Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea
 Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?
 recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock
 Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 

VeritaSaga

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
Am observat ca nu prea se asculta genul asta de rap prin zona softpedia ... in afara de albumul punct si de la capat, mai stiti altul ? am inteles ca au mai avut doar melodii "singulare" (nu single-uri...n-am gasit alt cuvant) care nu au fost lansate si cateva feature-inguri
A fost si un concert saptamana trecuta in Bucuresti ... vroiam sa ma duc, dar n-am avut ocazia...a fost cineva ?? Inca o chestie ... care are o poza cu astia sa o puna aici ca nu am nici o idee cum arata ... in caz ca ma intalnesc cu ei pe strada, sa-i salut  :lol:  
peace  :peacefingers: (mentionez ca nu sunt un rapper ... nu sunt nimic ... nu-mi place etichetarea asta , in afara de manelist , lucru aproape necesar) sunt ascultator de muzica, zic eu, buna  ;)

#2
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
am sapat un pic si am gasit asta : veritasaga s-au despartit(oarecum) pentru ca praetor s-a mutat in australia ...

Quote

"Daca cineva mi-ar fi zis ca drumul VeritaSaga va fi acesta l-as fi considerat un nebun. Cred ca ceea ce vreau sa iti spun, tie vizitatorule, este ca meriti mai mult. Mai mult decat ai acum. Mult mai mult decat lacrimi si fum. Fiecare dintre noi are un drum. Un drum, un cer, un suflet, un inger, un ger prin care trecem toti, un ger care te invata ceea ce vrei, ceea ce poti, cum sa te porti in prezenta soarelui, a ploii, a noii zile. Daca ai probleme vreodata zi-le. Cineva asculta. Cineva vede. Cineva castiga. Cineva pierde. Asa e mereu. Ne-a fost greu sa ne luam la revedere. Ne-am promis ca ne vedem intr-o bataie de inima .Ne-am promis o mangaiere de fiecare data cand pierdem din vedere partile negative ale vietii. Stiu ca de tinut minte.... o sa ne tii. Acum vreau doar sa retii cu atentie ultimele sunete, ultimele tunete. Daca ti-e frica de un suflet ce se destainuie ascunde-te.” VeritaSaga

e putin probabil sa intereseze pe cineva aceste lucruri , dar macar le postez pt sufletul meu ...
melodia de adio : veritasaga nu se asculta, se simte ...
recomand cu caldura acest album (punct si de la capat) ... faceti rost de el prin orice metoda posibila ...
:peacefingers:

#3
painkiller

painkiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 26.12.2004
si pe mine m-au impresionat acesti tipi. anu asta au fost si la mine la balul bobocilor, bineinteles fara praetor si s-au descurcat destul de bine(jivago si dribbler).

din cate am inteles vor scoate un nou album la care se mai adauga si un nou MC, necunoscut inca.

Dribbler a scos si el de asemenea un album solo(Cross Over), care contine diferite mixuri de calitate.(merita)

#4
ak.

ak.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.07.2005
tare veritasaga, nu cred ca te asteptai sa se arunce multa lume pe subiectu astta,probabil se uita la titlu si zic ca-i o telenovela, ceva :D

#5
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
Inca un vot aici pentru Veritasaga...

DJ-ul ala cica e DJ Sonya..

Iar noutatile pe hadesrecords...au si un forum unde aflati mai multe de ei

#6
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
din pacate, am vazut ca veritasaga.ro este suspendat temporar ... nu si-or fi platit domeniul ??  :cursing:

#7
wizi

wizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 08.11.2003
http://www.veritasaga.com/forum/

;)

#8
at0mRO

at0mRO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 31.05.2005
nota 10 verita saga .. se numara printre albumurile/formatiile de care nu m-am plictisit chiar dupa 'n' ascultari

#9
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
Am si eu o intrebare intrebatoare...are careva pe acasa albumul sub forma de cd audio? Ca n-am facut rost decat de niste mp3-uri obosite la 128k..

Nu e vorba de piraterie..l-as cumpara oricand daca ar mai exista pe piata

#10
bisoux

bisoux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 08.06.2005
sunt prea tari.....pacat ca a plecat praetor....si el are doua melodii marfa...singur la joaca si singur la joaca 2...dar in echipa faceau o treaba mai buna

#11
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
Eu astept cu interes urmatorul album...chiar fara praetor... si sunt curios daca lansarea comerciala isi va pune amprenta (negativa) asupra lor..sper sa nu :)

Oricum daca mai cauta careva albumul in original dribbler vi-l poate da...merita

#12
1109unique

1109unique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 27.08.2005
subscriu! si mie mi-a dat dribbler 'punct si de la capat' (oh, parca dup'aia au scos si la familia un album care se chema la fel :D) si 'cross over'. asta era acum vreo 2 ani, si cred ca au avut amandoua ocazia sa se intzepeneasca in player de cat le-am ascultat.

oameni care merita sponsorizati! asadar cumparati-i, ca-s buni, ... pe fizz e voie sa-l piratati, poate isi da seama ca nu-i de el in domeniul asta :D (deceneu: stie maica-ta ce faci? credeai c-o sa ne placi, in haine largi, vai, ne spargi, stiai la ce te bagi?) :P

#13
bgdu

bgdu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.12.2005
"subscriu! si mie mi-a dat dribbler 'punct si de la capat' " .. As vrea si eu albumu` Punct si de la Capat de la VeritaSaga.. cum il pot procura? sunt din Tg. Mures ...

#14
iarbah

iarbah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.12.2005
...da shi u un 2Xclick pe chestia aia unde scrie DC++ sau oDc :proud: ,daca vrei varianta ''originla'' mis pare ca se poate face comanda pe www.hadesrecords.com...nu stio sigur <_<(daca esti din provincie e mai nashpa cu comenzile),oricum...daca vrei cu adevarat sa ascultzi Veritasaga,..nu iti va fii foarte greu sa gaseshti pe net :P

#15
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
iarbah n-ai priceput nimic stai jos!

#16
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
apropo, veritasaga scoate album in februarie ... se pare ca va aparea si praetor in unele melodii ...

#17
wizi

wizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 08.11.2003
De fapt albumul o sa apara pe piata in ianuarie si lansarea lui oficiala va fi in februarie ;)

#18
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
my bad, esenta e ca veritasaga se intoarce ... zice jhivago cu alte teme pentru ca : "nu ii place sa se repete"
va recomand www.hadesrecords.com daca vreti sa vorbiti cu baietii pe forum (uite cum fac anti-reclama la softpedia, tocmai cand eu vreau sa aduc la viata aria de muzica :lol:)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate