Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh
 Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...
 Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 

Intrare in ANGLIA (CI sau Pasaport)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
gigi8

gigi8

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.06.2010
Salutare tuturor

A-si dori sa intreb daca in Anglia se poate intra cu C.I.?
Doresc sa zbor la Londra in Septembrie si doresc sa stiu daca este obligatoria a avea pasarport sau CI este de ajuns (luand in considerare ca sunt membrii EU).

Multmuesc in avans.
Stefan

#2
tim

tim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 07.01.2002

View Postgigi8, on 10th August 2010, 16:13, said:

Salutare tuturor

A-si dori sa intreb daca in Anglia se poate intra cu C.I.?
Doresc sa zbor la Londra in Septembrie si doresc sa stiu daca este obligatoria a avea pasarport sau CI este de ajuns (luand in considerare ca sunt membrii EU).

Multmuesc in avans.
Stefan
CI este suficient.

#3
julia_kitty

julia_kitty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 07.02.2008
Da se poate cu C.I.

Dar vezi ca daca zbori cu Wizzair si iti faci check-in-ul online, iti vor cere pasaport. Calatorie placuta!

#4
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
da poti doar cu CI. La fel cum spune Julia mai sus, daca zbori cu wizz si faci check in online, ai nevoie de datele de pe passport.Daca faci check in-ul in aeroport( in acest caz platesti o taxa, 5-10 euro cred) se poate si cu buletinul iar la intrare in UK nu ai probleme.

Pe viitor cred ca te ajuta asta.


Later Edit: Am primit un PM in care un membru spune ca: A fost la Londra , a facut check-in online si a facut cu buletinul.Deci e posbil sa mearga si cu buletinul.

Check-in Wizz.
In alta ordine de idei, te rog sa nu mai deschizi mai multe topicuri la fel. Mai ai un topic pe acest subiect. Daca totusi zbori cu wizz, au topic dedicat desi nu ai specificat nimic despre zbor, intrebarea fiind alta.

Edited by ferrellroo, 12 August 2010 - 20:19.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate