Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...

Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...
 Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Senzori de miscare ce nu aprind l...

Problema martori semnalizare dire...
 Senzori de miscare cu lampi ce se...

Samsung soundbar

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 

Busteni

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
O sa ajung cateva ore prin Busteni Duminica. Ce ma sfatuiti sa fac? :) E ceva de vizitat/vazut asa mai rapid?
O telecabina cat mai costa ?

Mersi.

#2
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,949
  • Înscris: 03.08.2008
Cascada Urlatoarea

#3
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
S-a notat.

#4
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,093
  • Înscris: 03.04.2006

View PostHamutovski, on 13th August 2010, 10:04, said:

O sa ajung cateva ore prin Busteni Duminica. Ce ma sfatuiti sa fac? :) E ceva de vizitat/vazut asa mai rapid?
O telecabina cat mai costa ?

Mersi.

Telecabina pana la Babele, eventual cu putin efort poti ajunge si pana la cruce.

Edited by daniel21, 13 August 2010 - 09:53.


#5
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 11.01.2005
Telecabina pentru adulti costa 29 RON urcarea. Tot atat coborarea. Pentru copii pana in 12 ani sunt reduceri, parca 16/17 RON

#6
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

View Postvladut_v, on 14th August 2010, 13:54, said:

Telecabina pentru adulti costa 29 RON urcarea. Tot atat coborarea. Pentru copii pana in 12 ani sunt reduceri, parca 16/17 RON
Adica eu cu prietena mea trebuie sa dau 120 ron numai pe telecabina? WTF?
Cand am fost in Germania si Austria am dat mai putin. Era 10 euro dus-intors.

#7
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 11.01.2005
Dap, preturile sunt mai mari ca in aproape orice statiune de renume din Alpii/Pirineii/Dolomitii, etc Europei !!! Serviciile, in schimb sunt de rahat, cozi interminabile ... recordul maxim la coada de jos, undeva peste 4 ore in zi de weekend, telecabila jegoasa, geamurile nesterse, cu bicicleta te lasa doar in timpul saptamanii. Intr-un cuvant: JALE, vanduta la pretusi exorbitante. Clienti exista permenent, cererea regleaza oferta. Sus la telecabila, la toaleta nu lasi un bacsis, dupa posibilitati ca in Europa, ci striga tanti dupa tine exact asa" Vezi ca tre' sa-mi platesti !" 1 RON taxa. In schimb, baruletzul de sus are preturi de bun simt si personal de nota 10 ! Oameni de munte, nu bisnitzari.

Nici sus nu scapati de cozi, la intoarcere. Coada este cam jumatate din cea de jos, pentru ca se mai disperseaza lumea pe creste. Adica ai sanse sa stai si peste 2 ore la coada. Nu ramane nimeni sus, telecabila coboara si ultimul om, chiar si dupa program. Adica daca programul e pana la 17 in weekend, am vazut cabina coborand si dupa 19 ! Desigur in conditii de vreme pe masura. In caz de vreme foarte capricioasa, se ramane sus - pentru intarziati !

Edited by vladut_v, 16 August 2010 - 16:52.


#8
cosmintudoroiu

cosmintudoroiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 13.01.2007
Intre timp s-a (re)deschis publicului si Castelul Cantacuzino de pe Zamora. http://www.cantacuzinocastle.ro/

#9
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,653
  • Înscris: 20.10.2006

View Postvladut_v, on 16th August 2010, 16:50, said:

Dap, preturile sunt mai mari ca in aproape orice statiune de renume din Alpii/Pirineii/Dolomitii, etc Europei !!! Serviciile, in schimb sunt de rahat, cozi interminabile ... recordul maxim la coada de jos, undeva peste 4 ore in zi de weekend, telecabila jegoasa, geamurile nesterse, cu bicicleta te lasa doar in timpul saptamanii. Intr-un cuvant: JALE, vanduta la pretusi exorbitante. Clienti exista permenent, cererea regleaza oferta. Sus la telecabila, la toaleta nu lasi un bacsis, dupa posibilitati ca in Europa, ci striga tanti dupa tine exact asa" Vezi ca tre' sa-mi platesti !" 1 RON taxa. In schimb, baruletzul de sus are preturi de bun simt si personal de nota 10 ! Oameni de munte, nu bisnitzari.

Nici sus nu scapati de cozi, la intoarcere. Coada este cam jumatate din cea de jos, pentru ca se mai disperseaza lumea pe creste. Adica ai sanse sa stai si peste 2 ore la coada. Nu ramane nimeni sus, telecabila coboara si ultimul om, chiar si dupa program. Adica daca programul e pana la 17 in weekend, am vazut cabina coborand si dupa 19 ! Desigur in conditii de vreme pe masura. In caz de vreme foarte capricioasa, se ramane sus - pentru intarziati !
Dar muntele nu prea e pentru cei care vor sa urce cu telecabina. Mai bine pe jos. Asa simti ca esti la munte, faci miscare, nu stai comod ca in oras.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate