Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
clima cu sunet ciudat

Baterie Externa Solara, Power Ban...

Am vazut odata un film...

Problema scurgere apa rama termop...
 Durata estimata de viata a unei i...

Identificare filet butelie r290

Sifon pe circuitul frigorific.

Vizibilitate Hard Disk nefolosit ...
 Salariu minim european in Romania

verificare specificatii lapgop Asus

Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit
 Problema sunet boxa noua

Despre proiectarea drumurilor urb...

Final Cut Camera

Z6III vs Z8
 

Luna de miere

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Julien25

Julien25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 27.03.2008
Ma gandesc ca forumul nu duce lipsa de indragostiti care si-au petrecut luna de miere sau o alta perioada amoroasa pe taramuri fermecate.
Asa ca eu inca novice in ale dragostei prin deplasari va cer sfatul in ce priveste o luna de miere frumoasa tinand cont ca as prefera nu numai distractie ci si un stop de cultura, civilizatie, traditie si istorie specifica acelei zone/locatii recomandata.
Mersi in avans!

#2
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,759
  • Înscris: 05.09.2005
Tenerife ?

#3
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 06.12.2004
Eu iti spun unde sa nu te duci: in Italia.  :death: Gasesti cultura, traditie si istorie la greu. Cu civilizatia stau mai prost insa.
Noi am avut o gramada de probleme si de draci, turneu in Italia in luna de miere, cu masina. Locurile sunt superbe insa italienii sunt jegosi si ne-au facut tot felul  de probleme (cu masina inchiriata, cu tzapele de la hoteluri etc.)

Pentru ceva tranquil eu as alege astazi Austria sau Elvetia.
Pentru senzatii tari, Italia si Rrom.
Franta e pe undeva pe la mijloc...

Edited by qudatheo, 05 August 2010 - 11:48.


#4
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
elvetia + cote d'azur + nord vestul italiei = munte + mare + cultura

e ul loc de cateva sute de km patrati minunat

#5
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
La un raport calitate-pret net in favoarea ta, de la distanta recomand TURCIA!!!
Gasesti tot ce vrei, populatia nu-ti face nici o problema, autoritatile sunt respectate si ... temute, plus ca ai ce vedea chiar si daca stai 3-4 saptamani, fara sa te plictisesti! :thumbup:

#6
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Postqudatheo, on 5th August 2010, 12:44, said:

Eu iti spun unde sa nu te duci: in Italia.  :death: Gasesti cultura, traditie si istorie la greu. Cu civilizatia stau mai prost insa.
Noi am avut o gramada de probleme si de draci, turneu in Italia in luna de miere, cu masina. Locurile sunt superbe insa italienii sunt jegosi si ne-au facut tot felul  de probleme (cu masina inchiriata, cu tzapele de la hoteluri etc.)

Pentru ceva tranquil eu as alege astazi Austria sau Elvetia.
Pentru senzatii tari, Italia si Rrom.
Franta e pe undeva pe la mijloc...

eu am fost de multe ori in italia si nu am avut niciodata probleme cu italienii.
nu stiu de cati bani dispune mirele
preferata mea din italia e porto fino - micut, scump, plin de pictori. cladiri superbe. peisaje care-ti taie rasuflarea. foarte multe flori, foarte multe culori, mancare excelenta, la terase chelnerii fac arta din servitul mancarii (am stat la un moment dat la o terasa alba, plina de trandafiri albi si mi s-a adus un peste pe care chelnerul l-a dezosat pe o masuta lipita de masuta noastra cu un soi de sabii, pentru celelalte preparate a folosit artificii si flacari. pentru ca a observat ca ascultam extaziata una din melodii, l-a rugat pe gigelul care o canta sa o mai cante o data cand luam desertul. la plecare mi-au dat un trandafir alb (dadeau tuturor femeilor, n-am fost eu mai speciala).
alt loc superb e bruges. in afara de fiecare secunda a zilei cand e lumina in care bruges e un paradis, seara cand se aprind luminile, este...trebuie vazut. nu e nevoie neaparat sa mergi sa vizitezi muzee, teatre si alte locuri cunoscute noua ca fiind legate de cultura. in bruges totul este arta. - iarasi, un pic cam scump.
daca ai si mai multi bani noua zeelanda si cuba merita orice efort.
daca nu ai foarte multi bani turcia e o tara foarte frumoasa, cu hoteluri de 4-5 stele unde esti tratat regeste, se face plaja cam pe oriunde, sporturi nautice, cumparaturi la greu, cateva localitati precum efes-ul de vizitat, arta incarcata colorata, aurita la tot pasul. in mod socant pentru mine, romanca obisnuita cu adjectivul "turcisme" aruncat dispretuitor nu prea am vazut chestii de prost gust la ei oricat de colorate si de incarcate ar fi. cred ca "turcismele" erau de fapt "romanisme". se poarta foarte bine cu turistii, se mananca extrem de bine la preturi relativ mici.
ungaria iarasi e o destinatie foarte misto pentru un buget mai mic. muzeul de arta contemporana si teatrul national, care sunt unul langa altul sunt spectaculoase.  cladirile ungurilor sunt splendide, se poarta foarte frumos cu turistii. pentru mine mai exista o chestie extraordinar de atragatoare: outlet-urile  B). mancarea se pare ca e foarte buna (eu nu ma inteleg cu ea dar sunt singura care se plange). au foarte multe evenimente artistice, foarte multe concerte, etc.
http://www.panoramio...5...p;a=1&tab=1

Attached Files


Edited by darkangelo, 05 August 2010 - 13:46.


#7
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
din categ mai ieftineanu este si lacul neusiedler foarte aproape de Viena, chiar langa Pandorf.
e un lac foarte frumos si mare (cativa zeci de km) si multe orasele/satuce statiuni in care se fac o gramada de sporturi (te dai cu barca etc) + plaja, relaxare etc, iar pt culturalizare ai vienna f aproape si budapesta in drum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate