Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
verificare specificatii lapgop Asus

Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit

Problema sunet boxa noua
 Despre proiectarea drumurilor urb...

Final Cut Camera

Z6III vs Z8

Foloseste careva CFD-uri si sa ai...
 Un calculator ieftin ?!

macbook pro 16 VS AMD Laptop

Sistem ON-GRID fara curent din re...

rectin Romania - site uri fake
 Recomandare telefon

Achizitie SSD

Cum se vor numi romanii care vor ...

Recomandare videoproiector buget ...
 

15 aprilie Travka live @ The Silver Church Club

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
thesilverchurch

thesilverchurch

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.09.2009
[ http://www.tscarena.ro/tsca/sites/default/files/2010.04.15_travka.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


"Cei cinci membri ai trupei Travka și-au reluat activitatea după aproape 2 ani de pauză și vor susține primul concert joi, 15 aprilie 2010, în clubul The Silver Church din București.
Travka s-a înființat în 2002 în Focșani și a lansat două albume – "Corabia Nebunilor" (2005) și "Vreau să simt Praga" (2007).

Trupa va avea aceeași componență, respectiv: George Gadei - voce, Alexei Turcan - chitară, Misha Gâlcă - chitară, Mizdan - bass și Cristian Chirodea - tobe.

"Vreau să simt Praga" este primul album lansat sub licența Creative Commons în România. Albumul a fost lansat pe internet și s-a putut downloada gratuit.
In cei 6 ani de existență trupa Travka a avut peste 250 de concerte.

Despre acest eveniment, George Gadei declară:

"A trecut ceva timp de cand Travka s-a desființat... ori a vrut să se desființeze. Dar se pare ca nu prea a reușit să se desființeze, pentru ca dacă ar fi reușit, titlul acestui "comunicat" ar fi fost "Travka se reînființează"... Pe cât de firesc mi s-a părut că suna atunci "desființează", pe atât de nostim și ciudat îmi suna acum "reînființează". Așadar, îmi dau seama, după un an jumătate, că Travka nu s-a desființat, ci mai degrabă s-a dezbinat într-un moment ca să se reunească în alt moment...

Și totuși ceva nu se leagă... Când scriu acest mesaj realizez cât de ușor e să arunci cuvintele și cât de mult sau deloc iși găsesc ele sensul în realitatea fiecăruia.

Dar pâna la urmă ce e real? Cum poți exprima realitatea? Cred că realitatea poate fi exprimată cel mai bine prin metafore... Dar ce nevoie am sa caut o metaforă când există Travka? Așadar cumva mi se pare firesc să nu ma mai pierd în termenii mai sus menționați și să spun simplu că Travka se reunește.

Travka se reunește pentru cei care primesc acest lucru firesc.
Cuvintele din acest text nu pot exprima ce s-a întamplat în acest timp de "desființare"... pregătim noul și revenirea din mult mai multe motive decât cele care ne-au dezbinat, sunt multe de povestit și de cântat, într-un an și opt luni s-au întamplat ceva fenomene social-umane care ne provoacă...și cât mai există ceva timp, o să încercăm să intrăm în el cu cei care au ramas și așteaptă ceva... Un răspuns, un gând...

Travka există! Și pregătește muzica!"

www.myspace.com/travkaband


Preț bilet: 20 lei

#2
cobain

cobain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 03.07.2006
Cateva poze de la eveniment : Travka - concert in Siver Church

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate