Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Nelamuriri in privinta Soldatilor Voluritari (Recrutari)

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
zorr

zorr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.04.2010
Salut, de ceva timp ma obsedeaza ideea de a deveni soldat. Am intrat pe site-u MAPN, am citit una alta (nimic concret), am gasit niste numere de telefon... cica info-recrutari am sunat si am discutat cu respectivul.
Mentionez , am semne particulare in zona gatului si pe piept, din urma unei opareli cu apa  , de cand eram mic.
Respectivul mia zis sa merg la Spitalul Militar Central , cica doar Doctorul decide daca poti activa in domeniu.
Dilema mea este, oare am vreo sansa? Sau trebuie sa fii FOTO-Model sa ajungi Soldat?
M-am gandit sa scriu aici poate cineva a trait o experienta asemanatoare sau poate a vazut cazuri de gen...

#2
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
la cat de infometati de soldati sunt , poa' sa iti lipseasca si picioarele , tot te ia.
du-te !

mai ai vreun cunoscut soldat ? sa iti zica ce fel e ? de unde esti ? (daca oras mare , unde salariul mediu sare de 10-11 lei , eu zic sa stai linistit si sa te duci in alta parte)

armata e facuta pe nepotisme , iar cei de grad mijlociu , in mare parte , is un pic cam.... severi (sa nu zicem ca scrantiti)

adica , s-au ajuns oamenii si acum le da si ei f*tai alora mai mici ca ei ..

apropo , vezi ca alea 3 luni de pregatire nu sunt chiar foarte misto .

#3
zorr

zorr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.04.2010

View PostCampers, on 8th April 2010, 19:34, said:

la cat de infometati de soldati sunt , poa' sa iti lipseasca si picioarele , tot te ia.
du-te !

mai ai vreun cunoscut soldat ? sa iti zica ce fel e ? de unde esti ? (daca oras mare , unde salariul mediu sare de 10-11 lei , eu zic sa stai linistit si sa te duci in alta parte)

armata e facuta pe nepotisme , iar cei de grad mijlociu , in mare parte , is un pic cam.... severi (sa nu zicem ca scrantiti)

adica , s-au ajuns oamenii si acum le da si ei f*tai alora mai mici ca ei ..

apropo , vezi ca alea 3 luni de pregatire nu sunt chiar foarte misto .

Nu sunt dintr-un orasi mare, sa zice ca de mic am avut o pasiune de arme/albe, sunt practicat activ Tai Chi( nu practic intr-o sala amenajata, bunicul meu a fost luptator in germania  si pana in urma cu 1 an am primit multe lecti de la el, drept urmare am continuat sa ma antrenez ... nu pt ceva anume, doar din placere.) Cat despre cele 3 luni de pregatire, nu cred ca o sa fie o problema...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate