Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf
 Produse inapoiate cu zgarieturi

Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei
 Samsung Galaxy S23 Plus

Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin
 

Discopatie lombara

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
fir-intins

fir-intins

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.04.2010
Buna.
Am avut vreo 6 zile o durere la spate, zona lombara, cu cadere pe piciorul drept pana la genunchi. Pe picior simteam ca niste furnicaturi pe piele. Dupa ce mi-a trecut durerea, am fost la doctor. Mi-a zis ca am discopatie lombara. Mi-a dat tratament medicamentos cu arcoxia, mydocalm, piafen si fastum gel. Ma asteptam sa ma trimita da raze, dar nu a facut-o.
Oare pot sa mai continui sa merg la sala de forta, eventual dupa tratament, si sa fac cu greutati mai mici, sa nu fortez coloana? Ce parere aveti? :huh:

#2
cornelpopro

cornelpopro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.04.2009

View Postfir-intins, on 6th August 2010, 17:44, said:

Buna.
Am avut vreo 6 zile o durere la spate, zona lombara, cu cadere pe piciorul drept pana la genunchi. Pe picior simteam ca niste furnicaturi pe piele. Dupa ce mi-a trecut durerea, am fost la doctor. Mi-a zis ca am discopatie lombara. Mi-a dat tratament medicamentos cu arcoxia, mydocalm, piafen si fastum gel. Ma asteptam sa ma trimita da raze, dar nu a facut-o.
Oare pot sa mai continui sa merg la sala de forta, eventual dupa tratament, si sa fac cu greutati mai mici, sa nu fortez coloana? Ce parere aveti? :huh:


Parerea mea este sa faci ceva investigatii mai amanuntite (eventual dupa tratament, mai ales dc durerea nu  dispare) pentru a elimina suspiciunea de hernie de disc. Ref sala, cred ca ar trebui sa iei o pauza cel putin pana dupa tratament si sa reincepi doar dupa un consult serios...

Multa sanatate!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate