de dat pe haine.
Eu unul nu m-as risca cu asa ceva. Daca tot ai bani apuca-te de camata :D

#13
yooyoo

yooyoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.01.2007

 DarkEnemy, on 7th September 2010, 23:46, said:

Hmm.. eu unul nu as da 150 pe o bluza. Cu atat mai mult daca e wanna be. Nu as da nici 350 pe blugi si nici 400 pe pantofi. Tu gandeste-te ca daca le cumperi din magazin, desi ai putea sa le iei de undeva mai ieftin, tot o sa pui un adaos. Si pui si tu minim 50 de lei ca altfel ce afacere mai faci. Si iarasi sunt multi bani de dat pe haine.
Eu unul nu m-as risca cu asa ceva. Daca tot ai bani apuca-te de camata :D
Camataria nu e pentru oricine, trebuie "sa ai spate" sa faci asa ceva, vezi si tu pe la TV cine sunt camatari. Si cum ar suna "yooyoo camataru" !? :D

Pai asta vreau sa aflu, de unde pot cumpara hainele astea mai ieftin decat le cumparam eu, ca sa fie loc de un mic adaos.
N-ai idee cati clienti exista pe kilometru patrat pentru astfel de haine.

Tot astept. :)

Numai bine.

Edited by yooyoo, 07 September 2010 - 23:10.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate