Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...

Cum se numeste boala de piele ?
 Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...

Comercianti (inclusiv PFA) obliga...
 Recomandare cazare tranzit, 1 noa...

Inchidere stalpi in placa de la u...

Acceleratie sacadata Vespa 300ccm

Microfon pentru un Sony A6100?
 Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!

Circular Makita de negasit in RO

Statii cu baterii
 

Tarom-aeronava ATR 72-500

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
ioana_studio

ioana_studio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 14.08.2007
Imi poate spune cineva care a mers in Germania cu aceasta aeronava prin compania Tarom, cum a fost drumul? Am inteles ca au escala la Sibiu. In total care este timpul de zbor, fara escala? Sunt interesata de informatii generale de la cei care au zburat cu aceasta aeronava fiindca as vrea sa stiu daca sa imi schimb biletul sau nu.

#2
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
http://www.atr.fr/pu...s...6&pid=28706

Mie mi se pare inghesuit.
Daca nu vezi pete de rugina pe avion, eu spun ca te duce pana-n Germania.
Timpul de zbor de obicei este apecificat pe bilet - il poti afla si de la agentiile de turism.

#3
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
ATR 72-500 de la Tarom sunt noi-noute, au venit anul trecut (2 bucati).
Sunt aeronave foarte confortabile din punctul meu de vedere, punctul forte fiind ca aranjamentul e 2-2, daca mergi in doi e perfect. Nu sunt zgomotoase. Seat pitch-ul e bun, vreo 32' cred. Nu vad de ce ti-ai schimba biletul si nici nu cred ca vrei s-o faci, avand in vedere costurile, asa ca sa fim seriosi.

#4
claud20012

claud20012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 13.08.2007
Am fost  de mai multe ori pe Sibiu-Munchen cu Tarom-ul, ultima data anul trecut, si de cele mai multe ori am prins ATR-urile. Sunt mai mici si mai lente ca boeing-urile, nu mi se pareau a fi foarte noi, scaunele sunt grupate cate doua, iar eu la 1.73m nu am avut probleme cu spatiul. In rest, nimic deosebit :). Durata zborului o gasesti pe site-ul tarom

#5
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 12.03.2003
Cred ca te-ai lamurit.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate