Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 

Agnitum Outpost

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
alex_4ever

alex_4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 06.03.2005
Ce stiti de acest Firwall? Am inteles ca este foarte bun si ca filtreaza bine traficul, fiind totodata un compromis intre securitate si viteza transmisiei datelor.
Voi ce stiti  de el?

#2
ezekio

ezekio

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 07.01.2002
Ideea este ca pana nu vezi pe pielea ta , n-ai cum sa-ti faci o parere cat de cat obiectiva.
Eu am testat de curand programul timp de 3 zile si pot sa-ti spun ca :

PRO
#mi-a placut interfata si structurarea optiunilor
# isi face treaba bine in ciuda unor ferestre care ma tot bat la cap(probabil se pot dezactiva)

CONS
#nu mi-a placut ca la shutdown,restart imi apare o fereastra cu outpost care ma intreaba daca vreau sa opresc serviciul firewall (probabil poate fi dezactivata optiunea asta din setari dar n-am cautat). In mod normal ar trebui sa fie in stare sa faca diferenta dintre secventa de shutdown/restart si user-stop prin click.

#are o chestie care mie mi s-a parut stresanta, cand folosesc browserul de web(in mod special) si/sau aplicatii cu acces la net imi tot apare un dialog cu niste componente din windows care cica se "updateaza" si niste optiuni(allow,block...)

#nu mi-a placut ca pe sistemul din semnatura ocupa ~20MB in memorie mai mult de dublu fata de cat ocupa firewall-ul meu curent(ZA).

Cam atat pot sa-ti spun.
Astept raspunsul lui Unbreakable, el foloseste cu succes acest firewall

Edited by ezekio, 29 June 2005 - 23:04.


#3
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
e un firewall bun dar foarte enervant din punctul meu de vedere.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate