Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche
 RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez
 Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online
 AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...
 

cum scap de carcei?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
nico_and_KL

nico_and_KL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 19.09.2008
Merg la inot de 2x pe saptamana, pana acum mi sa intamplat sa am 2 carcei intr-o luna ,prima data am avut la ambele picioare si nestiind ce sa fac am inotat asa toata ora.Carceii erau de la genunchi in jos tot muschiu pana la laba piciorului,ultima data am avut in schimb carcei la ambele picioare,doar ca nu de la genunchi pana la talpa ci doar labele picioarelor ma dureau groaznic,daca incercam sa intind si relaxez nu imi trecea,(ma durea mai tare)daca incercam sa misc degetele de la picioare erau ca si paralizate dar cu greu reuseam sa le misc de abea dupa ce miscam degetele imi reveneam din acea durere.Nu stiu sincer daca acela a fost carcel pt ca nu am mai avut in viata mea asa ceva.

daca a fost carcel,mi-ar prinde bine cateva rsfaturi sau remedii din partea cititorilor,daca nu a fost carcel atunci ajutatima sa inteleg ce a fost !

#2
Flawless69

Flawless69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.06.2009
Ai inceput recent sa mergi la inot ?? Daca da cam aia ar fi cauza... si eu am cateodata cand nu ma duc la sintetic cateva saptamani si cand ma duc am si eu un carcel, seara deobicei. Daca mergi regulat nu o sa mai ai. Cand mai ai apasa tare in varful degetelor de la picioare, sau spui la cineva sa iti faca cum fac fotbalistii.
Doar sa nu fie ceva mai grav.

Edited by Flawless69, 05 May 2010 - 15:23.


#3
nico_and_KL

nico_and_KL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 19.09.2008

View PostFlawless69, on 5th May 2010, 16:21, said:

Ai inceput recent sa mergi la inot ?? Daca da cam aia ar fi cauza... si eu am cateodata cand nu ma duc la sintetic cateva saptamani si cand ma duc am si eu un carcel, seara deobicei. Daca mergi regulat nu o sa mai ai. Cand mai ai apasa tare in varful degetelor de la picioare, sau spui la cineva sa iti faca cum fac fotbalistii.
Doar sa nu fie ceva mai grav.


Si ce anume provoaca acesti carcei??
adica,daca stii ce anume ii provoaca,poti gasi o solutie, banuiesc.

#4
Flawless69

Flawless69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.06.2009
Lipsa de magneziu si/sau calciu din cate imi amintesc... am cautat si eu odata pe internet informatii.
Sau cum ti-am zis mai sus suprasolicitarea, cand nu faci miscare o perioada si apoi bagi tare.

Edited by Flawless69, 06 May 2010 - 20:12.


#5
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
voi numiti carcei, febra muscular sau crampele musculare la picior???
Se datoreaza faptului ca ai o conditie fizica de invidiat si ca faci sport regulat iar corpul tau este obsinuit cu efortul fizic. Eu cred ca te-ai fortat cam mult la inot, ar trb sa faci o pauza de 4-5 zile.Cand ai crampe, sa nu te mai doar, iti intinzi muschiul la maxim, stai cu piciorul intins.Un o alta cauza poate fi deshidratarea sau lipsa de calciu in sange.

Edited by errai, 12 May 2010 - 20:56.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate