Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf
 Produse inapoiate cu zgarieturi

Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei
 Samsung Galaxy S23 Plus

Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin
 

Accident la 280 Km/h ep.2

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,723
  • Înscris: 26.11.2001
Dap, a fost o motocicleta si un motociclist...

Dupa accident au ramas niste piese de schimb si niste carne tocata !

De cate ori ma depaseste un as pe 2 roti am imediat viziunea unei muste care se izbeste cu putere de parbriz si ramane acolo aplatizata....

Attached Files



#2
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
holly shit
:scared:

#3
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
god.. ala e omu, credeam ca sunt resturi de consum.


nu pot sa nu remarc: adidasi de strada  :death:


edit: sunt si cizme in poza, acum am realizat. ce-i cu adidasii atunci? 2 persoane ?

Edited by addicted, 06 July 2005 - 16:14.


#4
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
A avut dreptate un prieten cand mi-a zis: "motocicletele sunt cele mai nesigure mijloace de transport"

#5
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
now that's a good looking easy rider  :coolspeak:

#6
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005
unde a avut loc accidentul asta?

#7
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002
Nu cred ca e facuta in Romania... noi n-avem semne de-alea galbene :)

#8
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
sunt marcaje dupa normele americane. sau australiene.

#9
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,399
  • Înscris: 29.11.2001
mda ... m-a depasit unu' pe A2 week-endu' trecut ... dupa ce am mers relativ in tandem la ~ 110 - 120 km/h. S-a enervat omu' ca mai erau doar vreo 5 km pana la Drajna ... Cred ca atunci cand l-am pierdut din vedere avea peste 180 km/h ... acceleratie in cateva sute de metri (MAXIM). Super, dadea o senzatie de stabilitate INCREDIBILA (culmea!).

Imi plac motocicletele, dar nu am fost niciodata suficient de nebun sa-mi iau una (am fost suficient de nebun sa-mi doresc, dar asta e altceva ;).

Pe omul meu l-am gasit cam prafuit 2-3 minute mai tarziu, pe trefla de iesire de pe A2 ... Cred ca il agatase un mertzan din spate. Nu avea viteza (nu avea cum, motorul arata OK, el n-avea nici pe dracu', mertanu' parca nu avea nimic). Era si un Garcea acolo ... am oprit sa intreb daca e nevoie de ajutor si daca e omul e bine. Era bine, n-avea nimic.

Vorba sotiei ... daca ar fi patit ceva mi-ar fi stricat tot week-endul ... ar fi fost prea brusca trecerea de la impresia de libertate pe care ne-o daduse cu doar putin timp in urma.

Ce sa zic ... n-am vazut inca pozele atasate ... o sa ma uit acum ... dar pare urat din thumbnailuri ...

EDIT: kkt ...

Edited by Tyby, 06 July 2005 - 23:07.


#10
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

Frankie, on Jul 6 2005, 21:35, said:

A avut dreptate un prieten cand mi-a zis: "motocicletele sunt cele mai nesigure mijloace de transport"

<{POST_SNAPBACK}>

Sunt nesigure din cauza ca romanii care conduc masini nu sunt obisnuiti cu ele si nu le feresc. Se uita constient doar dupa alte masini (sa nu le buseasca).

Autoritatile ar trebui sa faca cumva o campanie de protejare a motocicletelor si bicicletelor la posturile TV.

Desi acum sapte-opt ani ieseam mereu cu bicicleta in oras in cursul saptamanii, a ajuns sa-mi fie frica si sa nu mai merg decat prin parcuri si pe trotuare. Oamenii sunt ticalosi, iresponsabili si o multime cred ca si-au luat carnetele cu spaga, pentru ca nu stiu reguli de prioritate mai putin evidente. Cu motocicleta si bicicleta e periculos pe strazile Bucurestiului. Si ar sta in puterea primariilor sa schimbe asta cu o campanie "Strazile sunt si ale lor! Feriti-i si uitati-va si dupa cei... mici!" sau ceva de genul asta.

Edit: am si masina si motocicleta si bicicleta.

Edited by un_oarecare, 11 July 2005 - 10:35.


#11
stasi

stasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 30.09.2002
da. fix de-aia se transforma in carne tocata si de-aia-s nesigure motocicletele. din cauza celor de la volan. ei mititeii n-au nici o vina. ad' sa-i pupe tata de cuminti ce sunt. chiar ieri mergea un sfant de-asta, cu motocicleta pe o singura roata pe trotuarul relativ aglomerat. numai figuri, numai impresii. unde n-ar fi coborat de pe trotuar, poate intalnea un tramvai. dar probabil se ferea de soferi. de-aia nu vroia pe strada. intr-un fel, explicatia ta are logica.

Edited by stasi, 11 July 2005 - 11:48.


#12
Johnnywal

Johnnywal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 20.05.2004

un_oarecare, on Jul 11 2005, 10:31, said:

Edit: am si masina si motocicleta si bicicleta.

<{POST_SNAPBACK}>

Ce motocicleta ai, oarecare?

#13
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

Johnnywal, on Jul 11 2005, 11:59, said:

Ce motocicleta ai, oarecare?

<{POST_SNAPBACK}>

Una veche, mi-e si rusine sa zic. Antica. A fost a lui tata din 1980 (parca) dar e inca bine intretinuta (de fapt, tata o intretine si e a lui dar nu o mai conduce decat foarte rar si foarte putin, la cei 65 de ani ai lui). Java de trei jumate (adica 350 cmc). Nu sunt un motociclist inrait, nu stiu sa fac figuri. Circul mai mult cu masina dar mi-am luat si categoria A ca era pacat de motocicleta aia care statea degeaba. E destul de puternica, totusi.

Edited by un_oarecare, 11 July 2005 - 12:23.


#14
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

Mosotti, on Jul 6 2005, 21:46, said:

now that's a good looking easy rider  :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>

Ai vrea sa ma vezi si pe mine asa. Nu, Mosotti? :lol: Din pacate pentru tine, eu nu prea depasesc 110km/h cu motocicleta. ^_^ N-am cum sa ajung la 280.

#15
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Am fost in vizita la mama in provincie. Stand de vorba cu vecinii am auzit ca a murit un tip care il cunosteam..Motociclist bineinteles. A alunecat cu motocicleta si a intrat sub o masina care venea din contrasens. O coasta in ficat una intr-un plaman. Hemoragie si moarte. Imi povestea cineva ca a plans maicasa asa cum nu a avazut el vrodata pe lumea asta.
Pacat dar trebuie sa recunoastem ca idioti exista

#16
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

un_oarecare, on Jul 11 2005, 13:27, said:

Ai vrea sa ma vezi si pe mine asa. Nu, Mosotti? :lol: Din pacate pentru tine, eu nu prea depasesc 110km/h cu motocicleta. ^_^ N-am cum sa ajung la 280.

<{POST_SNAPBACK}>


pe tine n-am cum sa te vad asa pentru ca motocicletele din imaginatie nu fac accidente :smoke:

#17
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,151
  • Înscris: 09.09.2003
desi nu-mi place ii dau dreptate lui "un_oarecare" , soferii romani nu ii considera pe motociclisti conducatori de autovehicule ci mai degraba biciclisti...  cel mai frecvent cand cad ori fac pe zmeii ori sunt agatati de masini care nu le acorda prioritate...

dar sunt si destui zmei...  putem adauga aici si pozele alea cu motorul ala intrat in Golf...

#18
Johnnywal

Johnnywal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 20.05.2004
Golful ala cu o motocicleta "inclusa" era din Stockholm...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate