Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 

Scuter retro

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
maryus70

maryus70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.07.2009
Salut! Ma curteaza ideea sa imi iau un scuter. Pt ca am o varsta (oarecare), m-as opri la unul pe gen retro. Pt ca Vespa este piesa de muzeu dpddv al pretului, am gasit asta: Motowel Retrosa. L-am vazut la magazin si e...dragoste la prima vedere. Stau insa pe ganduri pt ca pare cam mare pt un motor de 50cc. Ar mai fi unul acolo, tot de 50, cu racire cu apa, dar arata mai sport (nu pe gustul meu), insa pare mai lejer de utilizat, fiind ma mic decat cel retro. Daca as gasi retro la dimensiuni de sport...

#2
Tutzzu

Tutzzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 24.03.2010
Dar nu te-ai gandit la unul SH ??? Poti avea noroc sa gasesti Vespa in stare foarte buna la bani mai putini .

#3
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 05.06.2006
... sau un Manet.

#4
ecotech

ecotech

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 05.03.2006
Am umblat cu un Motowell o vreme. Desi are pret de chinezarie, e facut doar cu o granita mai la vest - in Ungaria. Din cate stiu motorizarea e pe Minarelli, design-ul fiind de la Lambretti - desi aici e posibil sa gresesc. Plasticele erau bine asamblate, delimitate mergeau pana la 80kmh destul de lejer. Totusi, e motor de 50cmc.

Daca il iei de nou, cu garantie, service, toate cele, merg frumos.

#5
maryus70

maryus70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.07.2009
Multumesc pentru sfaturi! M-am gandit si la SH, dar am imteles ca au cam multi KM cele aduse din Italia si exista posibilitatea sa fie furate sau sa fie luate de acolo dupa ce sunt aruncate la programul "Rabla" pe care il au ei pt doua roti. Mi-a povestit asta un amic care a tot stat prin Torino. In plus, am inteles tot de la el ca un scuter de 50cc, la 10.000km e ca o masina la 100.000km, asa ca nu m-as indemna la SH ca sa stau prin service-uri pt 1.000km/an cat apreciez eu ca as merge.
Mai mult, as vrea sa iau in rate si firma asta face si rate, iar la SH cam trebuie sa platesti cash.
Despre Manet n-am auzit pana acum...poate Magnet, nu?..scz dc gresesc...

#6
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
Te mai poti uita si la Aprilia Mojito. Si mai este unul de la Honda dar nu stiu cum se cheama. Mai accesibile la pret decat Vespa, calitate la fel de buna, dar totusi mai scumpe decat un scuter de "plastic" cu performante similare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate