Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf
 Produse inapoiate cu zgarieturi

Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei
 Samsung Galaxy S23 Plus

Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin
 

fractura radius

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
micea89fzr

micea89fzr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.09.2008
am suferit o fractura de epifiza distala radius stang cu deplasare. initial mi-a fost redusa intern si am stat cu mana in ghips 3 sapt. pentru ca nu se consolidase in pozitie anatomica am fost operat marti 08.06.2010 si mi-au fost introduse 2 brose si mana imobilizata in ghips din nou. problema este ca degetele sunt inflamate si simt o amorteala a pielii intre degetul mare si aratator si chiar jumatate din degetul mare. am luat antiinflamator + antibiotic pentru a preveni infectia la nivelul suturilor. infectie sigur nu este pentru ca ma panseaza zilnic un medic(nu ortoped). sunt 3 zile deja si  tot par umflate degetele desi tin mana relaxata in pat (parca mai putin ca ieri), dar ma ingrijoreaza acea amorteala a pielii (parca e pe pielea de deasupra palmii, pe sub palma simt normal). mentionez ca degetele le pot misca normal, in limita in care imi permite atela gipsata. stie cineva daca e normal sa fie asa? am citit de algoneurodistofie si sunt ingrijorat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate