Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...
 Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...
 EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix
 Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 

Cazare Arad sau vecinatati

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
ucigasamarmota

ucigasamarmota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 27.03.2008
Cand ajung in tara,pe la jumatea lui iulie vreau sa fac o pauza prin Arad sa ma pregatesc pentru cosmarul drumurilor din Romania.
Poate stie cineva o pensiune ceva in Arad sau chiar inainte de granita in Ungaria am auzit ca sunt chiar mai ieftini decat in Romania nu sunt sigur.Vreau ceva ieftin ca nu intentionez sa stau mai mult de opt ore.
Multumesc aticipat.

#2
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Motel ieftin si relativ curat este pe str Digului in Arad.
E chiar la capatul strazii langa un service auto (pe partea opusa).
Str. Digului e in Micalaca, in zona Selgros.
Mi-am cazat niste prieteni nu de mult si au fost incantati.

#3
gunnarson

gunnarson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 30.03.2007
Iti recomand hotel Bastya in Mako tel +3662214224, e chiar in centru, dupa un sens giratoriu, pe dreapta cum mergi spre Arad, are parcare in spate. Anul trecut am stat acolo si la dus si la intors, in pret micul dejun inclus. Am platit in forint, dar cred ca poti plati si cu cardul. Preturi de la 30-35 euro in functie de de cati sunteti. Atmosfera linistita, nu manele, nu gratare  in nasul tau. Eu m-am inteles cu ei in engleza, nu stiu romaneste.

Am incercat si aici,dar era full:
http://web.t-online....zio/english.htm E tot in Mako, inainte sa ajungi la hotel Bastya.

Eu m-am jurat ca nu mai dorm in Romania de cand acum 2 ani am patit-o rau. Bai infecte, praful nesters cu anii si eram nevoit sa arunc apa cu caldarea in wc ca nu mergea rezervorul. Pentru 5 euro in plus sau minus chiar nu se merita sa mai am de a face cu personaje care pretind banul dar servicii zero.

Edited by gunnarson, 14 June 2010 - 23:56.


#4
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009
Noi am dormit in Arad aici
http://www.xe-mar.ro...ari.php?lang=ro
Era curat, baia OK. Restaurantul e la parter, seamana mai mult cu o cafenea, combinata cu ceva berarie, nu era grozav, dar pentru micul dejun a mers. Mie pretul mi s-a parut decent. La camera tripla era un pat dublu+o canapea extensibila.

#5
ucigasamarmota

ucigasamarmota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 27.03.2008
Super multumesc mult.
E mai mult decat aveam nevoie.
Bafta si sanatate maxima :)

#6
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

View Postucigasamarmota, on 14th June 2010, 23:55, said:

Cand ajung in tara,pe la jumatea lui iulie vreau sa fac o pauza prin Arad sa ma pregatesc pentru cosmarul drumurilor din Romania.
Poate stie cineva o pensiune ceva in Arad sau chiar inainte de granita in Ungaria am auzit ca sunt chiar mai ieftini decat in Romania nu sunt sigur.Vreau ceva ieftin ca nu intentionez sa stau mai mult de opt ore.
Multumesc aticipat.
O alta varianta ar fi Cabana Bradul din localitatea Paulis (cam 25km de Arad spre Deva). Au si site propriu.Am stat de 2 ori acolo, in drumul spre/dinspre vestul Europei si am fost multumiti.

#7
bibart

bibart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 06.10.2007
Recomand  http://www.pensiunearoua.ro/

Attached Files


Edited by ferrellroo, 08 August 2010 - 22:53.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate