Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu subwoofer?

Recomandare laptop sub 1500 lei

emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...
 Rafturile ca la dedeman

Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro
 Facultatea de geologie - ingineri...

Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...
 Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...
 

Problema RATC Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Maryan90bc

Maryan90bc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 02.09.2007
Buna Seara!
Eu sunt din bacau si am fost azi in iasi mi-am luat un bilet de tranvai dus-intors la dus nu am avut probleme cu controlul dar la intors cand mi-am compostat biletul din greseala l-am compostat pe fata si pe bilet scria sa-l compostez pe verso...m-am gandit ca sa nu am probleme cu controlorii sa-mi spuna ca nu am validat corect biletul l-am compostat si pe partea cealalta...specific pe bilet scria "BILETUL SE COMPOSTEAZA PE VERSO" si vine un nenea controlorul ii dau biletul se uita la el...imi spune cica dece l-am compostat de 3 ori? eu uimit ii spun ca l-am compostat de 2 ori si el imi spune ca de 3 ori ca cica si pe fata se ia in considerare si biletul se declara nul cica...eu ii spun ca nu sunt din iasi...si nu stiam ca daca il compostez si pe fata se ia in considerarea ca bilet compostat....pana la urma mau obligat sa platesc taxa de calatorie de 20 de lei...le-am spus sa ma duca la politie...sa ma legitimez dar ma tot amanau si nu au vrut sa-mi dea drumu...si pierdeam trenul spre bacau...
Deacu ce sa fac daca se mai intampla prostii din astea?

#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Ii pui sa manance biletul. E o tampenie asta cu fata-verso.

#3
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
le zici sa-ti suga mElu` asa cu E cu accent si sa ma cac pe ei controlori eu sunt tot din iasi si nu halesc nici un retardat de ala cu 3 clase si jumatate! nu iai aratat la prost ca aman2 compostori fata verso sunt la fel?:-j te-au vazut mai palid si ..nah asta e

#4
mxmx

mxmx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 15.01.2010
Ti-a dat chitanta macar? Sau a bagat banii in buzunar si gata? (probabil de asta au si refuzat sa cheme Politia Comunitara)

#5
Maryan90bc

Maryan90bc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 02.09.2007

View PostAl3csutzul, on 27th March 2010, 19:42, said:

le zici sa-ti suga mElu` asa cu E cu accent si sa ma cac pe ei controlori eu sunt tot din iasi si nu halesc nici un retardat de ala cu 3 clase si jumatate! nu iai aratat la prost ca aman2 compostori fata verso sunt la fel?:-j te-au vazut mai palid si ..nah asta e
le-am aratat ca e fata verso m-am certat cu ei jumate de ora aproape de parcul copu pe trasul 13 parca....si i-am injurat si tot asa....dar daca nu trebuia sa plec acasa stateam sa merg la politie...sau unde vroiau ei...sa vad ce doresc...

View Postmxmx, on 27th March 2010, 19:54, said:

Ti-a dat chitanta macar? Sau a bagat banii in buzunar si gata? (probabil de asta au si refuzat sa cheme Politia Comunitara)
mi-au dat...chitanta....taxa de calatorie 20 lei...da vazusem un ziar online ca cica controlorii din iasi sunt obligatii sa dea 2000 si ceva de amenzi pe luna ca sa isi primeasca salariile acu l-am vazut ca daca stiam.....le spuneam eu...

#6
cezarica

cezarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 15.02.2004
Ai luat o mare țeapă. "Taxa" aia de 20 lei intră în buzunarul lor iar cei de la regie știu foarte bine de treburile astea dar închid ochii sau se fac că plouă, că deh și așa au salar de 2 lei și să îi motiveze cumva. :death: Ce dor îmi este de vremurile când luau bataie la capăt în Dacia sau pe traseu și strigau oamenii din tranvai să le mai dea vreo 2 picoare că merită. :OK: Defapt și acuma nu o să aveți ocazia să vedeți controlori începând cu Podul de Piatră până în capăt la Dacia și invers. :naughty:

Edited by cezarica, 27 March 2010 - 20:19.


#7
Maryan90bc

Maryan90bc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 02.09.2007

View Postcezarica, on 27th March 2010, 20:17, said:

Ai luat o mare țeapă. "Taxa" aia de 20 lei intră în buzunarul lor iar cei de la regie știu foarte bine de treburile astea dar închid ochii sau se fac că plouă, că deh și așa au salar de 2 lei și să îi motiveze cumva. :death: Ce dor îmi este de vremurile când luau bataie la capăt în Dacia sau pe traseu și strigau oamenii din tranvai să le mai dea vreo 2 picoare că merită. :OK: Defapt și acuma nu o să aveți ocazia să vedeți controlori începând cu Podul de Piatră până în capăt la Dacia și invers. :naughty:
ce sa fac asta este deacu cand merg in iasi o sa ma invat minte sa compostez odata...nu conteaza pe ce parte.......sa vad daca mai zic ceva.....

#8
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Cei mai scarbosi controlori ( si controloare ca am avut deaface cu o scarba de asta ) sunt in Iasi . In vecii vecilor nu o sa imi fie mila de ei cand aud ca o iau in freza . Si eu am luat amenda fara rost , mi-au smuls biletul din mana cand am vrut sa il compostez , ca cica il compostam doar pentru ca o vazusem pe scarba aia de controloare . De unde , era aglomeratie , aveam bagaje ca mergeam la gara , si a durat pana sa ajung la compostor . Nu am avut timp sa fac scandal , pierdeam trenul . De colorati care nu isi cumpara in viata lor bilet nu au tupeu sa se lege . Mie mi-au dat amenda si cu bilet . Cei care mai veniti prin Iasi , luati un taxi ca pana la urma e mai sigur si mai ieftin .

#9
cezarica

cezarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 15.02.2004
Atât timp cât e compostat indiferent pe ce față biletul este valid. E bine totuși să îl compostezi pe spate pentru că e mai vizibil. Nesimțiții ăia se folosesc de diverse tertipuri să te convingă să le plătești taxa aia de 20 lei. Nu au absolut nici un drept să te legitimeze, controleze fizic după bunuri pentru confiscat sau să te oblige să îi însotești pe undeva. Acuma ce a dat oleacă soarele au și ieșit la vânat fraieri să le dea 20 lei, dar când era frig afară nu vedeai picior de controlor. Nu mai zic nimic de bochetari sau țigani...

Edited by cezarica, 27 March 2010 - 21:11.


#10
Maryan90bc

Maryan90bc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 02.09.2007

View Postcezarica, on 27th March 2010, 21:10, said:

Atât timp cât e compostat indiferent pe ce față biletul este valid. E bine totuși să îl compostezi pe spate pentru că e mai vizibil. Nesimțiții ăia se folosesc de diverse tertipuri să te convingă să le plătești taxa aia de 20 lei. Nu au absolut nici un drept să te legitimeze, controleze fizic după bunuri pentru confiscat sau să te oblige să îi însotești pe undeva. Acuma ce a dat oleacă soarele au și ieșit la vânat fraieri să le dea 20 lei, dar când era frig afară nu vedeai picior de controlor. Nu mai zic nimic de bochetari sau țigani...
oricum imi pare rau ca le-am dat taxa aia dar......na ce sa fac nu aveam nici timp sa stau sa ma mai cert cu ei.....si asa am stat jumate de ora...si m-am certat in plin centru cu ei....dar urmatoarea tura de al dracului imi iau un bilet il compostez si cand vin sa mi-l ceara ma fac ca l-am pierdut si cand vrea sa ma coboare ii arat biletul....

#11
cezarica

cezarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 15.02.2004
Apropo, am auzit că urmează să scumpească biletul cu 1 călătorie la 1.8 lei, cel cu 2 călătorii la 3.5 și un set de 10 călătorii la 15 lei. :madanimated:

#12
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Ai auzit corect . Ce vrei foametea e mare , au mai si aruncat banii pe liniile astea de tramvai . Atat timp cat majoritatea celor din mijloacele de transport , nu glumesc chiar majoritatea , nu platesc ca au diverse scutiri , e normal sa creasc pretul la bilet . E mai sanatos oricum mersul pe jos  :thumbup: .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate