Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 

Plansul

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Mersi

Mersi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 08.04.2010
Deci.Pana acum 2 luni...eram o persoana care plangea destul de mult.Nu in public,ci acasa de exemplu.La filme,la carti,sau pur si simplu pentru ca aveam(inca mai am,dar le controlez mai bine)unele probleme in familie.Acum,de la un timp,nu mai prea plang,dar am zile(ca astazi) in care chiar simt nevoia sa fac asta,si nu pot.Am o senzatie ciudata,parca mai au lacrimile putin si incep sa cada,dar nu vor sa iasa la iveala.Iar starea asta ma face sa fiu nervoasa.Ce pot face?

#2
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
Taie ceapa?

#3
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,905
  • Înscris: 21.08.2008
DECI,citia ani ai?

#4
Mersi

Mersi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 08.04.2010

View Postdanghetau, on 28th April 2010, 21:49, said:

DECI,citia ani ai?
16

#5
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Ok. E normal.
Unii așa se descarcă. Cu timpul vei mai renunța la asta. Unii sunt mai emotivi și simt nevoia...cunosc fete pe care le ajută. Oricum, în privat doar...

#6
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
Îți zic și eu ce mi-a spus și mie altul mai bătrân ca mine.
Când ești mic, ești copil, adolescent, sentimentele sunt mai puternice, persoanele mai emotive.  Odată cu înaintarea în vârstă, datorită instalării dozei de sictir provenită din experiența de viață și problemele prin care persoana respectivă a trecut, oamenii încep să devină mai reci. Nu mai plâng la orice, nu mai pun la suflet chestii neimportante.

#7
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

View PostAl1, on 29th April 2010, 09:50, said:

Îți zic și eu ce mi-a spus și mie altul mai bătrân ca mine.
Când ești mic, ești copil, adolescent, sentimentele sunt mai puternice, persoanele mai emotive.  Odată cu înaintarea în vârstă, datorită instalării dozei de sictir provenită din experiența de viață și problemele prin care persoana respectivă a trecut, oamenii încep să devină mai reci. Nu mai plâng la orice, nu mai pun la suflet chestii neimportante.


am sa imi permit sa adaug ca , odata cu inaintarea in varsta, nu intensitatea sentimentelor scade  :nonobad:
invatam insa din experienta ca plansul nu mai ajuta nici ca instrument de manipulare a celuilalt , nici ca supapa a detensionarii nervoase...
insa cand o facem, plansul e mult mai... profund , cauzele is multiple si f complexe :console:,  iar lacrimile ne sunt adunate de mult timp in suflet...de aici si "nota " dramatica si uneori ridicola a plansului de om matur :console:

#8
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
Nu adaugi, mă contrazici.
N-am zis că se schimbă intensitatea sentimentelor, doar că ele se redirecționează către lucruri mai importante: copii, familie, prieteni.
Nu mai plângi că mama n-are bani să-ți cumpere bicicletă, nu mai plângi când vezi un film trist, nu te mai superi di orice prostie.

#9
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

View PostAl1, on 30th April 2010, 10:13, said:

Nu adaugi, mă contrazici.
N-am zis că se schimbă intensitatea sentimentelor, doar că ele se redirecționează către lucruri mai importante: copii, familie, prieteni.
Nu mai plângi că mama n-are bani să-ți cumpere bicicletă, nu mai plângi când vezi un film trist, nu te mai superi di orice prostie.


ba deloc

nu mai plangi pt ca mama n-are bani sa-ti cumpere bicicleta, ci pt ca stii ca poti sa ti-o cumperi \ sau nu... singur
insa poti plange de ciuda cand vezi ca vecina de sub tine  :naughty: si-o permite

plangi la filme triste atunci cand ceva din viata ta pare a...fi o parte din scenariul de pe sticla

te superi din orice prostie , insa ai maturitatea sa nu reactionezi de fiecare data si lasi sa se adune , pe felii, stresul
si cand se umple paharul, rabufnesti
ori in lacrimi , ori de nervi

Edited by dantella, 30 April 2010 - 17:08.


#10
mossel

mossel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 26.04.2009

View PostMersi, on 28th April 2010, 19:03, said:

...eram o persoana care plangea destul de mult.

Și cum persoanele care plâng relativ cu ușurință se-mpart în 2 categorii: slabe & puternice din punct de vedere interior, chiar sunt curios din care categoree faci parte.

#11
Mersi

Mersi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 08.04.2010

View Postmossel, on 1st May 2010, 20:22, said:

Și cum persoanele care plâng relativ cu ușurință se-mpart în 2 categorii: slabe & puternice din punct de vedere interior, chiar sunt curios din care categoree faci parte.
Sincer,eram mai slaba in interior,desi in exterior paream destul de puternica in fata unor persoane:)
Da,acum sunt mai puternica,dar tot am nevoia sa plang uneori.Rar,dar am nevoia.
ps:Si am facut asta ieri.Si dupa,adica chiar si azi,ma simt mai bine.Aveam nevoie de asta.

#12
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
E bine daca plangi pentru ca asa te descarci tu emotional .
Odata cu inaintarea in varsta o sa plangi mai rar .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate