Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imagine ecran laptop tremura si e...

Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

faculatea potrivita
 Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa

feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil
 Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring
 achizitie pneuri pirelli cinturato

Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1
 

mana amortita

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
nikeone

nikeone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 04.07.2010
Salut am si eu o dilema.Am o ruda care de ceva vreme uneori nu isi mai simte mana si ca o doare  sau chiar sa nu mai poata sa ridice mai nimic ,un sfat ceva?

#2
H3ll3r

H3ll3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 15.12.2007

View Postnikeone, on 13th August 2010, 14:02, said:

Salut am si eu o dilema.Am o ruda care de ceva vreme uneori nu isi mai simte mana si ca o doare  sau chiar sa nu mai poata sa ridice mai nimic ,un sfat ceva?

Pentru asta Dumnezeu a creat medicii. :)

Edited by H3ll3r, 13 August 2010 - 13:14.


#3
musatalin2000

musatalin2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 13.04.2010
Poate fi un sindrom de tunel carpian
Trebuie sa face in acest caz o miografie dar mai intai de orice trebuie sa vada un medic.
Sanatate

#4
nikeone

nikeone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 04.07.2010

View Postmusatalin2000, on 13th August 2010, 18:16, said:

Poate fi un sindrom de tunel carpian
Trebuie sa face in acest caz o miografie dar mai intai de orice trebuie sa vada un medic.
Sanatate
Mersi mult catalin

#5
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009
acum fix o luna intr-o dimineata cind incarcam sculele sa plec la munca am ridicat cu o singura mina(dreapta)un fierastrau circular care cintareste cca 15kg,am simtit un junghi la omoplat care devenea si mai derenjant icind intorceama capul.
dupa cca 1saptamana sa mutat tot in dreptul omoplatului doar ca pe fata exact la axila,am crezut ca se va muta pina va disparea dar nu a fost asa.
de cind sa mutat durerea la axila a devenit mai acuta in special pe timpul noptii si dimineata,intre timp durere sa largit pe mina in jos pina la cot pe zona axilara in jos pe brat cit si in zona tricepsului dupa inca citeva zile a inceput sa se largeasca pina imediat dupa cot.
in tot acest tip deurerile nu au incetat sa diminueze in ciuda masajelor(domestice) frecvente cu tot felu de alifi de vinzare libera in farmacii(voltaren,bengay,diclac).
am tot crezut ca va disparea aceasta problema dar de 2-3 zile dimineata citeva ore imi amorteau 3 degete de la mina pina azi dimineata cind m-am trezit cu aceeasi durere acuta dar si cu toate degetele amortite si pina la aceasta ora,degetele sunt amortite doar spre extremitati nu pe toata suprefata degetului sau a palmei.
care credeti ca este cauza si cum as putea scapa pt ca poate nu este ceva asa de grav si atunci evit pierderea de timp si bani pe la doctori inutil.
multumesc.
stima

#6
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,225
  • Înscris: 25.06.2007

View Postmardraaxi, on 10th January 2011, 21:22, said:

care credeti ca este cauza
Cred ca e o ruptura de rotator cuff, probabil pe muschiul supraspinat.
Ar trebui sa faci un examen ecografic al umarului (o rezonanta magnetica e si mai buna insa costa mai mult).
Pana atunci repaus, bandaj compresiv, medicatie antiinflamatoare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate